Nuo spalio keičiasi automobilių numerių formatas

 Nuo spalio keičiasi automobilių numerių formatas

BNS Luko Balandžio nuotr.

BNS inf.

Nuo spalio valstybės įmonės „Regitra“ išduodami naujo dizaino automobilių numerio ženklai bus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu. Užsisakyti naujo dizaino ženklus bus galima nuo kitos savaitės, bet pereinamuoju laikotarpiu eilės tvarka bus išduodami anksčiau pagaminti senojo pavyzdžio ženklai.

„Planuojame, kad nuo gruodžio visi išduodami numerio ženklai bus su lietuvybės simboliu“, – tvirtino „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Pasak jo, pakeitus dizainą paslaugų ir numerio ženklų kaina nesikeis, tačiau dėl didelių numerio ženklų gamybos ir išdavimo apimčių numatyta keletas išimčių, kai valstybės herbas nebus naudojamas.

Vytis nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

Pranešime nurodoma, kad pernai „Regitra“ išdavė daugiau nei 397 tūkst. vienetų numerio ženklų plokštelių, beveik 96 proc. jų sudarė 1-o formato numerio ženklai, skirti lengviesiems keleiviniams, krovininiams automobiliams ir priekaboms ženklinti.

Valstybės herbą naudoti automobilio ženklinime pasiūlė Seimo narys konservatorius Andrius Kupčinskas, jo iniciatyva buvo priimtos tai daryti leidžiančios įstatymo pataisos.

A. Kupčinsko teigimu, daugelio šalių automobilių ženklų raidžių ir skaičių kombinacijos siekia septynis–aštuonis simbolius, o Lietuvoje – tik šešis, todėl Lietuvos automobilių numerio ženkliuose yra pakankamai vietos integruoti Vyčio ženklą.

Herbą numerio ženkluose jau naudoja tokios Europos Sąjungos šalys kaip Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Serbija, Vengrija, taip pat ne ES šalys, pavyzdžiui, Šveicarija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video