Medžiotojų gretas papildys naujokai

 Medžiotojų gretas papildys naujokai

Šiuo metu Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugiją vienija arti 700 medžiotojų. Medžiotojai susibūrę į 13 būrelių. Kasmet narių gretas papildo apie 10–20 naujokų/ Asmeninio archyvo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šiuo metu Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugiją vienija arti 700 medžiotojų. Medžiotojai susibūrę į 13 būrelių. Kasmet narių gretas papildo apie 10–20 naujokų. Šiemet, kaip ir kasmet, organizuojami kursai būsimiems medžiotojams. Jie prasidės jau netrukus – vasario 3 dieną.

Vyks kursai

Kursai norintiems šiais metais tapti medžiotojais prasideda vasario 3-iąją. 

Išklausius mokomąją programą bus išduotas pažymėjimas, suteikiantis teisę laikyti stojamuosius egzaminus, o sėkmingai jį išlaikiusiems iškilmingai įteikiamas medžiotojo bilietas ir gaunama teisė nemokamai žvejoti Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos nuomojamuose vandens telkiniuose vienus metus.

Padės sutvarkyti

Norint laikyti stojamuosius egzaminus būtina surinkti visą eilę dokumentų, patvirtinančių stojančiojo tinkamumą tapti medžiotoju. 

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijoje jau registruojami pageidaujantys tapti medžiotojais. 

Pretendentai gali registruotis adresu Dotnuvos g. 4, Kėdainiai. 

Atvykusiems į draugiją bus suteikta informacija, specialistai padės užpildyti reikiamus dokumentus.

Sava filosofija

Pasak ilgamečio draugijos pirmininko Lioniaus Stanevičiaus, į medžiotojų gretas susirenka žmonės iš skirtingų sferų, tačiau bėgant metams jie susidraugauja taip, kad gali ne tik kartu spręsti įvairius reikalus, pakalbėti, pajuokauti, bet ir atsiranda brolybės jausmas.

„Medžiotojai padeda vienas kitam bet kurioje gyvenimo situacijoje. 

Nepaprastai svarbus ir žmogaus požiūris – nė vienam būreliui nereikia medžiotojų, kurie į mišką eitų tik dėl žvėrienos ar trofėjų.

Medžioklė turi savo filosofiją, kurios svarbiausias tikslas – saugoti gamtą“, – pažymėjo pirmininkas.

Speciali programa

L. Stanevičius taip pat priminė, kad teisė medžioti suteikiama ir medžiotojo bilietas išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, nuolat mūsų šalyje gyvenantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, sulaukusiems 18 metų, baigusiems medžiotojų mokymo kursus, atlikusiems 1 metų stažuotę bei išlaikiusiems medžioklės egzaminą pagal Aplinkos ministerijos nustatytą tvarką ir programą, taip pat atitinkantiems kitus medžiotojams keliamus reikalavimus.

7 Komentarai

 • kirvio iš rankų nepaleido,kai atvažiavę pas jį klausėme kodėl žiauriai sumuštą žmogų jis paliko jo sumušimo vietoje…Ar tikrai nuoširdžiai tas ilgametis pirmininkas už savo milicininkavimo metų banditišką elgesį jis Šėtos bažnyčioje giedoriumi atgailavo?

 • Nū kodėl? Kodėl leidžiamas savivaliavimas šitiems manijakams? Kitaip jų nepavadinsi. Šaudo netoli gyvenviečių, su šautuvais staiposi, kodėl mes turime bijoti eiti pasivaikščioti į mišką? Kodėl mūsų vaikai turi matyti šituos iskrypelius dėdes su šautuvais? Ar čia vadinasi norma? Kodėl jų niekas nekontroliuoja? Prie pat sodų, kur žmonės su masinom važinėja, pėsčiomis vaikšto, kraujo klanai, tai jau gyvenvietėse jie gali šaudyti? Važinėti su savo džipais ieškoti tarp namelių stirnauciu? Kas vyksta???

 • O žvejai už metinį mokestį gauna įžuvinimą- po 1 žuvelę hektarui. Nėra nei valčių nuleidimo vietų (kurios gali būti finansuojamos ES), netvarkomos poilsiavietės prie telkinių (taip pat ES lėšos), trūksta šiukšliadėžių ir t.t.
  Matosi, kad tam ilgamečiui vadovui prie širdies labiau medžioklė, tai gal ir žvejų lėšos ėdžioms išleidžiamos. Atskirkite žvejybą nuo medžioklės, atnaujinkite specialistus, esamus įpareigokite atlikti valstybės tarnybos testus

  • vakaroju vienišas prie kompo.Gal galėtume dėl to viliojančio šmakšt susitikti?

   • Turbūt esi nevalyvas smirdalius su smirdinčiom kojinėm. Jei būtų kitaip- nebūtum vienišas 🙂 Kada paskutinį kartą buvai pabėgiot ar galerijoje, bibliotekoje, parke? Pats pagalvok kokiai moterytei patiktų toks vienišas vakarotojas pie kompo, kuriam tik šmakštelt rūpi? 🙂

 • Turbūt esi nevalyvas smirdalius su smirdinčiom kojinėm. Jei būtų kitaip- nebūtum vienišas 🙂 Kada paskutinį kartą buvai pabėgiot ar galerijoje, bibliotekoje, parke? Pats pagalvok kokiai moterytei patiktų toks vienišas vakarotojas pie kompo, kuriam tik šmakštelt rūpi? 🙂

 • Kodel Olga nebežvejoja, kai dirbo vicemere visą laiką žvejojo?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video