Neįgaliojo vežimėlis – ne kliūtis sportuoti

 Neįgaliojo vežimėlis – ne kliūtis sportuoti

Sporto salėje neįgalieji ne tik sportavo, bet ir bendravo tarpusavyje, dalinosi savo džiaugsmais ir vargais. Visgi sportinės dvasios tai nė kiek nesumažino./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Rajono paraplegikų asociacija Kėdainių sporto centre jau 18-ąjį kartą organizavo respublikinę paraplegikų spartakiadą. Ši spartakiada yra ypatinga ir svarbi visiems Lietuvos paraplegikams, mat skirta asociacijos įkūrėjui kėdainiečiui Stanislovui Kutkevičiui atminti.

Varžėsi tik vežimėliuose sėdintys

Paraplegikų spartakiados varžybose dalyvavo tik asmenys, judantys neįgaliojo vežimėliu.

„Nors iš pradžių planavome varžytis lauke, tačiau dėl prasto oro varžybos persikėlė į sporto salę. Šiais metais spartakiadoje varžėsi sportininkai iš 4 rajonų: Kauno, Kaišiadorių, Šilalės ir Kėdainių.

Didžiausią sportininkų būrį sudarė Kėdainių paraplegikų asociacijos nariai. Spartakiadoje dalyvavo 5 sportininkų komandos ir pavieniai asmenys. Kiekvieną komandą sudarė 4 sportininkai, – kalbėjo Alma Margevičienė, Kėdainių paraplegikų asociacijos vadovė. – Neįgalieji varžėsi sprinto ir figūrinio važiavimo neįgaliojo vežimėliu rungtyje, taiklumą išbandė žaisdami smiginį. Taiklumą galima buvo pasitikrinti ir šaudant į taikinį iš orinio šautuvo. Visiems patiko kopėtėlių rungtis.“

Didžiausią sportininkų būrį sudarė Kėdainių paraplegikų asociacijos nariai./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Naudingi ir reikalingi

Patys neįgalieji sakė, kad jiems svarbu neužsibūti namuose, dalyvauti, bendrauti, susitikti.

„Mums sudarytos geros sąlygos sportuoti. Vasarą mankštinamės prie neįgaliųjų tvenkinio. Žiemą sportuojame Vilainiuose. Čia būname du kartus per savaitę.

Paraplegikų spartakiados varžybose dalyvavo tik asmenys, judantys neįgaliojo vežimėliu.

Aut. past.

Tokie renginiai yra labai naudingi, reikalingi. Neįgalieji yra tokie patys žmonės, kaip mes visi, todėl ir jie stengiasi įsilieti į visuomenės gyvenimą, gyventi, sportuoti, džiaugtis, kaip ir visi“, – kalbėjo Kėdainių paraplegikų asociacijos vadovė.

Aukščiausias vietas pelnė kėdainiečiai

Nors svečiai ir buvo labai stiprūs, tačiau aukščiausias vietas pelnė šeimininkai kėdainiečiai. Spartakiadoje Kėdainių savivaldybės taurę ir 1 komandinę vietą laimėjo Kėdainių 1-oji komanda. Jos nariai: Modestas Tarasevičius, Alijus Čistovas, Valiulla Albekov ir Vidmantas Černeckas.

Antra vieta atiteko Kėdainių 2-ajai komandai, kurią sudarė Stasys Antanaitis, Saulius Kuodis, Agnė Gulbinaitė, Algimantas Vaicekauskas. 3-ioji vieta atiteko Kauno komandai.

Asmeninėse varžybose daugiausiai medalių laimėjo taip pat kėdainiečiai.

1 Komentaras

  • Štai iš ko turėtume imti pavyzdį ir gerų bendruomenės idėjų. Ne skųstis valdžia ar gyvenimu, ne matyti vien blogus dalykus, o tiesiog būti ČIA IR DABAR, pamiršti, kad skauda ar nepatogu. Esu sakęs vienam „neįgaliajam“, kad, lyginant su tuo, ką jis daro ir veikia gyvenime, tai aš jaučiuosi labiau neįgalus. Žodį NEĮGALIAJAM specialiai įdėjau į kabutes, nes jis man parodė, kad tai, jog negali atlikti kažkokio veiksmo(tarkim, vaikščioti), visai nereiškia, jog tai tave neįgalina arba atima galią.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video