Mokė, kaip tinkamai gesinti kilusį gaisrą

 Mokė, kaip tinkamai gesinti kilusį gaisrą

Beinaičių parke susirinkę žmonės galėjo savo rankomis pabandyti užgesinti įsisiautėjusią ugnį – kiekvienas turėjo galimybę pasimokyti naudotis gesintuvu./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime gyvenantis Kauno rajono ugniagesys gelbėtojas Skirmantas Laužikas sukvietė ne tik vietos gyventojus, bet ir jaunimą, kad kartu su žmona Agne pamokytų, kaip reikia tinkamai gesinti ugnį kilus gaisrui.

Galimybė visiems

Beinaičių parke susirinkę žmonės galėjo savo rankomis pabandyti užgesinti įsisiautėjusią ugnį – kiekvienas turėjo galimybę pasimokyti naudotis gesintuvu.

„Mūsų tikslas ir buvo toks, kad žmonės pamatytų ir pajustų, ką reiškia gesinti ugnį. Visi iki vieno galėjo į rankas paimti gesintuvą ir gesinti ugnį, kuri buvo užkurta specialiame inde.

Mokiau žmones, kaip tinkamai elgtis su gesintuvu, kaip jį paimti, kaip naudotis, kaip gesinti liepsną. Svarbiausia žinoti, jog liepsna gesinama iš apačios į viršų. Tą turime žinoti visi.

Manau, kad akcija pavyko, nes žmonės ne tik gavo žinių, bet ir praktinių įgūdžių. Gaila tik, kad iš kaimo nedaug žmonių atėjo, bet ką padarysi“, – kalbėjo kraštietis, Vandžiogaloje dirbantis ugniagesys gelbėtojas S. Laužikas.

Į Beinaičiuose surengtą akciją atvyko ir jaunimas iš Kėdainių. Įgytas teorines žinias visada naudinga patikrinti praktikoje./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Atvyko jaunimas

Į Beinaičiuose surengtą akciją atvyko ir jaunimas iš Kėdainių.

Prieš metus Kėdainiuose įkurta VšĮ „Erdvė diaLogui“, kuri užsiima neformaliu jaunimo ugdymu, šį kartą nusprendė ne tik prisidėti prie akcijos, bet ir patys joje dalyvauti.

„Įgytas teorines žinias visada naudinga patikrinti praktikoje. Tai mes ir padarėme. Gaisro gesinimo pratybas mums suorganizavo Skirmantas.

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime gyvenantis Kauno rajono ugniagesys gelbėtojas Skirmantas Laužikas sukvietė ne tik vietos gyventojus, bet ir jaunimą, kad kartu su žmona Agne pamokytų, kaip reikia tinkamai gesinti ugnį kilus gaisrui.

Aut. past.

Jis mums papasakojo, pademonstravo ir suteikė galimybę pabandyti, kaip tinkamai gesinti ugnį kilus gaisras. Taip pat pasidalijo praktiškais patarimais, kaip apsisaugoti nuo ugnies.

Beje, Skirmantas filmavosi didelio populiarumo sulaukusiame seriale „Černobylis“, tad mums buvo smagu pasiklausyti jo įspūdžių, kaip ten viskas vyko. Tikrai naudingas susitikimas“, – konstatavo Edvinas Demidavičius, VšĮ „Erdvė diaLogui“ įkūrėjas.

Ir sveikino, ir dalyvavo

Dalyvius ne tik pasveikino, bet ir pats ugnį gesinti pabandė aktyviai savanorystę propaguojantis  Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Beje, dalyvius ne tik pasveikino, bet ir pats ugnį gesinti pabandė aktyviai savanorystę propaguojantis Kėdainių rajono savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis.

„Labai graži akcija, kuri yra paremta būtent savanorystės idėja. Elementaru, kad mes savanoriškai galime dalintis žiniomis, patirtimi, tai nieko nekainuoja, o naudos iš to daug.

Skatinau ir skatinsiu savanorystę visais būdais. Dėkoju už šį puikų renginį, nes ir pats gavau įdomių žinių ir įgijau praktinių įgūdžių“, – pasidžiaugė P. Aukštikalnis.

1 Komentaras

  • Laužikas nėra pareigūnas, tad kodėl po kaimą vaikšto apsivilkęs pareigūno uniformą? Būtina pranešti departamentui apie žmogų, apsimetantį pareigūnu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video