Miškininkai kviečia susiburti į tradicinę miškų švarinimo talką

 Miškininkai kviečia susiburti į tradicinę miškų švarinimo talką

BNS nuotr.

Valstybinių miškų urėdija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į tradicine tapusią, jau trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“. Akcija vyks rugsėjo 9 dieną, šeštadienį, nuo 10 val. visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose.

„Miško kuopa“ organizuojama siekiant suburti gamtą mylinčią visuomenę išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje bei šviesti piliečius apie tvarų, atsakingą elgesį gamtoje. 

„Jau trečius metus iš eilės visus Lietuvos gyventojus, kuriems rūpi miškai, kviečiame į vieną dieną trunkančią miškų švarinimo talką, kuri vyks visuose Lietuvos regionuose. Šia akcija siekiame ne tik iškuopti šiukšles ir padėti išvalyti miškus, bet ir atkreipti žmonių dėmesį į problemą, kurią galime išspręsti tik bendromis pastangomis“, – dalyvauti akcijoje ragina Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

Akcija vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

Į vietas, kuriose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis Valstybinių miškų urėdijos miškininkai. Taip pat darbuotojai pasirūpins pirštinėmis, šiukšlių maišais bei užtikrins šiukšlių išvežimą.

Kviečiame visus piliečius registruotis ir rugsėjo 9 dieną, 10.00 val. susirinkti bei švarinti mišką kartu!

Miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“ registracija skelbiama Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/.

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1 000 tonų įvairių atliekų – apie 200 tonų padangų ir apie 800 tonų buitinių, statybinių atliekų.

Praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų mūsų miškuose, po kurių miškai prieš vasarą tapo gerokai žalesni ir švaresni. Šiemet miškininkai kviečia kartu sutvarkyti miškus po vasaros sezono bei pasitikti rudenį įprasminant meilę gamtai.  

2 Komentarai

  • tad tegu jie ir tvarko.Miškai dabar juk jų.

  • Daug metų kovojame su miško vežėjais,kurie šiukšlina ir palieka medienos atliekas kraudamiesi medieną.Veždami iš miško gadina kelius ir miško paklotę. Tai gal miškininkai tegul susitvarko savo aplinkoje ir gerbia kitų darbą

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video