M. Navickienė atsistatydina iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų (PAPILDYTA)

 M. Navickienė atsistatydina iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų (PAPILDYTA)

BNS Žygimanto Geedvilos nuotr.

Sulaukusi vis daugiau klausimų dėl savo ryšių socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pranešė atsistatydinanti iš einamų pareigų. Apie tai ji paskelbė trečiadienio vakarą feisbuko paskyroje.

„Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų. Išsiunčiau atsistatydinimo prašymą premjerei Ingridai Šimonytei“, – rašė ministrė.

„Kadangi emocijų šiuo metu daugiau nei galėčiau sudėti į paprastą įrašą, rytoj 9 ryto kviečiu žiniasklaidą į spaudos konferenciją Seime. Plačiau pakomentuosiu savo sprendimo motyvus“, – pridūrė M. Navickienė.

Šią žinią ministrė paskelbė pastaruoju metu viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl jos sutuoktinio Mindaugo Navicko veiklos įmonėje „Foxpay“, taip pat paaiškėjus jos ryšiams su „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu (buvusiu Viliumi Žideliu). 

Šiuo metu M. Navickienė laikinai eina ir švietimo ministrės pareigas.

Šią žinią ministrė paskelbė pastaruoju metu viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl jos sutuoktinio Mindaugo Navicko veiklos įmonėje „Foxpay“, taip pat paaiškėjus jos ryšiams su „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu (buvusiu Viliumi Žideliu). 

Naujienų portalas „Delfi“ anksčiau skelbė, kad finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ 2022 metais laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkursą aptarnauti atsiskaitymus per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą, mokant 34 centus (be PVM) už vieną transakciją (apie 72 tūkst. transakcijų per mėnesį). Portalo šaltinių teigimu, tokios paslaugos verslui įkainis yra 7 centai už transakciją, jei jų per mėnesį atliekama daugiau nei 50 tūkstančių.

„Foxpay“ trečiadienį žiniasklaidoje skelbiamą informaciją dėl jos veiklos vadino insinuacijomis, tikino bendradarbiaujanti su institucijomis. Įmonės vadovo Sauliaus Galatilčio teigimu, bendrovė 2022 metais skelbtame Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkurse dalyvavo ir sutartį vykdo pagal visus reikalavimus, o konkrečių paslaugų kainodara yra pagrįsta. Be to, iki tol komiteto teiktos mokėjimų tarpininko paslaugos kainavo daugiau nei pasiūlė „Foxpay“.

Įmonei trumpai vadovavo bei jos valdyboje dirbo M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

M. Navickienė patvirtino pernai per savo atostogas į Dubajų privačiu lėktuvu skridusi kartu su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.

M. Navickienė anksčiau tikino, kad įmonė, kurioje dirbo jos sutuoktinis, nėra dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešuosiuose pirkimuose.

Ministrė anksčiau tvirtino nematanti priežasčių trauktis iš posto, taip pat jokios „viešojo ir privataus intereso konflikto regimybės“.

Šią savaitę ėmė ryškėti ir daugiau aplinkybių apie M. Navickienės šeimos verslo ryšius.

Vyriausybės spaudos tarnyba trečiadienį BNS patvirtino, kad „Foxpay“ akcininkė I. Trinkūnaitė bandė įsigyti M. Navicko įmonę „Litlab“, tačiau atsisakė šių ketinimų svarstant šį sandorį vyriausybinėje strateginių įmonių sandorius tikrinančioje komisijoje.

Tarnyba nurodė, jog nepaisant to, kad Finansinių paslaugų technologijų grupės „ISun“ steigėja ir valdybos pirmininkė I. Trinkūnaitė atsisakė ketinimų įsigyti „Litlab“, patikrinimas tęstas pačios komisijos iniciatyva.

Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams.

I. Trinkūnaitė yra M. Navickienės sutuoktinio brolio žmonos sesuo. Ministrė anksčiau tikino su „Foxpay“ savininke bendraujanti „itin retai“ bei nežinojusi apie rizikas, susijusias su pastarosios sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu. 

Kaip trečiadienį skelbė portalas „15min“, V. Germanas pernai kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje įmonėje „Litlab“.

Tas pats portalas pranešė, kad M. Navickienė patvirtino pernai per savo atostogas į Dubajų privačiu lėktuvu skridusi kartu su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.

PAPILDYTA

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako, kad premjerė Ingrida Šimonytė pritaria jos pasitraukimui iš posto dėl klausimų sukėlusių jos ryšių su finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke ir jos anksčiau teistu sugyventiniu. 

Ministrė teigė atsistatydinimą su I. Šimonyte aptarusi trečiadienį vakare.

„Aš pasakiau, kad aš ketinčiau trauktis, ir premjerė tam pritarė“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė M. Navickienė.

Premjerės atstovė Ieva Skarelytė BNS patvirtino, kad M. Navickienės atsistatydinimo prašymas yra gautas.

Ketvirtadienio rytą premjerė aptaria situaciją dėl M. Navickienės su prezidentu Gitanu Nausėda.

DAR PAPILDYTA

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia pasirašysiantis premjerės Ingridos Šimonytės teikimą iš pareigų atleisti atsistatydinančią socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę. 

„Premjerė netrukus pateiks teikimą atleisti Moniką Navickienę iš ministrės pareigų. Šį teikimą aš nedelsdamas pasirašysiu“, – po susitikimo su premjere žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda.

10 Komentarai

 • Issuks visus savus konservai, kaip ir pedofilus, kgbistus, jie niekada nekalti!

 • bet, žinant konservantų fariziejišką charakterį,koc i nuplėštom pasagom,bet šimonių kumelė stengsis pamačyt tai ,,nekaltai dūšiai“ išsisukt sausai iš balos.Monikutė juk nebe pirma ,parašiusi,,atsistatydinimo“raštą.

 • ,,pasakyk kas tavo draugas-pasakysiu tada kas tu pats esi“.Iš to seka,,pagal Jurgį ir kepurė“, ,,atitiko kirvis kotą“ ir rusiška,,dva sapoga para“.

 • Tarsi po nekalto pradėjimo akto aplankius arkangelui Gabrieliui…

 • Ot dabar Šlamukams ,, džiaugsmelis””, juk ministe nekalta, gal tegul prašo tapkino pagalbos😀.

 • Šlamai šlama, kad ministrė neklata. Kalta aplinka. Ot brudstva. Šlamių šeimynėlė, kaip kalba savivaldybėj, susišluoja po 1500 eurų už kokių porą pusdienių pasėdėjimą – „darbą“ taryboj į šeimos biudžetą. Dar, kaip lifosoj už profosąjungą gauna iš profsąjųngos kokius gerus 700. Amerika Lietuvoj Šlamių šeimynėlei.Ir ko negyvent? Ir ko nestukačint? Iš asocialios šeimos gi kitokie nebūna?

 • Atsistatydino fiodorov , dbr ir mazurkonis , bega žiurkes iš skestančio laivo….uspaskys teisėsaugos apklausoje. Kaput tai gaujai

  • Prisiklijuos prie regionų parteikos ir vogs kaip anksčiau vogė.Mazarinis iš tos gaujos juk neišėjo.

  • Nekeisk temos iskrypeliu partijos gerbejau! Mundura greit nori atnaujinti kitomis temomis, pedofilai, vagys, kgbistu gerbejei, va kokia jusu partija!

 • Gražulis pacitavęs šventą raštą apie iškrypėlius ar šventi landsberginiai ,,nežinoję nieko“apie tą veidmainę,jau keltą į prezidentus ir partijos prmininkus?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video