Mažėja ir gyventojų, ir savivaldybės skolos

 Mažėja ir gyventojų, ir savivaldybės skolos

Žaliųjų atliekų konteinerių rajono savivaldybė sumažino dėl to kad į juos metamos įvairios atliekos, o užterštų atliekų nepriima žaliųjų atliekų aikštelė./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Mokesčiai už komunalinių atliekų tvarkymą nesikeis

Jorūnė LIUTKIENĖ

Gyventojams jau ruošiami nauji vietinės rinkliavos lapeliai už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą – antrąjį šių metų pusmetį mokestis nesikeis. Už besibaigiantį pirmąjį metų pusmetį į savivaldybės biudžetą jau surinkta 73 procentai visos priskaičiuotos sumos. Savivaldybė tikisi, kad gyventojai iki nurodyto termino pabaigos jau bus sumokėję ir skolų likučius. Tuo tarpu pati Kėdainių rajono savivaldybė išmokėjo jau pusę nuo 2017 metų besivilkusios iš ankstesniosios rajono valdžios paveldėtos skolos Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui.

Surinko 73 proc. rinkliavos

Už šešis 2022 m. mėnesius savivaldybės biudžetas turėjo pasipildyti daugiau kaip 80 tūkst. eurų. Tiek rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą turėjo įnešti rajono gyventojai.

Iki šių metų birželio 8 dienos jau buvo surinkta daugiau kaip 59 tūkst. eurų, o tai sudaro 73,73 proc. visos priskaičiuotos vietinės rinkliavos sumos.

Kadangi rajono gyventojų susiformavę įpročiai yra mokėti arba vos gavus mokėjimo nurodymą,  arba nurodyto termino pabaigoje, Kėdainių rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Čiteikė sako, kad dalis gyventojų iki šio mėnesio galo dar sumokės jiems priskaičiuotas įmokas, o jau netrukus – liepos mėnesio antroje pusėje, gaus ir naujus mokėjimo už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pranešimus.

Nors veikia elektroninė sistema, bet dauguma rajono gyventojų vis dar laukia popierinių mokėjimo pranešimų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Už antrą metų pusmetį paskaičiuotos sumos bus išsiųstos paštu.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius informuoja gyventojus, kad vietinės rinkliavos dydis antrąjį metų pusmetį nesikeis. Beje, jis yra toks pats jau antrus metus – nuo 2020 metų birželio 1 dienos.

Žmonės vis tiek piktinasi

Deja, žmonės vis teik piktinasi – esą jie moka daugiau, tačiau šiukšles iš jų išveža rečiau, o žaliųjų atliekų konteinerius beveik visai išnaikino…

Kaip patikino savivaldybės Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė L. Čiteikė, į žaliųjų atliekų konteinerius nuolatos buvo metamos netinkamos atliekos (statybinės, didelių gabaritų atliekos, autodetalės), o tokių užterštų žaliųjų atliekų nepriima į žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę, todėl konteinerius ir tenka pašalinti iš įprastų gyventojams vietų. Kitaip nepavyksta sutramdyti pažeidėjų.

Gyventojams vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą antrąjį pusmetį nesikeis. Už pirmąjį metų pusmetį į savivaldybės biudžetą jau surinkta 73 procentai visos, priskaičiuotos sumos. Savivaldybė ragina išmokėti ir likusias skolas.

Aut. past.

Ragina susimokėti ir antstoliai

Skolininkus Kėdainių rajono savivaldybė ragina sumokėti skolas, o pradelsusiems siunčiami antstolio raginimai susimokėti.

Metinės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą pirmiausia yra išieškomos už praėjusius metus.

Gyventojams išsiunčiami priminimai susimokėti susidariusius įsiskolinimus per 30 dienų nuo priminimo gavimo dienos. Nesureagavusiems į priminimus, siunčiami antstolio raginimai susimokėti.

Prašo atsisakyti popierinių pranešimų

Nors veikia elektroninė sistema https://kedainiaisavitarna.mokesta.lt/account/login, bet dauguma rajono gyventojų vis dar laukia popierinių mokėjimo pranešimų už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

,,Raginame gyventojus atsisakyti popierinių vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimų, nes elektroninis mokėjimo pranešimas – daug patogesnis, tausoja gamtą ir nieko nekainuoja“, − sako savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius.

Daugiausia skolų buvo 2017-aisiais

Didžiosios gyventojų skolos buvo fiksuotos 2017 metais. Gana didelė gyventojų skolų suma buvo susidariusi iki keičiantis vietinės rinkliavos skaičiavimo programai ir išanalizavus jos padarytas klaidas.

Iš viso tuo metu – iki 2019 metų sausio 1 dienos – gyventojai buvo neatsiskaitę 1 045 825,86 Eur. Kėdainių rajono savivaldybė ėmė griežtinti skolų iš nemokių gyventojų išieškojimą.

2019 metais vien priminimų su skolomis ir priskaitymais iki 2019-07-31 buvo išsiųsta 6 522 vnt. Į juos sureagavo 2 417 asmenų ir sumokėjo 369 784,98 euro.  

Dabar situacija keičiasi. 2021–2022 metais per antstolius iš gyventojų buvo išsireikalauta 60 473,03 Eur, per teismus – dar 4 779,18 Eur.

Konsultacijos dėl rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą gyventojams teikiamos  el. paštu  rinkliava@kedainiai.lt, telefonu (8-347) 69 573. Jei esate praradę mokėjimo pranešimą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, galite kreiptis tuo pačiu telefonu. Nustačius asmens tapatybę, mokėjimo pranešimas bus išsiųstas pakartotinai.

Mažina įsiskolinimus

Per pastaruosius trejus metus skolą Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui pavyko sumažinti per pusę. Šiuo metu Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui Kėdainių savivaldybė dar skolinga 247,4 tūkst. eurų.

Prieš 3 metus − 2019 m. gegužės 1 dieną − Kėdainių rajono savivaldybės skola Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui buvo milžiniška − 519 637,87 Eur.

Didžiąją šios skolos dalį sudarė atsiradęs neatitikimas tarp Kauno regiono atliekų tvarkymo centro nustatyto ir rajone renkamų mokesčių iš gyventojų bei juridinių asmenų skirtumo.

2017 metais komunalinių atliekų tvarkymo mokesčiui pakilus nuo 47,48 euro iki 70,00 eurų (maždaug 33 procentais), jis nebuvo laiku adekvačiai patiriamoms išlaidoms padidintas gyventojams. Per kelis mėnesius suma išaugo rekordiškai.

Kaip atsisakyti popierinio pranešimo už vietinę rinkliavą?

Norint gauti mokėjimo pranešimą el. paštu, rekomenduojama prie savitarnos svetainės https://kedainiaisavitarna.mokesta.lt jungtis naudojant „Google Chrome“ naršyklę. Pirminis prisijungimo vardas yra mokėtojo kodas (nurodytas mokėjimo pranešime), pirminis slaptažodis – paskutinio mokėjimo pranešimo numeris. Pateikus prašomus duomenis (nepamirškite pažymėti varnele, kad pageidaujate mokėjimo pranešimą gauti el. paštu), Jums į el. paštą ateis patvirtinimo nuoroda, kuria aktyvuosite registraciją.

2 Komentarai

  • Kad daugelis neatskiria žolės nuo stiklų-normalu.Juk žmogus ne kiaulė, neišmokysi…
    Tik kur dingo stambių atliekų konteineriai? Prie katilinės nieko nepriima.Rašoma, viską vežti į Zabieliškį.Važiuoti 2×13 km su glėbiu šakų ar kokiu stalu ar kėde…Pirma reikia turėti, su kuo važiuoti.O kiek kainuoja toks važiavimas?Kiek gamta užteršiama?Tas niekam nerūpi.
    Juk čia akivaizdus atliekų vežimo pabrangimas.

  • Kodėl mes rūšiuojantys maisto atliekas soduose turime mokėti tiek pat kiek nerūšiuojantys išmetantys į sąvartyną maisto atliekas? Manau turėtų atskirą rinkliavą įvesti savivaldybės pagal tarifus o ne visą sumą bendrai visiems sumesti ant sąskaitos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video