Kėdainių ligoninės Slaugos skyriuje neskiepyti serga lengvai, iš trijų mirusių – vienas skiepytas
Eglė KUKTIENĖ
Iš Kėdainių ligoninės Slaugos skyriuje COVID-19 susirgusių pacientų trys mirė. Du buvo neskiepyti, vienas – paskiepytas, tačiau ligoninės vadovybė tvirtina, kad jie mirė ne nuo koronaviruso ar jo sukeltų komplikacijų.
Paaiškėjo, kad Slaugos skyriuje, kuriame buvo 32 pacientai, kone atsitiktinai nustačius koronaviruso židinį, kai šia liga susirgo 22 iš jų, 17 iš jų buvo neskiepyti, 3 paskiepyti pirmąja vakcinos doze, du paskiepyti abiem vakcinos dozėmis.
Nors dauguma slaugoje gydytų senolių neskiepyti, jie serga lengvai, didžioji dalis net besimptome forma.
Į kovidinį skyrių perkelta tik viena pacientė, bet ne todėl, kad jos būklė būtų sunki, o tik todėl, kad jai reikia antibiotikų.
Kodėl didžioji dauguma Slaugos skyriaus pacientų taip ir nebuvo paskiepyti? Kas už tai atsakingas?
Mirčių su kovidu nesieja
„Vienas pacientas mirė dar tą pačią dieną, kai sužinojome, jog pacientų PGR testai teigiami. Kitas pacientas buvo išvežtas į infekcinį skyrių ir mirė jame kitą dieną. Dar vienas pacientas mirė kiek vėliau.
Visi mirusieji buvo itin sunkių būklių, su daugybe gretutinių ligų. Jų mirtis su koronavirusu nėra siejama“, – informavo Kėdainių ligoninės vadovės pareigas šiuo metu einanti Rita Kuodienė.
Du mirusieji buvo neskiepyti, vienas miręs asmuo – paskiepytas nuo koronaviruso.
Eiga lengva
R. Kuodienė sako, kad ligos židinys Slaugos skyriuje aptiktas buvo kone atsitiktinai. Pacientai išreikštų ligai būdingų simptomų neturėjo.
„Turėjome dalį pacientų iš Slaugos skyriaus kelti į slaugos namus, ir pagal numatytą tvarką reikėjo jiems atlikti PGR testus. Tik taip ir išaiškėjo, kad yra sergančiųjų.
Jie nei karščiuoja, nei kosėja, nei dūsta – jų ligos eiga švelni. Dalis jau perėjo į besimptomę fazę ir yra sveikstantys.
Vienai pacientei, kuri šiuo metu gydoma COVID-19 skyriuje, leidžiami antibiotikai. Tačiau ji tame skyriuje yra ne todėl, kad jos ligos eiga būtų labai sunki, o todėl, jog antibiotikų pacientams Slaugos skyriuje, pagal numatytą tvarką, leisti negalima“, – tvirtino R. Kuodienė.
Ši pacientė nebuvo pasiskiepijusi.
Skiepytis siūlė
Kėdainių ligoninė informuoja, kad dalis Slaugos skyriaus pacientų jame yra sąlyginai neseniai – paguldyti rugsėjo 15-17 dienomis. Yra pacientų, kurie į skyrių pateko dar rugpjūčio 23-24 dienomis, keli jame guli jau nuo liepos galo.
Nepaskiepytiems pacientams ligoninės kolektyvas skiepytis siūlė ne kartą, tačiau, pasak R. Kuodienės, be kalbėjimo ir prašymo daugiau jokių ginklų savo arsenale medikai neturi.
„Jei žmonės nenori skiepytis, mes per prievartą skiepyti jų tikrai negalime. Negalime jų spausti, negalime imtis drastiškesnių veiksmų ir, tarkime, į skyrių neleisti.
Tik kalbamės, kalbamės ir dar kartą kalbamės.
Gal ir norėtųsi imtis kažkokių griežtesnių priemonių, tačiau negalime“, – neslėpė l.e.p. ligoninės direktorė.
Ji pridūrė, kad būta ir tokių atvejų, kai pacientas sutinka skiepytis, tačiau dar prieš tai pasiskambina savo vaikams. Šie skiepytis uždraudžia, ir pacientas skiepo vėl atsisako.
Sunkūs ligoniai
Kaip akcentavo R. Kuodienė, mirusiųjų Slaugos skyriaus pacientų mirtis nesiejama su koronavirusu.
„Reikia suprasti, kad Slaugos skyriuje gulintys žmonės turi daugybę gretutinių, sunkių ligų. Dalis jų su demencija, dalis jų neapsitarnaujantys patys, nuolat gulintys ant patalo.
Į šį skyrių patekę žmonės jau yra labai sunkių būklių.
Tas pacientų išėjimas vyksta nuolatos. Kai kurie ilgiau dar pagyvena su medikų priežiūra, kai kurie išeina greičiau.
Šiuo atveju koronavirusas jokio lemiamo vaidmens čia nesuvaidino“, – sako pašnekovė.
Serga ir turintys galimybių pasus
R. Kuodienė sako, kad nustatyti, nuo ko prasidėjo koronaviruso plitimas Slaugos skyriuje – neįmanoma. Gali būti, kad pacientai užsikrėtė vieni nuo kitų, gali būti, kad ligą atnešė lankytojas.
Medikės teigimu, fiksuotas ne vienas atvejis, kai galimybių pasus gauna asmenys, turintys antikūnių, o jau kitą dieną paaiškėja, kad jie serga koronavirusu.
Tokiu atveju galimybių pasas sergančiam asmeniui atveria visas duris, o apsiginklavę šiuo dokumentu žmonės pamiršta net elementarias savisaugos ir apsaugos priemones – tarkime, dėvėti kaukes.
Galimybių pasą su nedideliu antikūniu kiekiu gavę asmenys laisvai vaikšto ir toliau platina ligą, nes neretai serga besimptome ligos forma ir net nežino, iš kur pas juos atsirado antikūnių.
Situacija valdoma
Nepaisant to, kad sergančiųjų Slaugos skyriuje skaičiai gali gąsdinti, R. Kuodienė sako, kad situacija valdoma. Absoliuti dauguma ligonių jaučiasi gerai, apie jų būklę nuolat informuojami jų artimieji.
Tiesa, koronavirusu sergančių pacientų lankymas uždraustas.
Kėdainių ligoninėje galima lankyti tik vaikus iki 14 metų amžiaus ir terminalinės būklės pacientus.
„Lankyti tokius pacientus tikrai leidžiame. Ir atsisveikinti su išeinančiais artimaisiais leidžiame. Tiesiog kartais išsiskiria personalo ir artimųjų nuomonė apie tai, kada jau pacientas ruošiasi išeiti. Medikai terminaline būkle laiko situaciją, kai asmeniui liko gyventi itin nedaug laiko – kelios valandos, diena ar dvi.
Paciento artimieji dažnai mano, kad artimasis jau miršta, nes dieną nevaikščiojo. Nors pacientas valgo, kalba. Čia medikų ir gyventojų nuomonės kartais išsiskiria ir dėl to gali kilti nepasitenkinimas.
Kadangi pandeminė situacija darosi aštresnė, turime imtis griežtesnių apsaugos priemonių ir viltis, kad situacija greitai normalizuosis.
Dabar Slaugos skyriuje dirba COVID-19 skyriuje dirbusi gydytoja ir slaugytoja, jos puikiai žino, kaip tvarkytis su situacija.
Pacientai bus pakartotinai tiriami ir, viliamės, greitu metu pavyks šį židinį sutramdyti“, – sakė R. Kuodienė.
9 Komentarai
Tikrai įdomi situacija. kaip visada – miršta gi ne nuo koronos, na ir kas, kad sirgo korona….
Tai va ko vertas tas š galimybių pasas.
Prancūzijoje jau paskiepyta apie 87 proc. vyresnių nei 12 metų amžiaus žmonių. Ketvirtoji pandemijos banga, prasidėjusi birželio pabaigoje, gerokai nuslopo. Visose amžiaus grupėse 100 000 gyventojų per septynias dienas tenkantis naujų COVID-19 atvejų skaičius nesiekia 100.
Prancuzijoje galimybiu pasas bus naudojamas iki kitu metu vasaros.
Kur protinga tauta, tai ir veikia, o kur… uspaskienes gerbejai, uzombinti hibridinio karo, tai tukstanciai per diena.
Turbut teks, sito straipsnio pavadinima persiusti i kokia lrt ir kitas ziniasklaidos priemones. Uspaskienes laikrastis isprotejo.
Ai tai kai sako, kad ne nuo kovido mirė, vėl blogai? Pernai gi karksėjo, kad už netikrą kovido mirties priežastį pinigus siūlo. Dabar maršistai giesmelę pakeitėt? 😀 Kokie jūs apgailėtini.
daug neskiepytų yra, nes mirčių būtų buvę daugiau. Skiepai greičiau būtų pribaigę kai kuriuos išlikusius.
O dabar tie trys vargšiukai ir numirė sava mirtimi nuo ankščiau diagnuozuotų sunkių ligų. Užuojauta artimiesiems!
Taip, troli. Kaip gaila, kad Lietuva, dar yra silpna valstybe demokratijos ir teises poziuriu. Uz toki komentara rimtoje vakaru salyje gautum pasedeti kalejime.
Labai įdomi situacija: guli slaugos skyriuje, nesiskiepija ir serga kovidu besimptome forma.
aiškiai parašyta:
„Jie nei karščiuoja, nei kosėja, nei dūsta – jų ligos eiga švelni. Dalis jau perėjo į besimptomę fazę ir yra sveikstantys.“
Ir kam juos skiepyti? Kad greičiau į kapus nuvaryti?