Nuvežti mirusįjį 150 metrų ligoninė samdo įmonę

 Nuvežti mirusįjį 150 metrų ligoninė samdo įmonę

Kėdainių ligoninėje kiekvienais metais miršta keli šimtai žmonių. Juos anksčiau iki šalia ligoninės esančio morgo veždavo patys darbuotojai, tačiau dabar tai daro konkursą laimėjusi įmonė./Asociatyvi BNS Mariaus Vizbaro nuotr.

Kėdainių ligoninėje kiekvienais metais miršta keli šimtai žmonių. Juos anksčiau iki šalia ligoninės esančio morgo veždavo patys ligoninės darbuotojai, tačiau dabar tai daro konkursą laimėjusi įmonė, nors nuo ligoninės iki morgo – vos apie 150 metrų. Dėl palaikų pervežimo iš ligoninės patalpų į morgą varžėsi net trys laidojimo paslaugas teikiančios įmonės, o dar viena tai daryti atsisakė, todėl, kad šios įmonės vadovo teigimu, tokia praktika prasilenkia su elementariu žmogiškumu.

Nenori atitraukti personalo nuo darbo

Nepaisant to, kad nuo ligoninės Skubios pagalbos-priėmimo skyriaus iki morgo yra vos 150 metrų atstumas, dar ankstesniosios Kėdainių ligoninės direktorės Editos Vaškevičienės vadovavimo metu buvo nuspręsta mirusiųjų pervežimo iš ligoninės į čia pat esantį morgą paslaugai samdyti įmonę.

Dabartinė ligoninės direktorė Asta Šakickienė taip pat neketina keisti šios tvarkos. Jos teigimu, palaikų pervežimas pačiam ligoninės personalui vis tiek kainuoja per daug. Juo labiau kad pacientai miršta ir kituose skyriuose, o, tarkime, nuo terapinių skyrių korpuso iki morgo yra didesnis – 350 metrų – atstumas.

„Norint užtikrinti nenutrūkstamą medicininio personalo darbą skyriuose, ypač nakties metu, pervežant žmogaus palaikus į Patologijos skyrių, nuspręsta paskelbti konkursą palaikų pervežimui. Taip daro ir kitos ligoninės, nes palaikų perkėlimui ir pervežimui reikia ne vieno asmens vienu metu, tokiu būdu skyrius pervežimo metu turėtų būti paliekamas be medicinos personalo“, – sako A. Šakickienė.

Kėdainių ligoninėje jau antrus metus mirusius žmones iki Patologijos skyriaus pergabena įmonė, o ne patys ligoninės darbuotojai.

Aut. past.

Palaikus perveža nemokamai, kad mirusiojo artimiesiems pasiūlytų savo paslaugas

Ligoninės paskelbtame konkurse dalyvavo trys laidojimo paslaugas teikiančios įmonės, nors Kėdainiuose jų veikia keturios. Viena iš jų tokiame konkurse dalyvauti atsisakė.

Konkursą laimėjo „Gedulo namai“.

Įmonė šią paslaugą ligoninei teikia nemokamai, mat ir konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad paslaugos įkainis yra apvalus nulis.

Pats „Gedulo namų“ vadovas Andrius Bernotas sako, kad įmonei dėl to didelio nuostolio nėra, tačiau yra savi pliusai.

„Viskas ten vietoje, niekur toli vežti juk nereikia. Tačiau mes taip gauname tiesioginį priėjimą prie kliento.

Tokia pati sistema yra ir kituose miestuose“, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad tokiuose konkursuose dalyviai visuomet rašo nulinius paslaugų įkainius, tad norint turėti viltį laimėti, kažkokios apčiuopiamos kainos siūlyti sąlygose net nėra šansų.

Kėdainių ligoninės duomenimis, per praėjusius metus ligoninėje mirė 467 pacientai, šiemet – 342 žmonės.

Konkursą laimėjusi įmonė yra įsipareigojusi pervežti iki 500 palaikų per metus, taip pat turi būti pasiekiama kiaurą parą visomis savaitės ir švenčių dienomis, o atvykti į ligoninę turi mažiausiai du darbuotojai per greičiau nei 2 valandas nuo skambučio.

Atsisakė dalyvauti, nes tokia praktika prasilenkia su elementariu žmogiškumu

Suprantu, kad norisi uždirbti, bet tikrai čia jau virš visko, prasilenkia su elementariu žmogiškumu. Įsivaizduokite, kaip viskas vyksta: miršta žmogus, į palatą ateina laidojimo namų darbuotojai, nuveža mirusįjį tuos 200 metrų ir iškart prieina prie gedinčių artimųjų, dieną naktį, nesvarbu. Prieina prie visos informacijos. Tai apie ką mes kalbame?

R. Petkevičius

Nors Kėdainių ligoninės administracija pati skambino laidojimo namams ir siūlė dalyvauti konkurse, vienintelė laidojimo paslaugas teikianti įmonė „Gedulo sala“ tą daryti atsisakė.

„Šitame konkurse mes nedalyvavome. Mums skambino dar pernai, kai dirbo ankstesnė direktorė, siūlė dalyvauti. Bet aš iš karto pasakiau, kad tikrai ne, tikrai nedalyvausime. Nesąmonė čia. Taip ir pasakiau.

Suprantu, kad norisi uždirbti, bet tikrai čia jau virš visko, prasilenkia su elementariu žmogiškumu.

Įsivaizduokite, kaip viskas vyksta: miršta žmogus, į palatą ateina laidojimo namų darbuotojai, nuveža mirusįjį tuos 200 metrų ir iškart prieina prie gedinčių artimųjų, dieną naktį, nesvarbu. Prieina prie visos informacijos. Tai apie ką mes kalbame?

Kiek man žinoma, kitose ligoninėse pats personalas perveža mirusiuosius, o čia antrus metus jau veža įmonė“, – sakė „Gedulo salos“ vadovas Ramūnas Petkevičius.

29 Komentarai

 • Gerai iskart nuveze, sutvarke, kontaktus gavo prie duru gali atlekt ir reketuot, nereik seselem 10euru duot uz kontakta

  • Ciupkit kabanti

 • Muset kad Kėdainiuose tuos „konkursus“ laimėt pagrindinis kriterijus kad įmonės vadovai kuo šlykstesni išgamos ir apgavikai būtų. Gėda už Kėdainius kad tokie išsigimeliai išviso egzistuoja bujoja mieste.

 • Gerbiama Direktore!Prašom atydžiau konkursus rengti nes tai yra tikrai mokama,pati susidurusi esu su tėčio netektim,ir tai kainavo 100€ lb aiškiai parašyta transportavimas į morgą.Lb gaila ir šlykštu taip elgtis ir taip lb sunkia būsena.

  • Turėjote pilną teise nemokėti, reikėjo tiesiog atsisakyti.

 • Pagarba „Gedulo salai“ už išlaikyta žmogiškuma. Garantuotai abi konkurse dalyvavusios įmonės bernoteriui priklauso.

  • Kad reikšti pagarbą, reiktų įsitikinti ar pasakyti žodžiai teisybė 🙂

  • Apie kokį žmogiškumą kalbat ?
   Petkevičiui nežmoniška padėt n e m o k a m a i medikams tampyt mirusiuosius , bet žmogiška mokėt tiems patiems medikams už informaciją.

 • Kėdainių mafioziukai.

  • Kaimui tai jo mafijozai 😃

 • Konkursas už dykai, juokinga, nemokomų pietų nėra, atsiima, kad pirmas sužino, aišku, turėjo kažkam sumokėti už tokį ,, gerą” konkursą,

  • Ka jus žmonės snekate nko nežinodami ar jums dėžutes neskauda protingi tokiais dalikais neužsiiminėje o augina vaikus bei vaikšto po parka .

 • O kai mirus zmogui namuose Petkevičiaus juodvarniai atvaro anksčiau nei greitoji ir policija neprasilenkia zmogiskumui? Kam ir kiek tada sumokama uz informacija?

  • Dar greitoji neatvaziavo, o jau katafalkas kieme stovi. Krc…

 • snukiu į purvą.Beje,jiems tatai įprastas numeris.Esu minėjęs,kad mūsų artimasis dar gulėjo apdengtas paklode palatoje,o mane ,išeinantį iš gydytojo kabineto,jau prie durų pasitiko kruko varnas.

 • ar gali būti įmonės vadovas Petkevičius toks žioplas ,kad nesuvokia ,ką kalba . visų pirma tai mirusieji naktimis į morgą nėra vežami. tai ko gi tamsta pats supuvėlius surinkinėja ir dalyvauja kokurse ,kad jau toks sažininguolis .

  • Tai tipo naktį numiršta palatoj, ir miręs guli su kaimynais iki ryto? 😀

   • Nežinau kaip šiandie,bet galiojo kadaise išleistas potvarkis,kad mirusysis dvi valandas po mirties fakto fiksavimo,uždengtas gulėtų palatoje.Kad ir kaip tatai būtų baisu ar nesmagu-asmeniškai pats palatoje esu būdravęs šalia nelaimėlio.

    • Ką ten būdrauti, jis jau neatsikels. Būdrauti reikia su gyvais, nes gali atsikelti ir apvogti 🙂

     • Gulėjau sirgdamas toje palatoje ir negalėjau miegoti.A kur dėsies,jebent sėdėtum koridoriuje.

 • Petkevičiaus varnai taip skuba kad per miesta lakstydami mašinas daužo vieną po kitos kaip lėkštes. toks jausmas kad petkevičius per daug pinigu turi užsakinėdamas tuos straipsnius. O rinkos aikštė straipsnius rašo apie nieką, jei yra tokie konkursai tai ir dalyvauja firmos , kiek žinau ir pats dalyvauja su policija išvežimuose. gal gana šikt kitiem ant galvos.

  • Gal biški ramiau su savo komentarais bernotaiti, bu tai akis į aki apsišikes iš baimės drebi.

  • Ir Bernatonių varnai tokie pat. Neatsilieka nei kuo😢

 • Skitau , skaitau ir nesuprantu ką čia Rinkos aikštė bloggo pavarė. Parašė, kad taip yra ir tiek. Gerai, dabar žinau, o kam rura svyla, tai tas ir komentuoja nesąmones viskęs.

 • tai patys gal pabandykit uzsikelt 100kg lavona ant ratu ir tamsiais ligonines tuneliais nutarabanyt i morga,kuris randasi tikrai ne 150 m atstumu,mus labai gelbeja tas sprendimas,o kas ka perka ar parduoda kiekvieno sazines reikalas

 • vieno smagaus pasisėdėjimo metu slaugytoja dalinosi įspūdžiais, kap vezdavo lavonus iš skyriaus. Sniegas, pūsnys, nenuvalyti takai,slidu, dvi moterytės, viena stumia, kita traukia, paslysta, krenta slaugė, pabyra lavonas, pasakotoja buvo su geru jumoro jausmu, juokėmės. Nežinau ar norėčiau, kad mano artimas voliotusi pusnyse. Skambėjo makabriškai, bet slaugytojos labai džiaugiasi, kad joms šito daryti nebereikia.

 • Propaguokit sveiką gyvenseną ir direktoriausit ilgai ir nemirtingai Dotnuvoje amen

 • Karočia čia vyksta lavonvežių karai ir tiek. Viskas dėl biznio. Tik nedaužykit snukių vieni kitiems. Sus susėskit ir išsidalinkit lavonais. Visiems fanieros užteks

 • Ir Bernatonių varnai tokie pat. Neatsilieka nei kuo😢

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video