Mokyklose įves pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą

 Mokyklose įves pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursą

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt inf.

10-yje šalies mokyklų jau šių metų birželį devintokams vyks Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas. Visose šalies bendrojo lavinimo mokyklose ir gimnazijose šį kursą pradėti vesti ketinama nuo 2023 metų pavasario. Trijų dienų trukmės kursas, planuojama, ateityje bus privalomas ir organizuojamas kasmet, o kas dvejus metus mokiniai dalyvaus pakartotiniuose mokymuose ir turės baigti tris mokymo ciklus (5–6 kl., 7–8 kl., 9–10 kl.).

Kursą organizuosiančios Šaulių sąjungos vadas pulkininkas Albertas Dapkus teigė, kad užsiėmimai truks tris dienas: dvi – mokyklos teritorijoje, o paskutiniąją numatytas žygis.

„Dvi pirmas dienas planuojame aplink mokyklą, neišeinant iš teritorijos, o trečiąją organizuojame žygių įtvirtinimo žygį, kur mokiniams bus numatytos tiek kolektyvinės, tiek individualios užduotys“, – sakė A. Dapkus.

Jo teigimu, mokiniai mokysis pasiruošimo įvairioms ekstremalioms situacijoms.

„Ką turėti namuose, ką susidėti į kuprinę, kai reikia evakuotis, ką reiškia įvairūs civilinės saugos signalai, kaip pasigaminti maisto gamtos sąlygomis, kaip susikurti laužą, pasistatyti palapinę, stabdyti kraujavimą, atlikti dirbtinį širdies masažą ar gaivinimo operacijas“, – pasakojo Šaulių sąjungos vadas.

Švietimo ministrės patarėjas Ignas Gaižiūnas teigė, kad kursas kainuos minimaliai.

„Papildomų išteklių šitam pilotiniam projektui reikės labai nedaug, o ateityje maždaug pusė milijono eurų turėtų būti, jeigu skaičiuotume penktas, septintas ir devintas klases“, – teigė patarėjas.

Daug papildomų lėšų neprireiks ir Šaulių sąjungai, mat anot A. Dapkaus, kurso organizavimui bus pasitelkti ne tik etatus turintys šauliai, bet ir savanoriai.

Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursas yra bendras Krašto apsaugos ir Švietimo ministerijų projektas. Juo siekiama gerinti mokinių žinias apie nacionalinį saugumą ir suteikti jiems praktinių įgūdžių – bendrosios saugos, pirmosios pagalbos, išgyvenimo lauko sąlygomis ir t. t.

Kurso organizavimu visose šalies mokyklose rūpinsis Šaulių sąjunga. Kursą ves atsargos kariai, šauliai, profesinės karo tarnybos kariai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video