Miesto šventė – nuo miesto istorijos iki gardžios Radvilų sriubos

 Miesto šventė – nuo miesto istorijos iki gardžios Radvilų sriubos

Rugsėjo 9–11 dienomis šventės svečiai turės progą aplankyti daugybę muzikinio, istorinio ar kulinarinio pobūdžio renginių, įtrauksiančių į miesto šventės sūkurį kiekvieną apsilankiusį./Organizatorių nuotr.

Kėdainiečiai šiemet tikrai turi kuo džiaugtis – rugpjūčio 20 d.–rugsėjo 11 d. Kėdainiuose vyksta tikra renginių puota – miestas švenčia garbingą 650 metų jubiliejų. Šiemet miesto šventę rengėjai kviečia švęsti net keturis savaitgalius iš eilės. Nors šventė jau eina į pabaigą ir jau spėjo praūžti net 3 šventiniai savaitgaliai, Kėdainiai kviečia paskutinę miesto šventės savaitę pasitikti taip pat nuotaikingai, su dar daugiau įdomių renginių kiekvieno šventės svečio skoniui. Rugsėjo 9–11 dienomis, šventės svečiai turės progą aplankyti daugybę muzikinio, istorinio ar kulinarinio pobūdžio renginių, įtrauksiančių į miesto šventės sūkurį kiekvieną apsilankiusį. Miesto šventės režisierė Asta Bartkuvienė pasakoja, su kokiais iššūkiais teko susidurti, rengiant jubiliejinę miesto šventę.

Iššūkis – ne suorganizuoti, o viską aplankyti

„Ruošiant šventę, ypatingai jubiliejinę, mes turėjome labai dideles, bet labai gražias ambicijas. Miesto šventės programą sudaro net 4 savaitgaliai – iš viso – net 63 renginiai. Mums nebuvo labai sudėtinga juos paruošti, sudėtinga bus šventės svečiams visus numatytus renginius aplankyti, – šypsosi režisierė Asta. – Šiemet miesto šventės šūkis LAIKAS Į KĖDAINIUS! Šis šūkis yra skirtas ne tik pasaulio kėdainiečiams arba lietuviams, šitas šūkis yra skirtas ir mūsų kėdainiečiams.

Norėjosi pasakyti: laikas į Kėdainius! Pažiūrėkite, koks nuostabus mūsų miestas, prisiminkite jo istoriją, tą ir mes padėsime padaryti. Pirmasis savaitgalis nuskambėjo džiazo muzikos ritmais. Antrasis – buvo skirtas vaikams ir jaunimui. Trečią savaitgalį skyrėme sportui ir aktyviam laisvalaikiui su šeima, na, o ateinantis savaitgalis, rugsėjo 9–11 d., vainikuos visą Kėdainių miesto šventę. Jis bus skirtas miesto istorijai pažinti gana netradiciniais būdais.“

Rugsėjo 9–11 dienomis, šventės svečiai turės progą aplankyti daugybę muzikinio, istorinio ar kulinarinio pobūdžio renginių, įtrauksiančių į miesto šventės sūkurį kiekvieną apsilankiusį.

Apie Kėdainius, Radvilas ir… sriubas!

Vienas ryškiausių jubiliejinės miesto šventės renginių – kultūros istorijos festivalis „Radviliada 2022“ – Kėdainiuose šiais metais vyks jau 8-ąjį kartą. Apie festivalio programą ir ko tikėtis jo lankytojams, pasakoja Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.

„Radviliada“ yra apie senąją istoriją, apie labai senus laikus. Tokio žanro atlikėjų, tyrinėtojų, įvairių sričių specialistų nėra daug, todėl šis festivalis yra ne vietinio lygmens, bet tarptautinio. Be atlikėjų, istorikų iš Lietuvos, šiemet festivalyje taip pat bus atlikėjai iš Latvijos, Estijos ir netgi Olandijos.

Laukia tikrai intensyvi programa – iš viso „Radviliada“ truks 7 dienas, iš jų – 6 Kėdainiuose, o vieną dieną netgi persikels už Kėdainių rajono ribų, į dar vienas buvusias senas kunigaikščių Radvilų valdas Svėdasuose, Anykščių rajone. Bus trylika renginių, iš jų – 11 Kėdainiuose: muzikos, garso, šokio ir judesio vyksmų, kuriuose ir toks renginys kaip „Ko nesusapnavo Radvilos“.

Jis bus rodomas tris kartus, dalyvaus net 45 kėdainiečiai savanoriai. Pirmą kartą mūsų festivalis taip masiškai, gausiai ir aktyviai įtraukia gausų būrį kėdainiečių, į savo miesto šventės metu vykstančio senovinio, istorijos ir kultūros festivalio dalyvavimą ir labai tuo džiaugiuosi.

Festivalio programoje svečių laukia ir klasikinės bei elektroninės muzikos su šviesų efektais koncertas „RADVILOS.eleKtRONIKOS“. Taip pat laukia labai įdomi profesorių Aivo Ragausko, Raimondos Ragauskienės ir Deimanto Karvelio diskusija „Jonušas II Radvila ir Ukraina“. Ji bus šiek tiek nevienareikšmė, ir kiek kitokia, nei esame įpratę girdėti dabar, apie mūsų istoriją ir mūsų vaidmenį Ukrainos istorijoje.

Garuos pamirštos Radvilų sriubos ir čia bene geriausias Lietuvos kulinarinio paveldo tyrinėtojas, profesorius Rimvydas Laužikas su savo žmona sugrąžins į Radvilų laikotarpį per skonį ir kvapą.

Bus proga paragauti Radvilų laikotarpio sriubų, o toliau vėlgi pasirodymus surengs atlikėjai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Nyderlandų.

Radviliadą pabaigsime Svėdasuose, ten tikimės atidengti atminimo ženklą kunigaikščių Radvilų dvarvietėje, surengti diskusiją ir pamatyti Anykštėnų senovinio šokio kolektyvą „Baltoji pavana“. Tad labai kviečiame visus dalyvauti, bus tikrai ko paklausyti ir ką aplankyti.“

Šiemet miestas švenčia 650 metų jubiliejų, tad ir šventė vyksta ypatingai didelė.

Miesto jubiliejus – nepamirštant protėvių bei tradicijų

Kėdainių jubiliejaus šventėje bus galima pamatyti ir išgirsti ne tik istorinio, bet ir folklorinio pobūdžio renginių. Vienas iš jų – V respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „KLEKETYNĖ“.

„Laikai keičiasi, vaikams jau darosi nebeįdomu dainuoti bobučių dainas, todėl mūsų uždavinys yra kasmet pritraukti, priminti apie tai, kad reikia būtų lietuviais, priminti apie mūsų senolių palikimą.

Labai džiugu, kad Lietuvoje vis dar yra jaunimo ir vaikų folkloro kolektyvų. Tiesa, jau darosi sunkoka juos surinkti čia, į Lietuvos širdį – Kėdainius.

Šiemet „Kleketynę“ pradėsime dalyvių eisena – prisistatysime, pasivaikščiosime, padainuosime, o vėliau laukia ir festivalio dalyvių koncertas Knypavos Rinkos aikštėje.

Galima sakyti, kad kolektyvai suvažiuoja praktiškai iš visos Lietuvos: 7 rajonai, 11 kolektyvų, 165 dalyviai. Turėsime čia ir liaudiškų veiklų – vaikai galės ir birbynę nendrinę pasidaryti, ir pasižiūrėti, kaip gaminamas smuikas, ir dar daug visokių medinių pažaidimų, atrakcijų, varžybų bus“, – pasakoja festivalio režisierė, Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Gustytė.

LAIKAS Į KĖDAINIUS! – kviečia šventės rengėjai. Čia ir Kauno miesto simfoninio orkestro, kartu su solistais Ona Kolobovaite ir Tomu Pavilioniu, Dainoto Varno, Monique bei Marijono Mikutavičiaus su gyvo garso grupe koncertai.

Visus kėdainiečius kviečia sugrįžti į gimtąjį miestą

Nuo pat 1981 m. Kėdainiuose vykstanti kraštiečių šventė „Būkite sugrįžtančiais paukščiais“ ir šiemet kviečia visus kėdainiečius prisiminti savo gimtąjį miestą. Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos direktorė ir kraštiečių šventės organizatorė Virginija Grigorjevienė teigia, jog sukviesti kraštiečius iš visos Lietuvos yra labai didelė atsakomybė.

„Tai buvo idėja, jau Anapilin išėjusios direktorės Janinos Matulienės, tokia šventė. Ir pirmoji šventė įvyko 1981 metais. Ji vykdavo kas 3–4 metus. Dabar labai didelė atsakomybė bibliotekai sukviesti kraštiečius iš visos Lietuvos, susirinkti, pasiklausyti ir koncertų, kurie bus dovanojami žymių kraštiečių, ir dalyvauti diskusijoje „Kėdainių nūdiena ir ateitis“.

Labai laukiame visų, kviečiame ir žurnalistus, ir aktorius, rašytojus, verslininkus, teisininkus. Turėtų klegėti visas bibliotekos kiemelis. Kviečiame visus, atvykite pasiklausyti ir pasižiūrėti!“

Tai tik maža dalis renginių, kurie laukia Kėdainių miesto šventės lankytojų paskutinį šventės savaitgalį, rugsėjo 9–11 dienomis.

Šiemet miestas švenčia 650 metų jubiliejų, tad ir šventė vyksta ypatingai didelė.

LAIKAS Į KĖDAINIUS! – kviečia šventės rengėjai. Čia ir Kauno miesto simfoninio orkestro, kartu su solistais Ona Kolobovaite ir Tomu Pavilioniu, Dainoto Varno, Monique bei Marijono Mikutavičiaus su gyvo garso grupe koncertai.

Miesto šventės lankytojų laukia ir rekordinė, 20 tūkst. tušinukų paroda, daugybė muzikinių pasirodymų, diskusijų, veiklų ir edukacijų. Kiekvienas ras ką pamatyti, išgirsti ar paragauti.

Visą šventės programą rasite ČIA.

6 Komentarai

  • Tas pasišiaušęs su šepše ant ant galvos muziejaus direktorius? O Viešpatie apsaugok, naktį pamačius pagalvočiau, kad velnias ir myštelčiau 😀

  • O viešpatie koks apšepęs tas muziejaus direktorius ir riebus koks gerai imitęs. O ta viena moteris lyg iš kultūrkės gai grynas vyras iš snukio. Ir rūko kaip kaminas.

  • Labai gėda dėl tokio neandertalietiškai apšepusio muziejaus vadovo :'(

  • Gėda ne dėl muziejaus vadovo, o dėl tų trijų anksčiau paskelbtų komentarų, kurie puikiai iliustruoja pačių komentuotojų kultūros lygį.

    • Tu Virga irgi ne grazuole. Pakelk alga istrinsiu komentarus 😉

  • Nu ir komentoriai. kokia gėda apkalbinėti žmonių išvaizdą, nelaimėliai jūs nelaimingi, šiukšlės

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video