Meras, paklaustas Prezidento, net negalėjo atsakyti, kokiomis sąlygomis pasirašyta sutartis dėl tilto rekonstrukcijos

 Meras, paklaustas Prezidento, net negalėjo atsakyti, kokiomis sąlygomis pasirašyta sutartis dėl tilto rekonstrukcijos

Lietuvos Prezidentūros kanceliarijos/Roberto Dačkaus nuotr.

Dėl šį rytą Kėdainiuose sugriuvusio tilto, panašu, atsakyti turėtų AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, kurią rajono meras Valentinas Tamulis apkaltino darbų vilkinimu ir sutartinių įsipareigojimų nevykdymu. Tuo tarpu pats meras jokios atsakomybės neprisiima ir, deja, pasirodo, net nežino, kokią sutartį su šia įstaiga realiai pasirašė rajono savivaldybė bei nė nenutuokia, kokios atsakomybės iš Kelių direkcijos galėtų reikalauti.

V. Tamulis kaltę dėl tilto griūties Kelių direkcijai suvertė šį rytą prie sugriuvusio tilto kalbėdamasis su LR Prezidentu Gitanu Nausėda.

Paklaustas šalies vadovo, kas būtų, jeigu tiltui sugriuvus, būtų sužeistų žmonių, ar neduok Dieve, būtų aukų, kaip tuomet būtų miegoję už tilto tvarkymą atsakingi asmenys, V. Tamulis tik gūžčiojo pečiais: „Nežinau. Bet viskas vilkinasi, visi sutartiniai įsipareigojimai, nes mieste be šitų dviejų tiltų, kurie dabar, kur vienas yra tvarkomas, kitas turės būti tvarkomas ir dar…“

„O kas numatyta sutartinių įsipareigojimų nevykdymo arba vėlavimo atveju?“ – Prezidentas G. Nausėda paklausė V. Tamulio.

Vietoj konkretaus atsakymo į klausimą, šis Kėdainių politikas vėl pradėjo nerišliai kalbėti apie kiek kitus dalykus: „Savivaldybės prisidėjimo nėra – viskas iš Kelių direkcijos lėšų.“

Merui V. Tamuliui Prezidentas paaiškino: „Tai nieko nereiškia. Jeigu yra sutartis, reiškia, joje turi būti numatytos abiejų pusių sąlygos. Jeigu viena iš sutarties šalių nevykdo sąlygų, turi būti numatytos kažkokios sąlygos.“

Tačiau kokios numatytos sąlygos Kelių direkcijai už sutartinių įsipareigojimų nevykdymą, V. Tamulis Prezidentui taip ir negalėjo paaiškinti.

Tuo tarpu šalies vadovas, akcentavęs, kad kelių ir tiltų priežiūrai skiriamas nepakankamas finansavimas, o šiais metais šalyje dėl to bus atliekama net penktadaliu mažiau darbų, vertindamas Kėdainiuose įvykusią nelaimę dėl subyrėjusio tilto, įvardijo aiškiai ir nedviprasmiškai, kad visoms institucijoms privalu vykdyti savo įsipareigojimus.

„Sutartinius įsipareigojimus reikia vykdyti, todėl aš manau, kad kaip ir kiekvienoje sutartyje, nevykdant įsipareigojimų, viena iš sutarties šalių, kuri nevykdo įsipareigojimų, turėtų patirti tam tikrą žalą arba teisines pasekmes.

Klausimas – kaip pasirašyta sutartis. Ir manau, kad savivaldybė įvertins, kokia yra ta sutartis ir ko leidžia ji tikėtis, o vis kita – profesionalių teisininkų darbas“, – sakė Prezidentas G. Nausėda.

18 Komentarai

 • Garantuota korupcija su tuo tiltu prie Vilainių, rangovas subankrutuos imone, susirinks sau kas liks iš įmonės, o nei tilto, nei atlyginimų darbuotojams neliks. Niekas jau ilgą laiką prie to tilto nevyksta būtent todėl, tyčia yra neperkamos medžiagos ir nenuomuojama įranga kad po bankroto liktu daugiau pinigų ką pavogti. Paminėsit mano žodi kedainiečiai…

  • Kad ir kvailas tas prezidentas.butu paklauses kiek kartu mieste sienaujama,ar nezydi balti dobiliukai pievose,ar kiekviena ryta prie savivaldybes nuskainiojami kiaulpieniu ziedai

 • Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei!
  Gal kiti judėjimo atstovai gali atsakyti. Ai ,palauk!
  Rajono tarybos frakcija „Mūsų krašto sėkmei“ nusprendė koreguoti savo pavadinimą.
  Kadangi frakcijoje yra ir „Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ priklausančių tarybos narių, nuo šiol frakcija vadinsis „Demokratų sąjunga – Mūsų krašto sėkmei“.
  O Tamulis prie sudužusios geldos…tfu tilto.

 • Rinkimai artėja! Rinkos aikštė ruošia naują kandidatą! Tas tai viską gali, gi iš kitos partijos, populiaresnės ir mažiau prisidirbusios…
  Bet būkit ramūs- finale Saulėns viską sutvarkys, jis moka su tiltais

  • Kedainieciai .Ar girdejote kad musu vicemeras Paulius Aukstikalnis.leis pesciuju tiltu vaziuoti policijos ir greitosios pagalbos automobiliams . Ar dar durniau negalima buvo sugalvot .

 • Tiltus sprogdint moka ir drg landsbergis,bet statyt ,va bėda,nėra nei kam ,nei už ką.Mūsiškį ,atseit naktį kažkoks niekadėjas ,musėt krūmus pakurai vilkdams,sugriovė,o kiti russus ar jų rakietas įtaria.Va taip ir gyvenam uždūrinti.

  • Teisingai vicemetas Aukšikalnis sako, kad greitoji galėtų atvažiuot nors per pėsčių tiltą. Kas tas tiltas prieš žmogaus gyvybę. Dabar kol aplėks per aplinkui tai ir žmogus numirs. Nei vienas tiltas nevažiuojamas dabar.

   • ši valdžia negana to, kad pati nieko gero nepadarė, dar nori ir kitų užbaiktus projektus sugadinti. atminkite, kad pesčiųjų tiltas jau nebe kelių direkcijos, kažin kada kėdainiai patys ras lėšų jam renovuoti po po tokių siūlymų? čia tau ne šviesoforus už 12 tūks pastatyt, Aukštikalni

  • Tai jo. Landsbergis surinks visą Baltijos valstybių šiferį, kuriuose kolūkius sugriovė ir pastatys naują tiltą tau, debile ir kitiems kacapams, kad į kacapyną galėtum be sustojimo išpyzdinti suvisam.

 • Pakolei russai neužpuolė,išsinuomokim pontonus kelis ir turėsim tiltą.Vilainiai ypač suinteresuoti turėtų būti,nes jiems ligoninė į abu galus per Pelėdnagius jau 16 km.

  • A Laumetris.kam,a?Tokius ščielnus kuzavus antai suvirina,tai blėką prišvaicuotų ant viršaus i pAntonas gatavas!

 • Mero darbas išties labai atsakingas, kiekvienas gali važinetis po bendruomenes , sveikinti, paklausyti koncertų, papuotauti , bet reikia rimtai dirbti su projektais ir visa kita, bet tam reikia sugebėti. Yra posakis- gimęs šliaužti- neskraidyk.

 • O tai problema 20 km greitajai pavaziuoti .. .visi Vilainieciai ismirs o kad į kaimus 50 km važiuoja ….. mažiau miskite į kelnes

 • „Nu jo“ kai numirs tai dar ne tai visa Lietuva skambės. Su sveikata nejuokaujama. Šiandien dar nieks neaišku nei kaip važiuot, nei kaip autobusų maršrutai pakeisti. Kaip į darbą nuvažiuot laiku į pramonės gatvę? Kaip tai tai verslas , žmogus. Ko tyli savivaldybė?

 • O kur Kėdainiuose rinktas Seimo narys? Kada kartu su Tamuliui buvo nuvykę į susisiekimo ministeriją? Ar užtenka tik laiškelius rašyti, foto pasidaryti ir kartu su Tamuliui šventėse lankytis? Su tokiu jųdviejų supratimu Kėdainiai greitai virs juodąja skyle.

  • Tikrai sutinku, turime Kėdainius atstovaujantį atstovą Seime.

   • Buciuno darbad seine, ne Kedainiuose, susipazinkite su jo darbu, jis atstivauja visus Lietuvos žmones, jo darbad kurti įstatymus, tačiau ka veikia Kedainiuose Fiodorovad, ar jis ne seimo narys, laksto visur kur reikia ir nereikia, gerai kad apsauga neįleido į susitikimą su verslininkais, jam bi tik nusifotkinti ir įsideti nuotrauką, atsirado gelbetojas.

    • Ko gi čia kibti? Bičiūnas rinktas vienmandatėje, tai ir atstovavimas Kėdainiams turi būti svarbiausia funkcija. O ką gi veikia dabar Bičiūnas ne sesijos metu? Ai, taigi su Tamuliu rinkimuose dirba, pamiršęs, kad privalo atstovauti visiems kedainiečiams. Bet jau labai patinka abiems vakaruškos, toks jų supratimas apie politiko darbą.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video