Nuaidėjo „Kultūros versmės“ apdovanojimai (gausi foto galerija)

 Nuaidėjo „Kultūros versmės“ apdovanojimai (gausi foto galerija)

Balandžio 15-oji svarbi ne tik tuo, kad visame pasaulyje švenčiama Kultūros diena. Nors „Kultūros versmės“ konkursas yra paskatintas būtent šios progos, tačiau Kėdainiams ši data ypatinga dar ir tuo, jog 1590 m. balandžio 15 d. Lenkijos ir Lietuvos valdovas Zigmantas Vaza suteikė Kėdainiams Magdeburgo teises. Taigi šį nepaprastai saulėtą ir malonia šiluma džiuginantį penktadienio vakarą kraštiečiai praleido Kėdainių kultūros centre vykusiame šios svarbios dienos paminėjime.

Išrinkti laimėtojus buvo nelengva

Kalbintas rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Kęstutis Stadalnykas sakė, kad šiemet išrinkti konkurso „Kultūros versmė“ nugalėtojus buvo sunku.

„Komisijai konkursas buvo sudėtingas, mat buvo pateiktos 39 rekomendacijos, pristatančios 38 asmenis, pretenduojančius į penkias nominacijas. Kiekvienai nominacijai pretenduojančių kandidatų skaičius buvos skirtingas – nuo trijų iki vienuolikos. Tad komisijai atrinkti pačius reikšmingiausius praeitų metų darbus buvo išties sudėtinga“, – kalbėjo K. Stadalnykas.

Penki nugalėtojai

„Metų pasiekimo“ nominaciją laimėjo Algirdas Juknevičius – Kėdainių krašto muziejaus archeologas – už parengtą knygą „Škotų palikimas Kėdainiuose“. 

„Metų įvykio“ nominacija atiteko Kultūros istorijos festivaliui „Radviliada. Prologas“. Pastarasis buvo skirtas 425-osioms Kėdainių miesto savivaldos metinėms. Tai – pirmasis tokio pobūdžio renginys Kėdainiuose, skirtas kunigaikščių Radvilų istorijos ir paveldo aktualizavimui. Festivalio idėjos ir scenarijaus autorius – Feliksas Paulauskas, projekto autorius ir vadovas – Rimantas Žirgulis.

„Metų kultūros darbuotojo“ nominacija atiteko Akademijos kultūros centro choreografei Reginai Matulienei, už Akademijos kultūros centro liaudiškų grupių „Austėja“ ir „Ainiai“ parengimą ir dalyvavimą tarptautiniame XIII lenkų festivalyje, miesto renginiuose, šventėse.

„Metų tradicijų puoselėtoja“ tapo Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos choreografijos mokytoja Danutė Pilibienė – už vadovavimą tautinių šokių kolektyvams.

Garbingą nominaciją „Už viso gyvenimo nuopelnus“ pelnė dailėtyrininkas Jonas Jucevičius.

Žiūrovus ir renginio svečius taip pat džiugino Valstybinis Vilniaus kvartetas bei solistė Joana Gedminaitė.

 [#gallery=180#]  

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video