Neblaivios moters vairuojamas automobilis nuvažiavo nuo kelio, taranavo kelio ženklą

 Neblaivios moters vairuojamas automobilis nuvažiavo nuo kelio, taranavo kelio ženklą

Pirmadienio vakarą Kėdainių mieste įvyko eismo įvykis, kurio metu lengvasis automobilis nuvažiavo nuo kelio, nuvertė kelio ženklą ir sustojo pakelės griovyje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Pirmadienio vakarą Kėdainių mieste įvyko eismo įvykis, kurio metu lengvasis automobilis nuvažiavo nuo kelio, nuvertė kelio ženklą ir sustojo pakelės griovyje. Netrukus paaiškėjo, kad eismo įvykį sukėlė neblaivi vairuotoja.

Policijos informacija

Antradienį Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo, kad lapkričio 14 dieną, apie 16 val. 40 min. Kėdainiuose, Gedimino gatvėje, automobilį „VW Touran“ vairavo neblaivi 1969 metais gimusi moteris. Ji ir sukėlė eismo įvykį. 

Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,70 promilės.

Pirminiais policijos pareigūnų surinktais duomenimis, moters vairuojamas volkswagenas išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, kliudė vyro vairuojamą automobilį „VW Caddy“, tuomet rėžėsi į pakelės ženklą ir nuvažiavo nuo kelio. Liudininkų teigimu, moteris tamsiu paros metu važiavo be šviesų.

Moteriai iškelta baudžiamoji byla, jos laukia teismas, kur jai teks atsakyti ne tik už vairavimą esant neblaiviai, bet ir už eismo įvykio sukėlimą bei suniokotą valstybės turtą – kelio ženklą.

Vairuotojai nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,70 promilės. Moteriai iškelta baudžiamoji byla, jos laukia teismas, kur jai teks atsakyti ne tik už vairavimą esant neblaiviai, bet ir už eismo įvykio sukėlimą bei suniokotą valstybės turtą – kelio ženklą.

Aut. past.

Gresia nemalonumai

2019 metais įsigalioję Baudžiamojo kodekso pakeitimai nustatė baudžiamąją atsakomybę neblaiviems vairuotojams – tas, kas vairavo motorinę transporto priemonę, kai jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, arba vengė neblaivumo patikrinimo, kai jam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, arba vartojo alkoholį po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo ir jam nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, laikomas padariusiu nusikaltimą ir yra traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Už šį nusikaltimą nuteistas asmuo laikomas teistu kaip padaręs nesunkų nusikaltimą ir gali būti baudžiamas bauda nuo 2 100 eurų arba areštu nuo 15 iki 45 parų, arba net laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Baudžiamajame kodekse numatyta galimybė asmenį, padariusį nusikalstamą veiką, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Atleistas nuo baudžiamosios atsakomybes asmuo nelaikomas teistu, jam negali būti taikomos įstatyme nustatytos bausmės – bauda, areštas ar laisvės atėmimas.

2 Komentarai

  • Jei po galimo laidavimo už viską nurašoma kaltė,tai kam tada tie cirkai su vardijamomis bausmėmis?Už du tūkstančius visada atsiras ,,geradėjas“.

  • Su šluota ne gatvės šluot,o šluota ikišus į subine paleisti tuo pačiu maršrutu,kur girta vairavo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video