Mažo kaimelio ūkininkas kelią greideriuoja savo technika

 Mažo kaimelio ūkininkas kelią greideriuoja savo technika

Šiemet kaimo gyventojas sėdo į savo senus laikus menantį traktorių ir pats greideriavo kelią, mat juo lengvieji automobiliai važiuoti nebegali./Dovilės Šlikės nuotr.

„Rinkos aikštė“ neseniai rašė apie Kėdainių rajono Beinaičių kaimo gyventoją, kuriam trūko kantrybė ir jis pats pradėjo barstyti ir valyti kaimo kelius. Redakciją pasiekė informacija, kad kantrybė trūko dar vienam kraštiečiui – šįkart ūkininkui, kuris neapsikentęs duobėtų kelių ėmė juos tvarkyti pats su savo turima technika. Visgi valdžia žada, kad netrukus prasidės ir kaimo keliukų greideriavimas.

Ne pirmus metus

Pikelių kaimo gyventojai ne pirmus metus savo technika tvarkosi žvyrkelį.

Žmonės sako, kad važiuoti keliu pavasarį tiesiog nebeįmanoma, o ilgiau laukti tvarkdarių jie tiesiog nebegali.

Ruoščių–Lipliūnų kelią seniūnija tvarkys, kai tą daryti leis oro sąlygos. Jau septintą dešimtmetį skaičiuojantis Pikelių kaimo gyventojas Boguslovas Sirjatavičius sako su keliu vargstantis daugybę metų.

Sulūžo mašina

Šiemet kaimo gyventojas sėdo į savo senus laikus menantį traktorių ir pats greideriavo kelią, mat juo lengvieji automobiliai važiuoti nebegali.

„Vaikai su lengvąja jau mūsų keliu neišvažiuoja. Pirko džipą prieš kurį laiką. Bet ir tas sulūžo.

Vargas su tuo mūsų keliu. Asfalto mes nesitikime, tačiau žvyriuko ar nors rimtesnio greiderio tikrai labai laukiame“, – kalbėjo vietos gyventojas.

Pikelių kaimo gyventojai ne pirmus metus savo technika tvarkosi žvyrkelį. Žmonės sako, kad važiuoti keliu pavasarį tiesiog nebeįmanoma, o daugiau laukti tvarkdarių jie tiesiog nebegali. Ruoščių–Lipliūnų kelią seniūnija tvarkys, kai tą daryti leis oro sąlygos.

Aut. past.

Kaimelis – nedidelis

Tame pačiame kaime gyvenanti Šlikų šeima sako, jog dėl kelio būklės nuolat turi tvarkytis automobilį.

„Mūsų kaime gyvena keletas šeimų. Yra keletas namų. Tačiau keliu naudojasi ir kitų kaimų gyventojai, ne tik mes.

Mūsų kaime vaikai kasdien važiuoja į mokyklą, o važiuoti darosi vis sunkiau. Todėl tėtis užkūrė traktorių, prisikabino savos gamybos greiderį ir tvarkėsi kiek išeina savo jėgomis.

Tačiau vieną dieną sutvarko, kitą – vėl tas pats. Tik veltui degalus išdegino“, – kalbėjo Dovilė Šlikienė.

Bus tvarkomas

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kėdainių miesto seniūnija, mat minėtas kaimas šiai seniūnijai ir priklauso.

Miesto seniūnija savo greiderio neturi. Ji paslaugą kasmet perka. Kasmet vyksta viešojo pirkimo konkursas ir laimėjusios įmonės greideris važiuoja į kelius.

Greideriavimui vykdyti taip pat turi būti tinkamos ir oro sąlygos. Tinkama turi būti ir kelio būklė –  šis neturi būti pažliugęs, turi būti išėjęs pašalas.

Visgi valdžia žada, kad netrukus prasidės ir kaimo keliukų greideriavimas.

3 Komentarai

  • šaunuolis! bet… Norint tvarkyti kelią reikia biški išmanyt. vilkdamas stulpą tam kartui duobę gal ir palyginsi, bet nesuformavus vandens nubėgimo nuolydžio, duobės išsimuš su pirmu lietučiu.

  • Kaip puiku, galės ir meras Tamulis aptvarkytu keliu į vakaronę pas bobutes atvykti. O tai nesitvarko tie kaimiečiai, tai ner kaip rinkėjų aplankyti.

  • Matote,jeigu tas purvo ir balų ištąsymas gautų pradžiūti,tai duobės mažumą apsilygintų.Tikras greideris nugremžia minkštesnį paviršių ir duobes užpila tuo sukeltu žvyriuku.O čia tik ant grandinės tempiamas švėleris ar bėgis savo svoriu ką sukelia ir tai palieka slėnesnėje vietoje. Dirvai lygint tai efektyvus įrankis.Bet va žmogaus iniciatyva tai pagirtina,nes tai vistiek bent mažas žingsniukas keliuko gerinimui.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video