Keičiamas etatų skaičius: atsiras psichologai, tačiau teks atsisakyti sargų

 Keičiamas etatų skaičius: atsiras psichologai, tačiau teks atsisakyti sargų

Savivaldybės kontroliuojamose įstaigose – etatų pokyčiai. Plečiamas vaikų priežiūrai ir ugdymui reikalingų etatų skaičius. Ugdymo įstaigose palaipsniui yra įvedami papildomi psichologų etatai, tačiau savo ruožtu švietimo ir ugdymo įstaigoms teks atsisakyti sargų.

Didės 3,5 etato

[quote author=“J. Lukoševičius“]Naujus mokslo metus pradėsime visose 28 švietimo įstaigose turėdami psichologo etatus.[/quote]

Dar praeitą mėnesį buvo nuspręsta dviejuose vaikų darželiuose įsteigti po pusę psichologo etato. Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius tikino, kad palaipsniui psichologai atsiras visose ugdymo įstaigose.

„Iki naujų mokslo metų pradžios etatai bus įsteigti ir kaimo pagrindinėse mokyklose, o naujus mokslo metus pradėsime visose 28 švietimo įstaigose turėdami psichologo etatus“, – tikino skyriaus vedėjas.

Tokie pokyčiai susiję su Švietimo įstatymo pataisomis, kurios įsigalios nuo rugsėjo pirmosios.

Atsižvelgus į Kėdainių lopšelio-darželio „Varpelis“, „Žilvitis“ ir Kėdainių mokyklos-darželio „Puriena“, „Vaikystė“ vadovų, įstaigas lankančių vaikų tėvų prašymus, ketinama įsteigti po 0,5 psichologo etato, kuris stebėtų ir įvertintų vaikų elgesį grupėse, parengtų rekomendacijas tėvams ir auklėtojams. Šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos tokio etato neturėjo.

Kėdainių r. Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje taip pat įsteigta 0,5 mokytojo padėjėjo etato specialiųjų poreikių vaikui prižiūrėti. Lėšų etato daliai išlaikyti bus skiriama iš mokinio krepšelio lėšų.

Nebeliks sargų

Taip pat atsižvelgiant į 2017 metų rajono biudžete numatytas lėšas, kurios skirtos užtikrinti Kėdainių miesto švietimo įstaigų pastatų ir teritorijų apsaugą, švietimo įstaigose bus sumažinti 29,9 sargų etatai.

Sargai darbo neteks nuo naujųjų mokslo metų pradžios. Dėl to sumažės 29,9 etato išlaikomi iš savivaldybės savarankiškoms funkcijoms skirtų lėšų. Planuojama, kad 2018 metais asignavimai šiai funkcijai finansuoti sumažės 250 700 eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video