Kėdainių miesto gimtadienio renginiai (PROGRAMA)

 Kėdainių miesto gimtadienio renginiai (PROGRAMA)

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Prasidėjo Kėdainių miesto gimtadienio renginiai

Šiemet Kėdainiai švenčia garbingą 650 metų jubiliejų, prisimindamas turtingą krašto istoriją, pagerbdamas labiausiai miestui nusipelniusius žmones, išsakydamas savo svajones ateičiai. Rugpjūčio 20 dieną startuoja net keturių savaitgalių išskirtinė šventė, kuri į savo renginių sūkurį įtrauks ne tik visą Kėdainių krašto bendruomenę nuo mažiausių iki garbaus amžiaus miestelėnų, bet ir jų draugus, bičiulius, partnerius. Kėdainių miesto 650 jubiliejinėje šventėje persipins ir pramogos, ir edukacijos, judesys, ir sportas, ir pažintys. Kėdainiai suksis praeities, dabarties ir ateities rate.  

Šurmulys net 4 savaitgalius

„LAIKAS Į KĖDAINIUS!“ – tokiu šūkiu Kėdainių miesto jubiliejų pasitikti kviečia šventės organizatoriai ir rengėjai. Jubiliejinėje Kėdainių miesto šventėje kiekvienas miesto gyventojas ar svečias ras kuo nudžiuginti savo širdį, ar kur apsilankyti.

Miesto gimtadienyje – net 63 kultūriniai renginiai, iš kurių daugiau nei 20 – muzikiniai koncertai bei koncertiniai pasirodymai, 8 – sporto renginiai ir čempionatai, 6 festivaliai ir dar daugybė kitų įdomių veiklų kiekvieno šventės svečio skoniui.

Startas – saksofonų ir džiazo ritmu

Muzika jubiliejinę kėdainiečių šventę lydės visus keturis savaitgalius, o trankų startą duos melodingi soksofonų skambesiai, jau ketvirtą kartą vyksiančiame respublikiniame saksofonininkų festivalyje KĖDAINIAI 2022.

Ir tai ne vienintelė gera žinia geros muzikos mėgėjams – VšĮ „Positive Vibe“ miestui jubiliejaus proga dovanoja džiazo festivalį BROMA JAZZ KĖDAINIAMS 650. Rugpjūčio 20-ąją Kėdainių senamiestį užlies džiazo garsai – festivalio rengėjai yra paruošę tris profesionalios muzikos koncertus ir naktinę jam session programą.

Antrąją šventės savaitę – jaunatviškas šėlsmas

Šių metų miesto jubiliejaus šventė – puiki proga jaunatviškam šėlsmui išreikšti.

Paskutinis rugpjūčio savaitgalis – skirtas jaunimo talentams atskleisti.

Rugpjūčio 27-ąją mieste – jaunųjų kėdainiečių piešinių parodos, muzikiniai pasirodymai, dieną miesto parko erdves užlies mažųjų festivalis SKAMBANTYS PERLIUKAI 2022, o vakaro programoje laukia jaunimo scena, kurioje jėgas išbandyti užsiregistravo daugiau nei 10 muzikos ir šokio grupių. Vakaro vinis – grupės KITI bei Kristijono Ribaičio koncertai.

Azartiškiesiems – sporto renginiai

Trečioji Kėdainių miesto šventės savaitė gausi sporto renginių.

Pirmąjį rugsėjo savaitgalį miesto šventės metu sau veiklos atras įvairių sporto šakų entuziastai. Šventės dalyviai turės progą dalyvauti bėgimuose, turistiniame žygyje dviračiais, vakariniame vaikų ir suaugusiųjų futbolo 5X5 turnyre.

Norinčius aktyviai praleisti laiką su visa šeima, šventės organizatoriai kvies į aktyvaus laisvalaikio erdvę.

Vyks ir Mažoji parolimpiada, skirta neįgaliesiems.

Trečiąją šventinę savaitę (rugsėjo 7–9 d.) užbaigs tarptautinis Rimanto Girskio atminimo, KK „Nevėžis“ 30-mečio ir Lietuvos krepšinio 100-mečio minėjimo krepšinio turnyras.

Praeities lobiai – ateities Kėdainiams

Ketvirtoji miesto šventės savaitė skirta įdomiai ir šiek tiek netradiciškai pažinti miestą, jo istoriją.

Rugsėjo 9 d., festivalio RADVILIADA metu, šventės dalyviai galės pasinerti į diskusijas, edukacijas apie Kėdainių miestą bei vieną žymiausių Kėdainių miesto valdytojų dinastijų – Radvilas.

Praeities lobiai bus pažįstami ne tik iš istorinės, muzikinės, bet ir kulinarinės pusės. Vakarėjant miesto parke skambant Kauno simfoninio orkestro melodijoms bus pagerbtas Kėdainių krašto garbės pilietis.

Šeštadienį, rugsėjo 10 d., tradiciškai, miesto gatvėse šurmuliuos ir praeivius įvairiausiais skanumynais masins šventinė tautodailininkų ir ūkininkų mugė. Bus galimybė pamatyti rekordinę kraštiečio Juozo Baniotos surinktą tušinukų kolekciją, paklausyti kraštiečių eilių, pasigėrėti naujausiais dailės kūriniais.

Į koncertą „Būkite sugrįžtančiais paukščiais“ su savo dainomis atskris Mantas Jankavičius, o vakare – šventinis koncertas, kuriame atlikėjų Dainoto Varno, Monique bei Marijono Mikutavičiaus su gyvo garso grupėmis, koncertas.

Miesto šventės užsklanda nusileis rugsėjo 11 d. užsienio svečių ansamblio FA SCHOLA ENSEMBLE (Estija) ir muzikos orkestro COLLEGIUM MUSICUM RIGA (Latvija) kartu su solistu ERIK BOSGRAAF (Nyderlandai) koncertais.

Tai – tik maža dalis renginių, kurie laukia jubiliejinės Kėdainių miesto šventės svečių. „LAIKAS Į KĖDAINIUS!“ – kviečia šventės organizatoriai.

LAIKAS švęsti 650-ąjį miesto jubiliejų. Keturios savaitės įspūdingų ir įdomių renginių kiekvienam šventės svečiui – rugpjūčio 20–rugsėjo 11 dienomis.

Kėdainių miesto šventė 2022 rugpjūčio 20–rugsėjo 11 d.

PROGRAMA

RUGPJŪČIO 20 d., ŠEŠTADIENIS (1 savaitė)
M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 11 val. – Respublikinis saksofonininkų festivalis KĖDAINIAI 2022.
M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 17 val. – VšĮ „Positive Vibe“ dovana miestui – džiazo festivalis BROMA JAZZ  KĖDAINIAMS 650.

RUGPJŪČIO 27 d., ŠEŠTADIENIS (2 savaitė)
Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centre, Didžiosios Rinkos a. 6,
9.30 val. – Pėsčiųjų žygis su gidu ISOS SLĖNIO KELIU (Kėdainiai–Šventybrastis–Kėdainiai).
Registracija tel. +370 619 84 824  

M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus parodų erdvėje 10–16 val. – Respublikinio ekslibriso piešinių konkurso ATEITIES KĖDAINIAI paroda  

Miesto parke 13 val. – VI respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis SKAMBANTYS PERLIUKAI 2022.          
Kėdainių dailės mokyklos mokinių darbų paroda ATEITIES KĖDAINIAI ir foto studija.

Kėdainių arenos automobilių stovėjimo aikštelėje 15 val. – Lietuvos galiūnų čempionato finalinės varžybos Kėdainių rajono savivaldybės MERO TAUREI laimėti.

Miesto parke 19 val.– Jaunimo scena LAIKU IR VIETOJ! Atviras mikrofonas, jaunimo grupės KITI ir atlikėjo KRISTIJONO RIBAIČIO koncertas.

RUGPJŪČIO 28 d., SEKMADIENIS
Rotušės kiemelyje 15 val. – Smuiko ir bajano virtuozų dueto iš Ukrainos YES DUET koncertas, skirtas Kėdainių žydų bendruomenės atminimo dienai.

RUGPJŪČIO 30 d., ANTRADIENIS
Kėdainių arenoje 12 val. – Vaikų ir jaunimo krepšinio 3×3 turnyras.  
RUGSĖJO 2 d., PENKTADIENIS (3 savaitė)
Didžiosios Rinkos aikštėje 10–16 val. – Mažoji parolimpiada Kėdainiuose. Sporto renginiai neįgaliesiems;

Kėdainių senamiesčio gatvėse 19 val. – Vakarinis vaikų bėgimas;
19.30 val. – Vakarinis dviratininkų turistinis žygis Kėdainių senamiesčio gatvėse. Startas-finišas Didžiosios Rinkos aikštėje;
21 val. – Kėdainių bėgimo taurės 3-iasis finalinis etapas.

RUGSĖJO 3 d., ŠEŠTADIENIS
Miesto parke 11–16 val. – Sporto renginys šeimoms. Aktyvaus laisvalaikio erdvė.

Nuo Atgimimo ąžuolyno 11 val. – Miestą sveikina Kėdainių baikerių klubas BORNAGAIN MCC ir kitų miestų baikerių klubai. 

Didžiosios Rinkos aikštėje 12 val. – Kėdainių baikerių klubo BORNAGAIN MCC ir kitų miestų baikerių klubų motociklų paroda.

Didžiosios Rinkos aikštėje 12 val. – Roko grupės RAMYBĖS SKVERAS koncertas.  

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 18 val. – Poetės, režisierės, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatės Genovaitės Gustytės knygos SEPTYNIOS ESATYS pristatymas.  

Kėdainių miesto stadiono pagrindinėje futbolo aikštėje 18.30 val. – Vakariniai vaikų ir suaugusiųjų futbolo 5×5 turnyrai.

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 20 val. ir 23 val. – Festivalis RADVILIADA 2022. Režisierės Erikos Usevičiūtės ir kūrybinės grupės muzikinis judesio ir objektų vyksmas KO NESUSAPNAVO RADVILOS.

RUGSĖJO 4 d., SEKMADIENIS
Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 13 val. – Festivalis RADVILIADA 2022.
Režisierės Erikos Usevičiūtės ir kūrybinės grupės muzikinis judesio ir objektų vyksmas KO NESUSAPNAVO RADVILOS.

Miesto parke 18 val. – Kamerinės muzikos festivalis CAPRICCIO. Violončelių kvinteto QUINCELLI koncertas.

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 20.30 val. – Festivalis RADVILIADA 2022.
Mariaus Dominyko Sakavičiaus (violončelė) ir Sauliaus Sakavičiaus (elektronika) klasikinės ir elektroninės muzikos koncertas su šviesų efektais RADVILOS. eleKtRONIKOS.  

Rugsėjo 7-9  d.
Kėdainių arenoje 16.30 val. – Tarptautinis Rimanto Girskio atminimo, KK „Nevėžis“ 30-mečio ir Lietuvos krepšinio 100-mečio paminėjimo krepšinio turnyras.
RUGSĖJO 9 d., PENKTADIENIS (4 savaitė)
Didžiojoje g. 10 val. – VERSLO ALĖJA  
M. Daukšos viešosios bibliotekos 3 a. salėje (Didžiosios Rinkos a. 5) 11 val. – Konferencija SOCIALINIŲ INVESTICIJŲ YPATUMAI.

Rotušės kiemelyje 12 val. – MAŽŲJŲ MIESTAS. Mažųjų kėdainiečių sukurtų, miesto objektų maketų paroda.  

Didžiosios Rinkos aikštėje 12 val. – Mažųjų kėdainiečių sveikinimas miestui EI, MAŽIEJI, DUOKIM GARO!
 
M. Daukšos viešosios bibliotekos II aukšto parodų erdvėje (Didžiosios Rinkos a. 5) 14 val.Kėdainių krašto dailės draugijos parodos DOVANA KĖDAINIAMS atidarymas.

Kėdainių krašto muziejaus V. Svirskio kryžių salėje (Didžiojoje g.19) 15. 30 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 Prof. Aivo Ragausko, prof. Raimondos Ragauskienės ir prof. Deimanto Karvelio diskusija JONUŠAS II RADVILA IR UKRAINA.

Tradicinių amatų centro Arnetų name kieme (Radvilų g.21) 18 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 Anželikos ir Rimvydo Laužikų edukacinis–kulinarinis pristatymas PAMIRŠTOS RADVILŲ SRIUBOS.
 
Miesto parke 20 val. – Šventinis vakaras. Kėdainių krašto garbės piliečio apdovanojimas Kauno miesto simfoninio orkestro (vad. Algimantas Treikauskas) ir solistų Onos Kolobovaitės ir Tomo Pavilionio klasikinės muzikos koncertas (dirig. Karolis Variakojis) Po šventinio koncerto
3D audiovizualinė projekcija ant vandens MIESTAS LAIKE.  

RUGSĖJO 10 d., ŠEŠTADIENIS
Senosios Rinkos aikštėje, Paeismilgio, Č. Milošo, Kranto, Senojoje, Didžiojoje gatvėse 9–17 val. – PREKYMETIS.
Tautodailininkų, ūkininkų mugė Didžiojoje g. 10 val. – Kėdainių dailės mokyklos meninės dirbtuvės – keramika, tekstilė, oda, grafika, tapyba ir blusų turgus.
VšĮ „Laiptai į viltį“ kiemelyje Nuo 10 val. – GEROS NUOTAIKOS KIEMAS  

Nuo Kėdainių krašto muziejaus (Didžioji g. 19) 10 val., 13 val. Pažintinės ekskursijos po Kėdainių senamiestį.

Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje (J. Basanavičiaus g. 45) 10–15 val. – Tarptautinė dovanotų kūrinių paroda ir Janinos MonkutėsMarks darbų paroda DOVANA TĖVIŠKEI.

Aikštelėje priešais Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastatą (J. Basanavičiaus g. 57) 10–15 val. Ugniagesiai gelbėtojai kviečia iš arčiau susipažinti su ugniagesių veikla, praktiškai išmėginti savo jėgas    

Radvilų g. 8D 10–15 val. – Lietuvos kariuomenės reprezentacija, ginklų ir ekipuotės paroda, interaktyvios veiklos. Pristato LK karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Kėdainių poskyris ir LK krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos II rinktinės 207 kuopos kariai.

Knypavos Rinkos aikštėje 10–15 val. – Lietuvos policijos veiklos pristatymas Pristato Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Nevėžio prieplauka ties Didžiosios Rinkos a., Didžiojoje gatvėje 11 val. – Kėdainių rajono mėgėjų meno kolektyvų pasirodymai.  

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 11 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 PAŠLOVINKIME RADVILAS. Kėdainių, Biržų ir Kauno muzikos mokyklų mokinių koncertas.

M. Daukšos viešosios bibliotekos kraštotyros skyriaus erdvėje 11–15 val. – Kėdainių kino studijos MĖGĖJAS vertingiausių eksponatų paroda ir filmų retrospektyva.  

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 12 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 Senosios muzikos vokalinio ansamblio ARS ANTIQUA RIGA (Latvija) koncertas.  

J. Paukštelio progimnazija – Didžiosios Rinkos a. – Senosios Rinkos a. – Didžioji g. – Knypavos Rinkos a. 12 val. – V respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis KLEKETYNĖ. Festivalio dalyvių eisena ir vaikų folkloro ansamblių prisistatymai.  

M. Daukšos viešosios bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriuje kėdainiečio Juozo Baniotos rekordinės tušinukų kolekcijos paroda. 13 val. – Susitikimas su kolekcininku.  

Didžiosios Rinkos aikštėje 13.30 val. – Kėdainių rajono mėgėjų meno kolektyvų koncertas LAIKO RATU.

Nevėžio prieplaukoje ties Didžiąja Rinka – pažintinis plaukimas vytine „Vėtra“ senuoju Nevėžio upės keliu Bilietų rezervacija, informacija tel. 8 615 43 296.

Knypavos Rinkos aikštėje 14 val. – V respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis KLEKETYNĖ. Vaikų folkloro ansamblių koncertas.

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 15–16 val. – Kraštiečių šventė BŪKITE SUGRĮŽTANČIAIS PAUKŠČIAIS. Antano Jasenkos kūrinys GIRDĖK, GIRDĖK; Alytaus teatro aktorės Andros Kavaliauskaitės tekstų ir muzikos programa ORO.

Didžiosios Rinkos aikštėje 17 val. – Kraštiečių šventė BŪKITE SUGRĮŽTANČIAIS PAUKŠČIAIS. Manto Jankavičiaus akustinis koncertas.

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 18.15 val. Kraštiečių šventė BŪKITE SUGRĮŽTANČIAIS PAUKŠČIAIS. Atvira diskusija NŪDIENOS IR ATEITIES KĖDAINIAI.

Didžiojoje g. 19.45 val. – Rež. Ričardo Rickevičiaus ir Lauryno Preikšos dokumentinio filmo KĖDAINIAI VALDO PREIKŠOS AKIMIS demonstravimas.

Didžiosios Rinkos aikštėje 20 val. – Atlikėjų DAINOTO VARNO, MONIQUE IR MARIJONO MIKUTAVIČIAUS su gyvo garso grupėmis, koncertas.

RUGSĖJO 11 d., SEKMADIENIS
Šv. Jurgio ir Šv. Juozapo bažnyčiose 12 val. – Šv. Mišios už Kėdainių miestą ir jo žmones.

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje 13 val. – Poezijos ir menų parkas – kuriančių ir kūryba besidominčių susitikimas.

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 14 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 Senosios muzikos ansamblio FA SCHOLA ENSEMBLE (Estija) koncertas.

Evangelikų reformatų bažnyčioje (Senoji g.1) 17 val. – Festivalis RADVILIADA 2022 Baroko muzikos orkestro COLLEGIUM MUSICUM RIGA (Latvija) ir solisto Eriko Bosgraafo (išilginė fleita, Nyderlandai) koncertas „Bachas. Bosgraafas. Collegium Musicum Riga“  

Šventės organizatorė Kėdainių rajono savivaldybė
Šventės rengėjai: Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių sporto centras, Kėdainių muzikos mokykla, Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka, VšĮ „Positive Vibe

21 Komentarai

 • Ka galima pasakyti nieko gero iš tos programos

 • Palyginkit Kėdainių ir Jonavos programas, net nėra ką lyginti. Kokie kvailiai Kėdainiuose visa tai organizuoja. Būtų žmonėms įdomu žinoti savo „didvyrius“.
  Ar nebus kokiu senbezdų organizacinis komitetas?

 • Bet istikruju paziurejus i programa sventes tai pvz jauniems zmonems ner kur eit,toks vaizdas kad kėdainiuose tik vyrenio amziaus zmones gyvena.Kituose miestuose koncertai dar visokiausiu renginiu, o kėdainiuose tik grok jurgeli

 • Koks meras miesto tokios ir sventes. Svarbu kaimeciai pallos ir celestina vel atsiklaupus buciuos merui kojas. Tiap ir gyvenam. Uz tai ir isgerkim pizdu.

 • Kokios jus norit jaunimas koncerto ar festivalio, kaip Karklei? Kur galima butu priliuobti ir zoles parukyti???

  • Su Kėdainių policija žolės neparūkysi visur tyko jų už kampo, parke kai buvo šventė su šunimis išsirikiavę buvo pakampiais. Jei sugebėjo klubus uždaryt tai ir šventes uždraus jaunimui pasilinksimt. Atsimenu kai parke apsauginiai lakstė gaudė jaunimėlį.

 • Kariuomenė mano buvo Karačeve.Pasirodo ir ten lietuvis Algirdas totoriams pylos davė.Tai prieš daugiau kaip 50 metų miestas taip pat šventė 650 metų jubiliejų.Atvažiavo Briansko konservatorijos simfoninis orkestras.Aha,konferansjė koncerto įžangoje paminėjo tuos 650 metų ,o viens kaukštelėjęs karys taip nuoširdžiai ant visos salės nusistebėjo-neuželi? Žmonės prapliupo juoktis ir juokas as tęsėsi gal dešimt minučių,nes patruliai po salę gaudė bajerį atskėlusįjį.Pirmą sykį gyvenime išgirdau Rimskio-Korsakovo,,Kamanės skrydį“…

 • kazkaip noretusi normaliu grupiu koncerto nereikia cia festivaliu,nes 650 metu ne kiekvienais metais buna.o dabar pagal programa tai eiline kaimo svente.tai net idomu kas organizuoja kėdainiuose sventes

 • Ziauru… Visiskai nieko vidutibio amziaus zmogui, jaunimui. Viskas pagal Tanuli tik pencinykam. Nu svarbu bus isgert bus aftrrparty vakarelis valdziai 😉

 • Nuo kada M.Mikutavicius pensininkam ir kaimo sventese dainuoja? M. Jankevicius ir priskirtas prie kaimo svenciu? Matosi komentuoja neadekvatus, kurie melioratoriui bando be muilo sulysti i rudaja..

 • Šventės programa labai ištęsta ir specifinė.Įdomu,ar daug kėdainiečių dalyvaus?Orientuotasi tikriausiai į tai, kad kas norės,tas atras, prisijungs.
  Sėkmės visiems.Svarbu atrasti sau patinkančią programos dalį ir sudalyvauti.Gražios šventės.

 • Na kad ir kaip skaityčiau šventės programą nu neįžvelgiu patinkančios dalies. Kaip sakoma iš didelio rašto įšėjo iš krašto. Labai ištęsta viskas, iš tokio chaoso tai neaišku kada ir kur eiti. Kol visą programą perskaitysi ir pamirši kas pradžioj buvo rašoma.Išbarstyta po visą miestą. Daugiau nei neįdomu.

  • Būdavo programa miesto parke, arba Rinkos aikštei tada aišku kur eit.

 • O tai ką galėtumėte pasiūlyti? Gerkit atmintį gerinančius vaistus, tada daugiau atsiminsit.

  • O Jūs kas, gydytoja, kad siulot gert vaistus. Kiekvienas laisvas išsakyti savo nuomonę. Reikės ir pasiulysim. Visada įdomu sužinoti ką žmonės galvoja.

 • Nei jus siulisit, nei ka, tiesiog eisit i komentarus pamyzcioti ir tiek

  • Nu tai ko einat į tuos komentarus, šventė prasidėjo eikit į šventę- kiekvienam savo.

 • Šventė kaip šventė, Už mūsų pinigus surengta, tai turim teisę įvertinti. Viskas jau atsibodę. Tas pats per tą patį metai iš metų.

 • Nepatenkintiems siūlau dar šiemet pradėti rašyti programą, kad po 5 metų per jubiliejų būtų geriau arba kaip jūs suprantate. Man tikrai patinka renginiai, kurie leidžia pažinti savo kraštą, jo žmones, organizacijas. Ir man dar toli iki pensijos, jei sekantis jūsų klausimas bus apie valstybines išmokas 🙂

 • […] Visą šventės programą rasite ČIA. […]

 • […] Visą šventės programą rasite ČIA. […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video