Mokomi išlaisvinti kūrybiškumą (FOTOGALERIJA)

 Mokomi išlaisvinti kūrybiškumą (FOTOGALERIJA)

Vasarą J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje netrūksta vaikų šurmulio. Čia visą birželio mėnesį vykdomas kultūros projektas „Žaidžiame simpoziumus Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“. /Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Vasarą J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje netrūksta vaikų šurmulio. Čia visą birželio mėnesį vykdomas kultūros projektas „Žaidžiame simpoziumus J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“.

Veiklų spektras

Projektu siekiama skatinti turiningą vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumą aktyvia edukacine-kūrybine veikla, pagilinti žinias apie įvairius meninius procesus ir įgyvendinti minisimpoziumus.

„Bendradarbiaudami su Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name amatų meistre Loreta Steponavičiene, surengėme projekto dalyviams „Tekstilės mini simpoziumą“, kurio metu jaunimas kūrė pasirinktomis tekstilės technikomis: tekstilinio aksesuaro kūrimas, grafiški atspaudai ant audinių, juostelių pynimas.

Bendradarbiaudami su Kėdainių krašto fotografų draugija, organizavome „Fotografijos minisimpoziumą“, kurio metu dalyviai mokėsi pastebėti ir fotografuoti įvairius atspindžius.

Taip pat organizavome kūrybos gamtoje dieną – „Tapybos minisimpoziumą“, kurio metu bendradarbiavome su Kėdainių dailės mokykla. Moksleivius mokė profesionali dailininkė Irina Dima. Kūrybai buvo pasirinkta J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parko su skulptūromis erdvė.

Konsultuojami odos meistrės Aistės Kanapeckaitės-Čerenkovienės vaikai rinkosi į „Odos minisimpoziumą“, kurio metu dalyviai kūrė originalius knygų skirtukus.

O šokio studijos „IZZADORA“ vadovė Jurgita Liebienė vedė nuotaikingą šokio improvizacijų pamoką, kurioje vaikai atsipalaidavo, netrūko juoko ir gerų emocijų.

Keramikė, baltojo molio meistrė Jurgita Grigarienė jaunuosius menininkus pakvietė į „Keramikos minisimpoziumą“ ir pristatė savo kūrybos kelią, vedė minikeramikos simpoziumą, kurio metu, įkvėpimo ieškodami gamtoje ir naudodami įvairius augalus, vaikai kūrė keramikos darbelius. 

Po pirmojo darbelių degimo, susitiksime dar kartą ir menininkė mokys dalyvius jau išdegtus darbelius dekoruoti glazūra (glazūruoti). Po to darbeliai vėl bus dedami į krosnį ir po antrojo degimo jau dovanojami projekto dalyviams.

Birželio 16 dieną 15.30 val. vyks „Skulptūros mini simpoziumas“, kurį įgyvendins šeimyninis Aistės ir Viačeslavo Čerenkovų duetas. Jo metu bus dalyviai kurs naudodami netradicinę medžiagą – medicininį-gipsinį marlės tvarstį ir karkasą.

Bus pristatomi J. Monkutės-Marks muziejuje organizuoti skulptūros simpoziumai bei žymesni Lietuvoje vykusius skulptūrų simpoziumai.

Tai bus jau paskutinis projekto dalyviams organizuojamas simpoziumas.

Per Tarptautinę Europos muziejų naktį liepos 3-iąją vyks baigiamasis atviras visuomenei simpoziumų veiklas apibendrinantis renginys, kurio metu organizuosime prof. dr. Remigijaus Venckaus – Vilnius Tech (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) paskaitą „Kaip aš kuriu fotografiją?“ ir kviesime į „Pripučiamo filmo“ kino seansą po atviru dangumi J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parkelyje“, – kultūros projekto metu įgyvendinamas veiklas vardija muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Virtuali paroda

„Visi simpoziumų metų sukurti darbai yra fotografuojami ir kuriama virtuali projekto veiklas pristatanti paroda.

Patys darbeliai dovanojami projekto dalyviams ir primins apie puikiai praleistą laiką, įgytas naujas žinias ir įgūdžius. Virtuali paroda bus pristatoma viešai baigiamojo renginio metu“, – sako kuratorė.

Per Tarptautinę Europos muziejų naktį liepos 3-iąją vyks baigiamasis atviras visuomenei simpoziumų veiklas apibendrinantis renginys, kurio metu bus organizuojama prof. dr. Remigijaus Venckaus paskaita „Kaip aš kuriu fotografiją?“ ir „Pripučiamo filmo“ kino seansas po atviru dangumi J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos parkelyje.

Aut. past.

Skirta 1 500 eurų

J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje įgyvendinamą kultūros projektą „Žaidžiame simpoziumus J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“ finansuoja Kėdainių rajono savivaldybės administracija. Jam skirta suma 1 500 eurų.

Vykdo nuolat

A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė pabrėžia, kad panašios veiklos J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vykdomos nuolat.

„J. Monkutės-Marks muziejus nuo pat jo įkūrimo prieš beveik dvidešimt metų įsipareigojo dalintis kultūros ir meno lobiais bei puoselėti kūrybinę įvairovę ir žmonių bendravimą, rengiant parodas, simpoziumus, paskaitas, koncertus ir vaikų bei jaunimo edukacinę veiklą.

Kasmet rašome projektus ir dalyvaujame Kėdainių rajono savivaldybės paskelbtuose kultūros projektų konkursuose.

Muziejaus siūlomi projektai būna skirtingi – veiklos įtraukia vaikus ir jaunimą į kūrybinį procesą, pozityviai praturtina jų laisvalaikį, atskleidžia jų menines galias ir augina jų asmenybes.

Kultūrinių edukacinių projektų metu vykdomos įvairios kūrybinės veiklos, meninės dirbtuvės bei skatinamas vaikų ir jaunimo savanoriavimas, o jų pabaigoje įgyvendindavome atvirą visuomenei renginį – Europos muziejų naktį.

2020 metais kvietėme Kėdainių miesto ir rajono vaikus bei jaunimą dalyvauti projekte „Meno piknikai J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“, kurio metu dalyviai ne tik turėjo galimybę susitikti su profesionaliais menininkais, dalyvauti jiems surengtose meninėse dirbtuvėse, bet ir patys kūrė bei vedė edukacinius užsiėmimus dvejuose renginiuose „Meno piknikas Vol. 1“ ir „Meno piknikas Vol. 2“.

Šiais metais pasirinkome kitą projekto idėjinį formatą ir kvietėme vaikus ir jaunimą žaisti simpoziumus J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.

Viso projekto veiklos yra tarsi repeticija ruošiantis būsimų didesnių simpoziumų organizavimui Kėdainiuose.

Meniniuose simpoziumuose vykdomas konkrečios meno šakos populiarinimas, improvizacijos, pasikeitimas kūrybine patirtimi, informacine medžiaga, sukurtų kūrinių eksponavimas įvairiose vietose.

Simpoziumų metu, be kūrybinio darbo, organizuojami menininkų kūrybiniai vakarai (vaizdo medžiagos, fotografijų, skaidrių peržiūra, apskritojo stalo diskusijos, kūrybinio proceso demonstracijos, meninės akcijos, ir kiti).

Profesionalių menininkų surengti simpoziumai pagyvina vietos ir regiono kultūrinę veiklą. J. Monkutės-Marks muziejus yra rengęs tarptautinį veltinio simpoziumą ir du lauko akmens skulptūrų simpoziumus „Skulptūros ir medžio ryšys“, kurių rezultatas – skulptūros, puošiančios ne tik muziejų supantį parkelį, bet ir suteikiančios Kėdainių miestui naujų meninių atspalvių“, – pasakoja kuratorė.

J. Monkutės-Marks muziejus nuo pat jo įkūrimo prieš beveik dvidešimt metų įsipareigojo dalintis kultūros ir meno lobiais bei puoselėti kūrybinę įvairovę ir žmonių bendravimą, rengiant parodas, simpoziumus, paskaitas, koncertus ir vaikų bei jaunimo edukacinę veiklą.

Aut. past.

Nauda – visokeriopa

„Šio projekto nauda tikrai yra visokeriopa. Džiaugiamės, kad neapsirikome pasirinkdami tokį formatą ir galime vertinti, kad vaikai jau buvo išsiilgę gyvo bendravimo ir į trumpus meno simpoziumus renkasi noriai bei entuziastingai kuria.

25 dalyviai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie simpoziumų organizavimą, stiprino kūrybinius įgūdžius dirbdami kartu su profesionaliais menininkais ir tikime, kad ateityje prisijungs prie muziejaus savanorystės programos bei dalyvaus būsimuose muziejaus organizuojamuose renginiuose“, – viliasi kuratorė.

Kviečia į stovyklą

COVID-19 virusas išbalansavo visas veiklas visame pasaulyje, karantinai paveikė ir mūsų visuomenę, taip pat ir vaikus.

A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė pastebi, kad vėl iš naujo reikia mokyti žmones susiburti į bendraminčių ratus, mėginti iš naujo uždegti kūrybines ugneles vaikų akyse, o menas ir kūrybinė veikla tam labiausiai tinka.

„Šalyje vyraujantis karantinas sujaukė muziejaus parodų planus. Turėjome laikinai uždaryti muziejų, tačiau nenustojome planuoti, žiūrėti į ateities perspektyvą pozityviai.

Karantino metu rašėme projektus, toliau dirbome su tarptautinių parodų kuratoriais, kad galėtume nustebinti kėdainiečius ir miesto svečius naujomis gražiomis parodomis.

Turime daug gražių ateities planų, na, o šiuo metu džiaugiamės, kad karantinas po truputį  atlaisvinamas ir kad Kėdainių rajono savivaldybė skyrė finansavimą projekto „Žaidžiame simpoziumus J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje“ įgyvendinimui.

Praėjusiais metais nepalanki epideminė situacija pakeitė organizatorių nusistovėjusią tradiciją rengti Europos muziejų naktį, kuri paprastai vykdavo kartu su Tarptautine muziejų diena gegužės 18-ąją.

Renginio data buvo nukelta į lapkričio mėnesį, tačiau antroji COVID-19 banga vėl sutrukdė tai įgyvendinti. Džiaugiamės, kad šią vasarą – liepos 3 dieną vis dėlto Europos muziejų naktis įvyks. J. Monkutės-Marks muziejus dalyvaus šiame tarptautiniame Europos muziejus apjungiančiame renginyje jau 15-tą kartą.

Taip pat liepą organizuosime vaikų vasaros dienos stovyklas. Šių metų stovykla „Noriu kurti!“ jau bus penktoji.

Jei tėveliai galvoja, kur galėtų jų 8–11 metų vaikai leisti vasaros atostogas, galbūt liepos 19–23 dienomis vaikai norės kurti J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje.

Būtent šioje, antrojoje pamainoje, dar yra laisvų vietų, tad kviečiame registruotis.

Visas priemones kūrybai suteikiame. Stovyklos mokestis – 70 Eur“, – informuoja J. Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video