Netikslių adresų daugiausia yra Pernaravos ir Gudžiūnų seniūnijose

 Netikslių adresų daugiausia yra Pernaravos ir Gudžiūnų seniūnijose

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt

3,5 tūkstančio – tiek šiuo metu Kėdainių rajone yra asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus. Dėl šio netikslumo šie asmenys gali negauti laiškų ar paštu siunčiamų svarbių dokumentų. Jie taip pat rizikuoja nesulaukti „Sodros“ išmokų, kitų institucijų siunčiamų  dokumentų. Kyla grėsmė šiems asmenims laiku nesulaukti medikų ar ugniagesių pagalbos, jei vykdami į nelaimės vietą dėl netikslaus adreso jie sugaiš brangų laiką.

Inicijavo socialinį projektą

Siekdamas sumažinti šalyje esančių netikslių gyvenamosios vietos adresų skaičių Registrų centras kartu su Vidaus reikalų ministerija, savivaldybėmis ir kitomis institucijomis inicijavo socialinį projektą, kuriuo siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į netikslių adresų problematiką ir paskatinti juos imtis veiksmų bei atnaujinti netikslius duomenis apie save.

„Gyventojų registro duomenys apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių institucijoms, kurios šiuos duomenis naudoja norėdamos susisiekti su gyventojais ir taip atlikti jiems pavestas funkcijas.

Pagalbos tarnybų pareigūnams šie duomenys padeda greitai identifikuoti asmenis ir esant reikalui operatyviai rasti įvykio vietą. Todėl, norint išvengti galimų nemalonumų, tikslios ir aktualios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas iš mūsų“, – sako Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Registrų centro duomenimis, šiuo metu visoje Lietuvoje yra apie 150 tūkst. asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus. Daugiausia netikslių adresų galima rasti didmiesčiuose, kur, natūralu, savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau asmenų.

Tačiau nemaža dalis netikslių adresų yra ir kaimo vietovėse.
Daugiausia netikslumų Vikaičiuose, Langakiuose, Keleriškiuose, Devynduoniuose ir Peultavoje Žvelgiant tik į Kėdainius ir miesto apylinkes, daugiausiai netikslių adresų galima rasti Gudžiūnų ir Pernaravos seniūnijose esančiose gyvenvietėse ir, žinoma, pačiuose Kėdainiuose, kur netiksliu deklaruotos gyvenamosios vietos adresu gyvena apie 250 gyventojų.

Kėdainių rajono savivaldybėje daugiausiai gyventojų, kuriems kyla rizika susidurti su nepatogumais dėl netikslaus deklaruotos gyvenamosios vietos adreso, yra Gudžiūnų seniūnijai priklausančiame Vikaičių kaime ir Pernaravos seniūnijoje esančiame Langakių kaime.

Taip pat nemažai tokių asmenų gyvena Keleriškių kaime (Kėdainių miesto sen.), Devynduonių kaime (Gudžiūnų sen.) ir Pelutavos kaime (Pernaravos sen.).

Netikslūs adresai kaimo vietovėse atsiranda dėl paprastos priežasties – laikui bėgant čia pirmą kartą buvo suteikto gatvių pavadinimai ir namų numeriai, tačiau ilgą laiką ten gyvenantys asmenys, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę nurodydami tik kaimo ar miestelio pavadinimą, po minėto adresų pasikeitimo nesikreipė į seniūniją ar savivaldybę dėl adreso patikslinimo.

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas taip pat gali būti netikslus dėl to, kad NT objekto,
kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, taip pat, jei nėra sutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Kaip pasitikrinti ir ką daryti?

Kiekvienas asmuo turi teisę nemokamai susipažinti su savo tvarkomais duomenimis, o Gyventojų registre esantį deklaruotą gyvenamosios vietos adresą galima sužinoti atvykus į deklaravimo įstaigą – seniūniją ar savivaldybę (ten, kur seniūnijų nėra), taip pat elektroniniu būdu prisijungus prie Registrų centro savitarnos sistemos.

Be to, Registrų centras sukūrė naują aplikaciją, kuri leidžia asmeniui pagal asmens pavardę ir asmens kodą pasitikrinti, ar jo deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra tikslus.
Tikrinimo aplikacija pasiekiama adresu www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa.

Deklaruoti savo gyvenamąją vietą ar patikslinti duomenis galima atvykus į deklaravimo įstaigą – seniūniją ar savivaldybę (ten, kur seniūnijos neįsteigtos), taip pat internetu prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų portalo ar Registrų centro savitarnos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video