Nepasiturintys gyventojai sulauks paramos maisto produktais

 Nepasiturintys gyventojai sulauks paramos maisto produktais

Asociatyvi BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Spalio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau penktoji parama maisto produktais. Paramą gaus apie 209 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalinama ir gruodžio mėnesį. Kartu su gruodžio mėnesio maisto produktų dalijimu gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis.

Devyni produktai

Mažas pajamas gaunančius gyventojus spalio mėnesį pasieks 9 skirtingų rūšių maisto produktų krepšelis. Jame bus: konservuoti žalieji žirneliai, ekologiškas cukrus, saldintas sutirštintas pienas, makaronai, kvietiniai miltai, greitai paruošiama avižinė košė, kiaulienos konservai, vištienos konservai, konservuoti burokėliai obuolių sultyse.

Visi paramos paketai yra iš anksto supakuoti ir paruošti išsinešti, todėl asmeninių krepšelių žmonėms atsinešti nereikia.

Paramos dalijimus organizuoja savivaldybių administracijos ir dvi nevyriausybinės organizacijos: labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija.

Pajamų riba

Maisto produktus tiekėjai į savivaldybes tieks spalio 2–12 dienomis. Dėl tikslaus dalijimo laiko gyventojai turėtų kreiptis į savo seniūniją arba šios informacijos ieškoti savo savivaldybės administracijos bei „Maisto banko“  interneto puslapiuose.

Maisto produktus gali gauti tie gyventojai, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui šiuo metu neviršija 235,50 eurų per mėnesį. Esant objektyvioms priežastims, savivaldybių administracijos nustatyta tvarka, parama gali būti skiriama, kai pajamos viršija nurodytą sumą per mėnesį. Išimties atvejus ir jiems taikomus dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai.

11 Komentarai

 • Pradirbus 40 su virš metų negaut tos vadinamos minimalios pensijos-valstybės gėda ir moralės nebuvimas.Ar jie ,valdžiasnukiai,nemato,kad atsiimantys tuos ubago krepšelius ,žmonės verkia kruvinamis ašaromis prisimindami pažadus gyvent kaip Švedijoje?

 • kupinas nevilties ir nusivylimo ašarų,pamačius valstybės požiūrį į atitarnavusių jai žmonių likimus…Ir ne gėda valdantiesiems ubagų krepšeliais kamšiot jų korupcines skyles,dengiamas ne mažiau nusikalstamais ,,teisėsaugos“teatriniais spektakliais?

  • Jei jau kalbam apie valdančiuosius ir jų teatrą, turime atsiminti, prie kurių valdančiųjų tie dalijimai prasidėjo. Šiaip sau niekas nevyksta.

   • bet valdantieji,kokie jie bebūtų ir kokiai jie partijai bepriklausytų,užėmus aukščiausią valdymo pakopą,visi be išskirtinumo iškart pamiršta savo pažadus.Ir tai tampa kaipo vadinama aksioma.Liga,kuri nepavaldi jokiems skiepams…

    • Visiška tiesa. Visi eina pakeisti, bet pasikeičia patys. Neseniai irgi viena kandidatavo Kėdainių – Raseinių apylinkėje ir RA labai postringavo, kokia ta sistema netobula. Per metus pakeis viena? Juokinga.

     • mūsų nuomonių pareiškimai rajoninėje erdvėje bereikšmės ,o respublikinėje žiniasklaidoje ,jebent vsd(mažosiomis)susidomėų, kritika nulio verta…

   • Pilnatis jau praėjo

    • Akivaizdu, kad ne visiems.

 • Aina anys šikt su savo ubago krepšeliais ,veigu pas many pulsas va toksai.

 • Kritika yra gerai. Kaip ir ginčai. Padeda išgryninti esminius taškus. Man rašant, diskutuojant ar konfrontuojant kyla daugiau minčių. Visgi žmogus yra sociali būtybė. Ir netiesa, kad nueina į niekur.

 • Skaitau,kad išrakinėję gautus mokesčius į pensijų fondą iki 1994-ų metų,juos prilygino vidutiniam atlyginimui,gaunamam jau po 94-ų.Prie tarybų mano vidutinis buvo apie 400, kas buvo labai didelė alga su atskaičiuojamais progresyviniais mokesčiais,kuri virto į paskui mokamus beverčius vagnorinius kiškučius.Tai ar čia teisybė buvo,kai tavo virš dvidešimt metų mokėti ir papildomu progresyvu nuskalpuoti realiai sumokėti pinigai paverčiami grynu nieku iš kurio vėliau turi gaut pensiją?Tai tas sovietlaikiu dirbtas laikas ar ne tuo pačiu bolševikiniu principu kapeikomis įvertintas kaip ir kolchozniko darbadieniai? Še tau ir ,,ori“pensija po 43 metų darbo.Gal kas jau užmiršo tuos 400,vėliau 600 ir 800 vidutinius atlyginimus?Ne paslaptis,ir ne be valdžios žinios gautus vokelius…Nemanyčiau,kad taip buvo remiami verslininkai.Greičiau renkami iš jų otkatai…Ir suma sumarum-kalti likome mes ,gavę tuos papildomus grašius vokelyje.Nesipiktinkit,prašau,kad valdžios neva patarimais neskundėme kaip toji Krekenavos moteriškė,kuri ne tik darbą ,bet ir sveikatą po bylinėjimosi prarado .

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video