Nepagrįstais pranešimais eikvoja pareigūnų resursus

 Nepagrįstais pranešimais eikvoja pareigūnų resursus

Pareigūnai prašo atsakingiau elgtis ir informuoti tik apie tikrą pavojų, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus. Juk tuo metu gali kažkam reikėti realios pagalbos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pastarosiomis dienomis Kėdainių specialiosios tarnybos ne kartą skubėjo į iškvietimus, kai pagalbos realiai nereikėjo. Tokius pranešimus specialiosios tarnybos traktuoja kaip nepagrįstus. Dažniausiai gyventojai tiesiog apsirinka, susimaišo, jiems pasirodo. Pareigūnai prašo atsakingiau elgtis ir informuoti tik apie tikrą pavojų, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus. O juk tuo metu gali kažkam reikėti realios pagalbos.

Sukėlė ant kojų

Didžiules gelbėtojų pajėgas ant kojų sukėlė liepos 23-iosios vakarą gautas pranešimas.

21 val. 31 min. pranešta, kad Ruseinių kaime dega 2 aukštų medinis namas, o viduje yra žmonių.

Į tokį grėsmingą skambutį buvo reaguota nedelsiant – ant kojų buvo sukelta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Josvainių, Krakių, Rugėnų ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Nieko  nerado

Į įvykio vietą atskubėjus tarnyboms ir atlikus žvalgybą visame kaime, gaisro požymių nepastebėta. Susisiekus su pranešėju, šis patikslino, kad gaisras kilo Pilsupių kaime.

Specialiosios tarnybos nuskubėjo į nurodytą kaimą, tačiau ir ten nieko nerado.

Susisiekus dar kartą su pranešėju, šis paaiškino, kad buvo daug dūmų, o dabar jų beveik nebemato. Mano, kad dega ne namas, o laužas. Tačiau ir jokio laužo gelbėtojai nerado.

Iškvietimas buvo pripažintas nepagrįstu.

Pastarosiomis dienomis Kėdainių specialiosios tarnybos ne kartą skubėjo į iškvietimus, kai pagalbos realiai nereikėjo. Tokius pranešimus specialiosios tarnybos traktuoja kaip nepagrįstus.

Aut. past.

Per dieną – du

Kitą dieną, liepos 24-ąją, specialiosios tarnybos sulaukė net dviejų nepagrįstų pranešimų.

15 val. 31 min. gautas neprisistačiusio asmens pranešimas, kad Šėtos seniūnijos Sangailų kaime mato degantį didelį laužą.  

Į įvykio vietą atskubėjusi Šėtos ugniagesių komanda degimo požymių niekur nematė, pavojaus nebuvo, įvykis pripažintas nepagrįstu.

19 val. 03 min. gautas pranešimas, kad Krakių seniūnijos Gaidelių kaime dega namas.

Atvykus pirmoms gelbėtojų pajėgoms pranešta, kad pagalba nereikalinga, gaisro požymių nėra. Lauko pavėsinėje įrengtos krosnies pakuroje buvo įdėta per daug malkų, todėl per kaminą buvo pasirodžiusi ugnis.

Gaisro nebuvo

Liepos 25-ąją pagalbos centras sulaukė dar vieno nepagrįsto pagalbos prašymo.

13 val. 52 min. gautas pranešimas, kad Kėdainių miesto Babėnų gatvėje dega sodyba. Į įvykio vietą atskubėjo keli ugniagesių gelbėtojų ekipažai. Babėnų gatvėje ir gretimose gatvėse degimo niekur nebuvo, pranešimas pripažintas nepagrįstu.

Prašo supratimo

Pareigūnai prašo gyventojų supratimo. Jie dėkoja, kad žmonės yra neabejingi kito nelaimei, bet prašo, esant galimybei, išsiaiškinti, ar pagalba konkrečiu atveju tikrai yra reikalinga, mat nepagrįsti pranešimai eikvoja policijos, medikų ir ugniagesių resursus. O juk tuo metu gali kažkam reikėti realios pagalbos.

Taip pat gelbėtojai prašo pranešėjų visuomet nurodyti tikslų adresą, kuriame atsitiko nelaimė. Taip tarnybos neužtruks ieškodamos nelaimės vietos.


Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video