Paaiškėjo geriausi spiningautojai

 Paaiškėjo geriausi spiningautojai

Trečioji vieta atiteko Arūnui Dumašiui, antrąją vietą užėmė Henrikas Miškinis, pirmąją vietą iškovojo Nerijus Gružauskas/ Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienį ant Kėdainių rajono Bublių tvenkinio kranto susirinko dvi dešimtys Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos spiningavimo nuo kranto entuziastų. Penkių valandų trukmės varžybose paaiškėjo geriausias spiningautojas, kuriam buvo įteikta „Spiningavimo taurė 2021“. Nepralenkiamas čia buvo užkietėjęs žvejys Nerijus Gružauskas.

Pagal taisykles

Varžybos vyko pagal nustatytas taisykles, o kad viskas vyktų sąžiningai, varžybas stebėjo profesionalūs teisėjai: Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius, Žvejų klubo ,,Lifosos meškeriotojai“ atstovai Raimundas Barkauskas ir Audrius Unikas bei Žvejybos ir žuvininkystės specialistė Jovita Bielskienė.

„Savo įgūdžius gaudyti plėšrias žuvis išbandė dvidešimt draugijos spiningo entuziastų.

Varžybos tęsėsi penkias valandas 2 kilometrų tvenkinio pakrantės ruože.

Pagal nuostatus buvo leidžiama gaudyti šamus, salačius, lydekas, starkius, šapalus bei ešerius.

Buvo registruojami tik mėgėjų žvejybos taisyklėse leidžiamų žuvų dydžiai.

Pagautas žuvis teisėjų komandas operatyviai išmatuodavo, užregistruodavo ir jos vėl būdavo paleidžiamos į savo gyvenamą aplinką.

Žinoma, truputį kartėlio kildavo žvejams, kada reikėdavo paleisti neužregistravus leidžiamo dydžio nesiekiančią žuvį – lydekos, nesiekiančios 50 cm. Tokių, kurioms trūko vos kelių centimetrų, buvo ne viena. Bet tokios varžybų taisyklės ir jos vienodos visiems“, – paaiškino J. Bielskienė.

Laimėtojai/ Organizatorių nuotr.

Paaiškėjo geriausi

Po penkių valandų paaiškėjo geriausi Kėdainių spiningautojai.

Žvejai buvo apdovanoti taurėmis, diplomais, piniginiais bei kitais įvairiais prizais. Prizai įteikti aštuoniems geriausiems varžybų dalyviams.

Susumavus pagautų žuvų ilgius, aštuntą vietą su 123 cm žuvų užėmė Nerijus Buožys, septintą vietą su 127 cm žuvų – Vytautas Dubinka, šeštą vietą su 152 cm žuvų – Vladas Šatkus, penktą vietą su 179 cm žuvų – Marius Unikas, ketvirtą vietą su 181 cm žuvų – Marius Daunoravičius, trečią vietą su 188 cm žuvų – Arūnas Dumašius, antrą vietą su 210 cm žuvų – Henrikas Miškinis, pirmą vietą su 559 cm žuvų – Nerijus Gružauskas.

Taip pat buvo apdovanoti ir jauniausi varžybų dalyviai – 12-metis Rikardas Paradisas ir metais vyresnis Domas Petrauskas.

Teks kartoti?

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija tikisi, kad varžybos dar daugiau vietos meškeriotojų suburs ir kitąmet. Varžybas planuojama kartoti, gal net įtraukiant plėšrių žuvų gaudymo iš laivelių rungtį.

J. Bielskienė pažymėjo, kad šių varžybų pagrindinis tikslas yra burti ir vienyti Kėdainių žvejus.

„Vienyti ir burti žvejus, meškeriojančius spiningu, ugdyti jų meistriškumą, išsiaiškinti stipriausius šios šakos Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos narius, populiarinti šią žūklę kaip įvairaus amžiaus bei profesijų žmonių aktyvaus poilsio, sveikatingumo, fizinio išsivystymo bei užimtumo forma. Toks yra mūsų tikslas, to mes ir siekiame“, – pabrėžė J. Bielskienė.

Organizatorių nuotr.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video