Nei baudos, nei vaizdo kameros teršėjų neatgraso: vėl pričiupo šiukšlintoją (VIDEO)

 Nei baudos, nei vaizdo kameros teršėjų neatgraso: vėl pričiupo šiukšlintoją (VIDEO)

Vaizdo įrašo stopkadras.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

„Rinkos aikštė“ ne kartą rašė apie tai, kad vis dar atsiranda gyventojų, kurie negeba tvarkingai atsikratyti šiukšlių ir neteršti miesto. Tokie atvejai nuolat kartojasi. Rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius ir vėl informuoja, kad sausio pabaigoje vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo vyriškį, kuris du didžiulius atliekų maišus numeta tiesiog šalia konteinerių.

Deja, keisti teršėjų suvokimą pastabomis, pokalbiais ar gražiais pavyzdžiais – ne visada veiksminga, todėl tenka imtis ir baudžiamųjų veiksmų. Visgi tikslas nėra nubausti kuo daugiau asmenų. Siekiama, kad gyvenamoji aplinka išliktų švari ir gyventojai laikytųsi nustatytos tvarkos.

Tačiau tenka pripažinti, kad nei akivaizdžiai matomos vaizdo stebėjimo kameros, nei baudos šiukšlintojų neatgraso. Miestiečiai prikrauna bendrojo naudojimo konteinerius ar užverčia šalia jų esančią teritoriją didžiagabaritėmis ir kitomis atliekomis.

Prie konteinerių besimėtantys seni baldai, buitinė technika, statybinės medžiagos ne tik bado akis, bet yra ir pavojingos, todėl joms čia – ne vieta.

Atkreipiamas dėmesys, kad LR Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnis nustato, kad savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Šis nusižengimas padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.  

Gyventojams primenama, kad didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) iš rajono gyventojų iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų priimama nemokamai, tel. 8 682 55 784. Nuo bendro naudojimo konteinerių mieste didelių gabaritų atliekos surenkamos pagal grafiką.

Plačiau apie atliekų surinkimą (www.kedainiai.lt – gyventojui – atliekų tvarkymas – atliekų surinkimo grafikai).

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus galima pranešti 112, pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba  e. p. viesojitvarka@kedainiai.lt.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video