Nutolusių saulės parkų elektra keliauja ir į „Kėdainių vandenis“

 Nutolusių saulės parkų elektra keliauja ir į „Kėdainių vandenis“

Šiaulių rajone netrukus pradės veikti vienas moderniausių nutolusių saulės parkų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Rytų Europoje. Šį parką vysto tarptautinė atsinaujinančios energetikos įmonė Green Genius, o žalią energiją iš jo naudos pirmieji Lietuvoje viešąjį konkursą tvariai energijai įsigyti įvykdę Kėdainių vandenys. Šis konkursas – puikus pavyzdys visam vandentvarkos sektoriui, kaip neinvestuojant galima naudoti žalią, vietinę bei pigesnę elektrą.

Kodėl verta naudoti atsinaujinančių išteklių energiją?

Atsinaujinančių išteklių energija prisideda prie klimato kaitos mažinimo, didina šalies energetinę nepriklausomybę, o perkant ją tiesiai iš gamintojo Green Genius elektros energija yra pigesnė. Sudarant sutartį su gamintoju mažesnius elektros įkainius galima užfiksuoti  penkeriems metams. Tad net ir pasikeitus  rinkos kainai, žalia elektra verslui nebrangsta.

Kėdainių vandenys, nuomos konkurso būdu išsirinkę atsinaujinančių išteklių energijos tiekėją – tarptautinę įmonę Green Genius, nuo šiol taupys apie 10 000 eurų per metus. Iš nutolusio saulės parko atkeliausiančios 937500 kWh elektros, padengs 30% įmonės metinių elektros poreikių.

„Žalią ir tvarią energiją naudosime kasdienėse įmonės veiklose: vandenvietėse, siurblinėse, vandens valymo įrenginiuose ir kitose objektuose. Džiaugiuosi, kad veiksime dar tvariau, o tuo pačiu prisidėsime ir prie Lietuvos energetikos nepriklausomybės, nes naudosime mūsų šalyje gaminamą elektrą,“ – sako Kėdainių vandenys įmonės vadovas Rimgaudas Praninskas.

R. Praninskas pabrėžia, kad vartoti Lietuvoje pagamintą atsinaujinančių išteklių energiją yra itin tvarus veiksmas, realiai prisidedantis prie klimato kaitos stabdymo ir planetos išsaugojimo. Šio sandorio dėka į aplinką per metus laiko išsiskirs apie 440 tonų mažiau CO2. Jis išsiskiria deginant iškastinį kurą ir ardo ozono sluoksnį. Tokiam kiekiui CO2 apdoroti reiktų 25 000  medžių per metus.

„Matome, kad ir viešasis sektorius,  tikrai supranta tvarumo ir atsinaujinančių išteklių energetikos svarbą,  o savo pasirinkimais prisideda prie jos plėtros. Šiuo metu visoje Lietuvoje įrenginėjame saulės jėgainių parkus, kurie suteikia  galimybę labai paprastai apsirūpinti pigesne, vietine, iš atsinaujinančių išteklių gaunama energija. Iš viso šiuo metu įrenginėjame 13,5 MW galios saulės elektrinių pajėgumų,“ – sako Green Genius įmonės pardavimų vadovas Karolis Proscevičius.

Bendrovė Green Genius iš viso Lietuvoje yra įrengusi virš 100 įvairiausio dydžio saulės elektrinių, kurių bendra galia siekia virš 19MW. Per metus jos pagamina 19 tūkst. MWh švarios energijos. ir leidžia išvengti maždaug 8 tūkst. tonų CO2 emisijos.  

Koks patogiausias būdas naudoti saulės energiją?

Lietuvoje jau veikia ne vienas verslas, kuris nusprendė būtent taip prisidėti prie klimato kaitos stabdymo. Tokie verslai prisideda ir prie šalies energetinės nepriklausomybės didinimo, ir prie ilgalaikėje Energetikos strategijoje numatyto tikslo, kad 2050 metais net pusę visų elektros energijos vartotojų Lietuvoje sudarys patys sau žalią energiją pasigaminantys vartotojai.

Pasigaminti dalį ar visą verslui reikalingą elektros energiją galima nuomojantis arba įsigyjant elektrinės dalį nutolusiame saulės parke. Taip, verslui daugiau nebereikės rūpintis ar investuoti į elektrinės priežiūrą. Saulės parkus ir jose esančias elektrines ištisus metus prižiūri valdytojas ir tai verslui papildomai nekainuoja.

Kėdainių vandenys yra pirmoji Lietuvoje savivaldybės valdoma įmonė, nuomos viešojo konkurso būdu įsigijusi pigesnės, žalios bei vietinės elektros energijos iš nutolusio saulės parko.

1 Komentaras

  • Pagaliau atpigs vanduo! Kokia laimė…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video