Naujoji ledo arena – ne tik džiaugsmas, bet ir galvos skausmas

 Naujoji ledo arena – ne tik džiaugsmas, bet ir galvos skausmas

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Savaitės pradžioje atidaryta ilgai laukta ledo arena tapo ne tik smagiu laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir nemažu galvos skausmu LSMU „Aušros“ progimnazijos bendruomenei bei rajono valdžiai. Kadangi šalia progimnazijos įsikūrusi arena yra nemokama ir joje gali lankytis, kas nori, pertraukų metu ir po pamokų papramogauti skuba ugdymo įstaigos auklėtiniai. Į „Rinkos aikštę“ kreipėsi jau nukentėjusio vaiko mama, kuri išreiškė susirūpinimą dėl vaikų saugumo ir teiravosi, ar šis klausimas yra kaip nors sprendžiamas ir ar imamasi kokių nors priemonių.

Prašo sąmoningumo

Progimnazijos direktorė Lina Adomaitienė teigė, jog situacija jai yra žinoma ir problema jau sprendžiama tiek, kiek leidžia galimybės.

„Gruodžio 22 d. keletas progimnazijos mokinių patyrė traumas ledo arenoje. Vakar (gruodžio 22 d., – aut. past.) kreipėmės į visų progimnazijos mokinių tėvus dėl mokinių sąmoningumo ir susitarimų laikymosi.

Šiandien (gruodžio 23 d., – aut. past.) visi kontaktiniu būdu ugdomi mokiniai dar kartą instruktuoti dėl saugaus elgesio pertraukų metu.

Siekiame mokinių sąmoningumo – elgtis saugiai, nesukeliant grėsmės savo ir aplinkinių saugumui. Progimnazijos Vaiko gerovės komisija koreguoja mokinių elgesio taisykles, su kuriomis supažindinsime dar kartą mokinius, grįžusius po Kalėdų atostogų“, – kalbėjo L. Adomaitienė.

Lina Adomaitienė: „Visi turime elgtis saugiai ir laikyti lankymosi arenoje taisyklių: ant ledo eiti TIK SU PAČIŪŽOMIS ir kitomis apsaugomis. Bendruomenės sveikata – svarbiausia!“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Anot jos, nuo pat ledo arenos atidarymo bendradarbiaujama su Kėdainių rajono savivaldybės administracija, siekiant užtikrinti visos bendruomenės saugumą.

„Išties ledo arena – puiki laisvalaikio leidimo vieta visai Kėdainių bendruomenei. Ji yra progimnazijos teritorijoje, o ledo arenos administravimas priklauso Kėdainių miesto seniūnijai. Arenos darbo laikas 7.00–22.00 val. Esame informuoti, kad yra skirtas darbuotojas, prižiūrintis ledą. Keletą kartų per dieną patikrinti atvyksta ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius“, – sakė ugdymo įstaigos vadovė, kuri turi ir prašymą: „Visi turime elgtis saugiai ir laikytis lankymosi arenoje taisyklių: ant ledo eiti TIK SU PAČIŪŽOMIS ir kitomis apsaugomis. Bendruomenės sveikata – svarbiausia!

Belieka palinkėti visiems – saugių ir ramių švenčių, o mokiniams – ramių atostogų!“

„Siekiame mokinių sąmoningumo – elgtis saugiai, nesukeliant grėsmės savo ir aplinkinių saugumui. Progimnazijos Vaiko gerovės komisija koreguoja mokinių elgesio taisykles, su kuriomis supažindinsime dar kartą mokinius grįžusius po Kalėdų atostogų.

L. Adomaitienė

Stebi situaciją

Tuo metu Kėdainių rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis taip pat teigia žinantis problemą, kurią jau aptarė su administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi.

„Nutikę įvykiai verčia imtis vienokių ar kitokių priemonių. Kol kas nusprendėme sustatyti perspėjamuosius ženklus, vėliau stebėsime situaciją, kaip vaikai elgiasi ir, jeigu reikės, imsimės atitinkamų priemonių“, – sakė vicemeras.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad žiemos metu ledas yra visur – ant tvenkinių, ežerų ar kitų vandens telkinių.

„Todėl visi visur turime elgtis atsakingai ir protingai. Tai ne tik savivaldybės ar mokyklos rūpestis, kad vaikai būtų saugūs ant ledo, bet turi būti ir pačių vaikų bei jų tėvų atsakomybė.

Aišku, patys ne kartą, būdami vaikai, patyrėme įvairių traumų: kiek kartų esame nusideginę, neatsargiai elgdamiesi su ugnimi, įsipjovę ar patyrę kitokių traumų, kol galiausiai supratome savo netinkamo elgesio pasekmes. Turėtume visi pasimokyti tiek iš savo, tiek iš svetimų klaidų“, – pažymėjo mero pavaduotojas.

Paulius Aukštikalnis: „Rekomenduoju tėvams pagalvoti, kad vaikas vis tiek lips ant ledo, todėl reikėtų pasirūpinti pačiūžomis, šalmu, kelių ir alkūnių apsaugomis“./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Kaip jau ir minėjo progimnazijos direktorė L. Adomaitienė, o P. Aukštikalnis pabrėžė, kad lipti su batais ant ledo negalima: „Tai yra ir nesaugu, ir gadinamas ledas, nes užnešama purvo, žvyro.

Neuždrausime vaikams lankytis ant ledo. Čiuožyklos projekte numatyta, kad ji bendruomenei yra atvira ir nemokama, kad niekam nebūtų jokių ribojimų, t. y. ledo arena turi būti lygiai taip pat prieinama, kaip ir bet kuris kitas viešas vandens telkinys, ant kurio vaikai galėtų pačiuožinėti.

Tai yra Europos Sąjungos lėšomis finansuotas projektas, kuriame numatytos mano išvardintos sąlygos. Jų mes privalome laikytis, nes bet koks skundas apie tai, kad kas nors negalėjo patekti, nebeatitinka projekto esmės. Tačiau noriu pabrėžti, kad mes šio klausimo neatidėjome, toliau stebime situaciją ir, reikalui esant, imsimės kitokių priemonių“.

„Neuždrausime vaikams lankytis ant ledo. Čiuožyklos projekte numatyta, kad ji bendruomenei yra atvira ir nemokama, kad niekam nebūtų jokių ribojimų, t.y. ledo arena turi būti lygiai taip pat prieinama, kaip ir bet kuris kitas viešas vandens telkinys, ant kurio vaikai galėtų pačiuožinėti. Tai yra Europos Sąjungos lėšomis finansuotas projektas, kuriame numatytos mano išvardintos sąlygos.

P. Aukštikalnis

Ragina tėvus pasirūpinti vaikų saugumu

Vicemeras pažymėjo, jog ir šiuo metu yra tam tikros rekomendacijos, kurių jis ragina miestiečius laikytis: „Rekomenduojame laikytis grafiko, kuris numato, kad, pavyzdžiui, ledo ritulio žaidėjai arenoje lankytųsi tik nuo 20 val., t. y. kad nesimaišytų su vaikais“.

Tuo metu saugumas, kaip sakė P. Aukštikalnis, yra mūsų pačių atsakomybė ir reikalas.

„Rekomenduoju tėvams pagalvoti, kad vaikas vis tiek lips ant ledo, todėl reikėtų pasirūpinti pačiūžomis, šalmu, kelių ir alkūnių apsaugomis.

Aš savo vaikų neišleidau su riedučiais, dviračiu ar riedlente be apsaugų. Pats uždėjau jiems šalmus, – apie tėvų atsakomybę ir vaikų saugumą kalbėjo mero pavaduotojas. – Todėl dar kartą prašau visų tėvelių, kad pagalvotų apie apsaugas vaikams. Juk turime tokią puikią ledo areną ir galimybę smagiai praleisti laiką. Tad belieka pasirūpinti, kad niekas nenukentėtų“.

5 Komentarai

  • Visu pirmiausia. Ne LSMU “ Aušros” progimnazija, o LSU. Nemaišykite dvieju skirtingu įstaigu.

  • O man cia jokios lsmu ar dar kokios ausros, man 6 vidurine mokykla

  • Trauma tai tik Adomaitienė. Bjauresnės bobos nerasit Kėdainiuose

    • DB kai pasiklausai,tai……..leliukai, maziukai, kokie ispobinti, ir kiek iš tų mamų,greičiausiai ir pamokas už vaikus padaro,kad tik nepervatgtu😁 pamanyk,sunerimo kad susizalojo~ į kaldra susukiteļ😁

  • OI OI OI SUNELIS TRAUMĄ PATYRĖ OI OI OI KAS DABAR BUS OI OI OI REIKIA DABAR SKELBTI ANT VISOS LIETUVOS OI OI OI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video