Mokyklą baigė atnešęs dar vieną laimėjimą tarptautinėje olimpiadoje

 Mokyklą baigė atnešęs dar vieną laimėjimą tarptautinėje olimpiadoje

Kėdainietis Šviesiosios gimnazijos abiturientas Laimis Jurkėnas Tarptautinėje chemijos olimpiadoje iškovojo bronzą.

Eglė KUKTIENĖ

Kaip ir pernai, taip ir šiemet vienas iš gabiausių chemijos srityje krašto moksleivių Laimis Jurkėnas dalyvavo Tarptautinėje Kinijos organizuojamoje chemijos olimpiadoje IChO 2022. Jam vėl pavyko pelnyti prizinę vietą – iškovotas bronzos medalis. Trečiąją vietą tarp pasaulio geriausiųjų jis pelnė ir pernai.

Būsimo chemiko kelyje svarbus mokytojos vaidmuo

L. Jurkėnas šiemet baigė Kėdainių šviesiąją gimnaziją, o būsimojo chemiko kelyje jį ugdė ir skatino mokytoja Irma Krivickienė.

Lietuvos chemikų komandai vadovavo ir pasirengti olimpiadai padėjo Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesorius dr. Rimantas Raudonis ir magistrantas Lukas Šteinys.

Olimpiadoje trečiąją vietą taip pat laimėjo dar vienas lietuvis – Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys Tomas Babelis (jo mokytoja Skirmantė Bačinskienė).

Olimpiadoje dalyvavo, tačiau be laimėjimų grįžo Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Dominykas Krasauskas (mokytoja Birutė Maciulevičienė) ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientas Petras Sladkevičius (mokytoja Birutė Radzevičienė).

Tarptautinėje Kinijos organizuojamoje chemijos olimpiadoje IChO 2022 L. Jurkėnui vėl pavyko pelnyti prizinę vietą – iškovotas bronzos medalis.

Rinksis chemiją

Laimio Jurkėno mama Irina Eid pasakojo, kad sūnus jau apsisprendė – studijuos chemiją Vilniaus universitete.

Tiksliųjų mokslų egzaminus abiturientas išlaikė puikiais balais.

Iš matematikos, kurios neišlaikė trečdalis šalies dvyliktokų, L. Jurkėnas surinko net 93 balus. Informacinių technologijų egzaminą jis išlaikė 89 balams, o chemijos – 99 balams.

„Taip pat visą mėnesį jis darbuosis Akademijos institute chemijos laboratorijoje 0.5 etato laborantu. Darbas labiau tam, kad susipažintų su veikla bendrai, bus toks padedantis darbuotojas, pagalbinės darbo rankos, tačiau labai džiaugiasi, kad galės gyvai susipažinti ir pamatyti, kaip laboratorijoje vyksta darbas“, – sakė Irina Eid.

2 Komentarai

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video