Mieste plečiamas gatvių apšvietimo tinklas

 Mieste plečiamas gatvių apšvietimo tinklas

Tamsiuoju paros metu – anksti ryte ar vakare – dažniau vaikštantys gyventojai, matyt, jau pajuto skirtumą, nes mieste plečiamas gatvių apšvietimo tinklas.

Rūpestingas miesto seniūno Valentino Tamulio žvilgsnis pasiekė net ir atokiausius miesto kampelius, tokius kaip Gedimino gatvės gale, už degalinės, esanti atkarpa. Šiuo keliu naudojasi ir kelių sodybų gyventojai, ir medelyno darbuotojai bei klientai.

„Mano žiniomis, gyventojai jau prieš kelerius metus buvo kreipęsi į savivaldybę, prašydami apšviesti šią atkarpą. Atsiradus finansinėms galimybėms, ėmėmės šių darbų. Po žeme buvo nutiestas naujas kabelis, pastatytos penkios atramos su šviestuvais. Seniūnijos darbuotojams teko apgenėti medžių šakas, kad jos neužstotų naujų šviestuvų ir kelias būtų gerai apšviestas“, – apie atliekamus darbus pasakojo seniūnas.

„Anksčiau, kai gatvė nebuvo apšviesta ir medžių šakos buvo užgulusios kelią, buvo nejauku eiti į darbą arba grįžti iš jo. Dabar bus drąsiau ir mums, ir čia gyvenantiems žmonėms, o važiuojant automobiliu bus geresnis matomumas“, – kalbėjo medelyno darbuotojai.

Apšviesta nemažai vietų

Pasak miesto seniūno V. Tamulio, nauji šviestuvai taip pat buvo įrengti kėdainiečių pamėgtame Gegučių parkelyje, Rytų, Šviesos, Chemikų gatvėje šalia baseino ir kitose miesto vietose.

„Gal ne visi gyventojai pastebi, kad tai vienur, tai kitur pastatome po vieną ar kelias naujas atramas. Atrodo, gatvės apšviestos, bet žmonės statosi naujus namus, tad tenka prailginti elektros tiekimo liniją. Stengiamės, kad tų tamsių ruožų neliktų. Jau turiu prikaupęs gyventojų prašymų apšviesti vieną ar kitą atkarpą, pvz., Skroblų, Topolių, Žibuoklių gatvėse.

Skaičiuojame, kokios yra seniūnijos finansinės galimybės ir planuojame būsimus darbus. Jei orai leis, gal dar šiemet pavyks apšviesti kariniame miestelyje esantį skverą, kuriame nugenėjome medžius, pastatėme įrengimus vaikams žaisti. Jau yra parengtas projektas, turėtų būti įrengti 7 šviestuvai, kurie apšvies šią erdvę“, – apie netolimos ateities planus pasakojo miesto seniūnas.

Pinigai iš dangaus nebyra

Miesto apšvietimo tinklo plėtra kainuoja ne vieną tūkstantį eurų. Seniūnas V. Tamulis paaiškino, kad lėšų tam atsirado, kai J. Basanavičiaus gatvėje buvo įrengtas itin taupus LED apšvietimas. Kadangi šviestuvų yra net 195, susitaupo nemažai pinigų, kuriuos galima skirti tik apšvietimui, todėl lėšos skiriamos tamsioms miesto vietoms apšviesti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video