Nutarta: nuo kitų metų didės MMA ir NPD

 Nutarta: nuo kitų metų didės MMA ir NPD

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė, kad minimali mėnesio alga (MMA) nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų. 

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, pasiūlymas dėl MMA kaip kompromisinis dabar bus teikiamas Trišalei tarybai. 

„Manau, kad šiandien galime užfiksuoti kaip tam tikrą vidurio pasiūlymą, su kuriuo Vyriausybė ateina pas darbdavius ir profesines sąlygas ir pasiūlo tuo pagrindu susitarti ir, jeigu tas sutarimas būtų pasiektas, tai turbūt būtų visiems geriausia, jeigu būtų toks pritarimas“, – sakė I. Šimonytė.

Pasak jos, neradus susitarimo MMA didinimas būtų įteisintas Vyriausybės nutarimu. 

„Jeigu nepavyktų ir to padaryti, tai tada Vyriausybė sprendimą turės priimti tiesiog nutarimu, prie biudžeto veikiausiai. Bet pabandyti įtikinti visas puses turbūt verta. Prie esamo makroekonominio scenarijaus gal ir atrodo truputį staigesnis nei nuoseklus, bet galimas svarstytinas variantas“, – kalbėjo premjerė.

Anot socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, Trišalėje taryboje pasiūlymas bus pristatytas rugsėjo 27 dieną. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė apgailestavo, kad Trišalei tarybai nepavyko susitarti dėl bendro sprendimo, todėl Vyriausybei teko pareiga ieškoti kompromiso. 

„Šiuo atveju Vyriausybė padarė viską, kad surastų kompromisinį sprendimą, kuris atlieptų visus iššūkius: tiek infliacijos augimą, tiek ir ekonomikos neapibrėžtumą“, – spaudos konferencijoje prieš Vyriausybės pasitarimą sakė G. Skaistė. 

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ragino atsižvelgti į tai, kad verslas prie atlyginimų didėjimo prisideda kur kas daugiau nei valstybė.

„Man atrodo, kad pavyko atsitraukti nuo raudoniausių linijų, svarstome apie atlyginimų kėlimą, bet ne tokią reikšmingą naštą verslui – buvome siūlę truputį kitokį dizainą. Noriu atkreipti dėmesį, kad verslo sąskaita MMA gaunančiojo pajamos didėja 66,35 euro centais, o valstybės per NPD – 17 centų. Tai reiškia, kad keturis kartus labiau prie atlyginimo augimo prisidės verslas ir siūlau į tai atkreipti dėmesį toliau kalbant Trišalėje taryboje“, – pasitarime sakė A. Armonaitė.  

G. Skaistė prieš Vyriausybės pasitarimą trečiadienį sakė, kad siūlomas NPD didinimas Lietuvos biudžetui kainuotų daugiau nei 160 mln. eurų. Toks MMA didinimas, anot jo,  yra „reikalinga ir reikšminga priemonė“, todėl jis turi būti vertinamas kaip kompromisas tarp darbuotojų ir darbdavių bei ekonominės realybės. 

M. Navickienės teigimu, MMA didinimas reikšmingos neigiamos įtakos šalies ekonomikai neturės, o infliacija dėl to didėtų iki 1 procento.

2 Komentarai

  • Kur keidanska panika? Negi nematote, kad konservai vėl jums į delną „pridirbo“…

  • o kūjagalviai ar bent supranta ,kad žmogui koc du kartus per dieną reikia pavalgyt?Gal patars kaip išgyvent iki to žadamo MMA padidėjimo?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video