Mieste kelininkai su gatvių valymu susitvarkė neblogai, komunalininkai – vėlavo

 Mieste kelininkai su gatvių valymu susitvarkė neblogai, komunalininkai – vėlavo

Kėdainių rajono savivaldybei ir miesto seniūnijai nuo pat ryto teko atlaikyti gyventojų priekaištus, o atlikus gatvių ir šaligatvių priežiūros įmonių darbo patikrinimą konstatuota, kad ne viską suspėta padaryti laiku, buvo nenuvalytų ir slidžių ruožų, tad vienai įmonei paskirta bauda./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Žiema pasirodė visu gražumu ir nepagailėjo išbandymų tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems. Kėdainių mieste ir rajone savaitės pradžioje dėl gausių kritulių, lijundros ant gatvių bei šaligatvių susidarė plikledis, na, o šiomis dienomis viską užklojo storas sniego sluoksnis, tad eismo sąlygos tapo ne tik prastos, bet ir labai sudėtingos. Kėdainių rajono savivaldybei ir miesto seniūnijai nuo pat ankstaus pirmadienio ryto teko atlaikyti gyventojų priekaištus, o atlikus gatvių ir šaligatvių priežiūros įmonių darbo patikrinimą konstatuota, kad ne viską suspėta padaryti laiku, buvo nenuvalytų ir slidžių ruožų, tad vienai įmonei paskirta bauda.

Patikrino darbą

Kėdainių miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė Palubinskienė sakė, kad gyventojų skundų sulaukta, ir dalis jų tikrai buvo pagrįsti.

„Suprantame, kad situacija buvo neeilinė. Gyventojų skundų buvo sulaukta, tačiau ir mes patys atlikome patikrinimą ir pažeidimų nustatyta buvo.

Kelininkai su gatvėmis susitvarkė neblogai, jiems didelių priekaištų nebuvo, tačiau komunalininkams surašytas aktas ir skirta bauda.

Taip padaryta, nes nebuvo nuvalytos pagrindinės miesto vietos, kurias jų traktoriukai privalėjo iki aštuntos ryto nuvalyti pagal pasirašytą sutartį.

Taigi, už darbų neįvykdymą jie turės sumokėti baudą“, – informavo S. Mituzaitė Palubinskienė.

Seniūno pavaduotoja informavo, kad šiemet Kėdainių miesto gatves prižiūri dvi didelę patirtį sukaupusios įmonės.

Aut. past.

Dvi įmonės

Seniūno pavaduotoja informavo, kad šiemet Kėdainių miesto gatves prižiūri dvi didelę patirtį sukaupusios įmonės.

„Kėdainių miesto gatves ir gatveles valo ir barsto AB „Kelių priežiūros“ Kėdainių kelių tarnyba. Miesto šaligatvius ir aikštes valo ir barsto bendrovės „Ecoservice projektai“ technika ir darbuotojai.

Tad tokiu sudėtingu metu, koks buvo pirmadienį, traktoriukai turėjo pradėti dirbti gerokai anksčiau. Kadangi darbas buvo neatliktas laiku, vertiname, kad darbas buvo pradėtas per vėlai. 

Valytojai sniegą valo ir šaligatvius barsto rankiniu būdu ten, kur traktoriukai neprivažiuoja, nepasiekia“, – paaiškino S. Mituzaitė Palubinskienė.

Darbo metodikos

AB „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnyba prižiūri visas miesto gatves.

Pagal sutartį su miesto seniūnija, viename sąraše esančias – nuolat, kitame – pagal atskirus seniūnijos prašymus.

„Kelių priežiūros“ dispečeris stebi oro sąlygas ir, atsižvelgiant į jas, valomi bei barstomi keliai visomis savaitės dienomis, įskaitant ir savaitgalius bei šventines dienas.

Bendrovė taip pat atsakinga už gatvių priežiūros techniką, druskos bei smėlio atsargas.

Bendrovės „Ecoservice projektai“ technika esant ekstremalioms sąlygoms darbus taip pat turėtų pradėti labai anksti, kad suspėtų juos atlikti iki tam tikrų valandų, kaip numato sutartis su miesto seniūnija.

Valytojai į gatves išeina penktą arba šeštą valandą ryto.

Tuomet valomi autobusų sustojimai, laiptai, priėjimai prie pėsčiųjų perėjų – visos tos vietos, kur neprivažiuoja ir nepasiekia speciali technika.

„Paslaugos teikėjai turi naudoti tokį transporto priemonių ir įrangos kiekį, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai“, – akcentavo  S. Mituzaitė-Palubinskienė.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video