NVSC: šią savaitę Lietuvoje prasideda gripo sezonas

 NVSC: šią savaitę Lietuvoje prasideda gripo sezonas

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Lietuvoje šią savaitę prasideda gripo sezonas, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Jis tęsis iki 2023 metų gegužės mėnesio.

Pasak NVSC, šiuo laikotarpiu centro specialistai stebi sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), hospitalizacijos rodiklius, vertina sergamumo dinamiką, ir, atsižvelgdami į tai, siūlo savivaldybėms skelbti epidemijas, taikyti kitas užkrečiamųjų ligų valdymo priemones.

Gripo sezono metu kiekvieną savaitę skelbiami Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai. Šiuos pranešimus NVSC pradės skelbti nuo spalio 10 dienos.

Praėjusį gripo sezoną Lietuvoje buvo užregistruoti 6 032 gripo atvejai ir apie 560 tūkst. ŪVKTI atvejų. Daugiausia jų buvo užfiksuota Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse, mažiausiai – Tauragės ir Utenos apskrityse.

Anot NVSC, šalies ligoninėse gydėsi 345 asmenys, mirties atvejų nuo gripo fiksuota nebuvo.

1 Komentaras

  • O kodėl būtent šią savaitę???????????????????????????/

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video