Negalime taupyti žmonių sveikatos sąskaita

 Negalime taupyti žmonių sveikatos sąskaita

Viktoras Fiodorovas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Viktoras FIODOROVAS, LR Seimo narys

Besibaigiant Seimo pavasario sesijai sėkmingai pateikta Darbo partijos mokestinė lengvata – siūlymas mažinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) nereceptiniams vaistams bei medicininėms pagalbos priemonėms ir suvienodinti jį su receptinių vaistų tarifu, kuris siekia 5 proc.

Vaistai mūsų šalyje apmokestinami skirtingai – perkant kompensuojamus ar nekompensuojamus vaistus taikomas 5 proc. PVM, o už nereceptinius vaistus mokamas 21 proc. tarifas. Akivaizdu, kad  PVM turėtų būti suvienodintas ir siekti 5 proc. visiems vaistams.

Tokia aiškesnė mokestinė politika suvienodintų visų pacientų teises ir padėtų žmonėms šiuo nelengvu metu, kai rekordinė infliacija ir augančios kainos labai sumažina galimybes įsigyti nereceptinių vaistų.

Žmonių perkamoji galia mažėja, todėl pirkti nereceptinius vaistus – ypač pensinio amžiaus asmenims – yra gana sudėtinga. Neretai vaistai pasirenkami tik pigiausi, nes tiesiog nėra lėšų tinkamiems, arba išvis taupoma savo savijautos sąskaita ir kenčiant.

Kas gali – vyksta vaistų į kaimynines šalis, kur, ne paslaptis, jie kur kas pigesni. Taip neturėtų būti. Todėl šis įstatymo projektas leis žmonėms netaupyti savo sveikatos ir geros savijautos sąskaita.

Toliau projektas bus svarstomas rudens sesijoje, pagrindinis komitetas – Sveikatos reikalų.

5 Komentarai

  • Nu nežinau, neturiu paaiškinimo, bet nepatikimas man šitas tipas nors tu ka, grynas pradažna

  • Saunuolis fedia

  • 1509 nebežada jau minimumo? 😀

  • Fedia,tavo vieta ne seime,o pripučiamame kine.Didžiausios sėkmės,

  • Būk istikimas zmonai! Nes indre grazi ir susiras meiluzi

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video