Nakvynės namuose yra laisvų vietų vyrams

 Nakvynės namuose yra laisvų vietų vyrams

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eivina BELOUSOVAITĖ

Daug metų Kėdainių benamiams prieglobstį teikianti įstaiga, paprastai vadinama nakvynės namais, toliau veikia sėkmingai. Čia dirbantys specialistai užtikrina, kad gyventojais būtų tinkamai pasirūpinta ir jiems nestigtų veiklos. Šiuo metu čia yra keturios laisvos vietos vyrams, paskutinė laisva vieta moteriai buvo užpildyta praeitą savaitę. 

Gyvena 28 kėdainiečiai

„Turime keletą gyventojų, grįžusių iš įkalinimo įstaigų. O toliau vyrauja pastovumas, nuolatiniai garbaus amžiaus gyventojai“, – pasakoja Regina Chmieliauskienė, Kėdainių bendruomenės socialinio centro nakvynės namuose socialine darbuotoja dirbanti jau daugiau nei 15 metų.

Dabar nakvynės namuose gyvena 28 gyventojai, 20 moterų ir 8 vyrai.

Kartu užsiima veiklomis

Kartą į metus, nakvynės namų gyventojai kartu su darbuotojais susiplanuoja išvyką. 

Šiemet drauge keliavo po Pelėdnagių apylinkes, aplankė Akmenių dvarą. Gyventojams tokios išvykos būna smagios ir įdomios, be to, jie įsitikina, kad linksmai praleisti laiką galima ir be alkoholio.

„Du kartus per savaitę kartu gaminame karštus pietus, pavyzdžiui, šiandien – balandėlius. Taip laviname ir socialinius įgūdžius. Gyventojai suplanuoja ką gamins ir ką reikia nupirkti. Mes nuvažiuojame į parduotuvę, nuperkame ko reikia, o tada jau kartu gaminame ir valgome“, – kalba R. Chmieliauskienė.

Regina Chmieliauskienė./ Asmeninio archyvo nuotr.

Ligos nepuola

Moteris džiaugiasi puikia gyventojų sveikata. Pandemijos metu sirgo trys asmenys, laimė, nesunkiai. Be to, nei vienas gyventojas nemirė nuo koronaviruso, nors didžioji dalis jų priklauso rizikos grupei.

3 Komentarai

  • Koc adresą būtumėte nurodę,a tai miegu gyvatvorėje įsimontavęs.

  • Šėtos g. 91
    Tarybiniais laikais į šį namą suveždavo iš Jonavos zekus, gavusius laisvų statybų.
    Mus, Šėtos gatvės chemikų vaikus, gąsdindavo šio namo gyventojais, jei ką prisidirbdavome ar neklausydavome…

  • A,tai ta vadinama komendantūra?To pastato dar nuo anų laikų privengdavau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video