Ne visose rajono maudyklose galima maudytis

 Ne visose rajono maudyklose galima maudytis

Asociatyvi BNS Luko Balandžio nuotr.

Sandra Buinovskienė, Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (VSB), bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi, 19-oje Kėdainių rajono maudyklų atliko vandens tyrimus. Paaiškėjo, kad ne visose galima maudytis.

Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Keleriškių tvenkinio,  Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Aristavos tvenkinio, Dvariškių karjero, Barupės tvenkinio, Šušvės upės (Josvainių sen.) ir Juodkiškio tvenkinio maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko Lietuvos higienos reikalavimus.

Tuo tarpu Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Bartkūniškio tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Krakių tvenkinio vandens tyrimai viršijo higienos normos reikalavimus. Šiose maudyklose nerekomenduojama maudytis.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

1 Komentaras

  • Visus sodu wc išplovė i Neveži

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video