„Lifosos“ veiklą trikdo bankų tikrinimai ir LTG politika (PAPILDYTA)

 „Lifosos“ veiklą trikdo bankų tikrinimai ir LTG politika (PAPILDYTA)

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Kovo pradžioje gamybą po pertraukos vėl atnaujinusi Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ vis dar veikia sumažintu pajėgumu. Anot įmonės atstovės Indrės Mažeikienės, neišspręsta dalis su žaliavų tiekimu susijusių klausimų, bendrovės veiklą trikdo su Vakarų sankcijomis susijęs finansinių operacijų tikrinimas bankuose bei „Lietuvos geležinkelių“ praėjusią savaitę laikinai sustabdytas žaliavų ir produkcijos vežimas tarp gamyklos ir Klaipėdos uosto. 

I. Mažeikienės teigimu, šiuo metu gamykloje veikia sieros ir fosforo rūgšties bei trąšų gamybos cechai.

„Bendrovė veikia sumažintu pajėgumu“, – trečiadienį teigė I. Mažeikienė.

Anot jos, dėl įvairių priežasčių vis dar stringa žaliavų pirkimas ir tiekimas, procesą trikdo bankai, atliekantys privalomą operacijų tikrinimą, susijusį su tarptautinių sankcijų kontrole. 

Dešimt dienų buvo nutrauktas žaliavų ir produkcijos gabenimas geležinkeliu tarp Klaipėdos uosto ir gamyklos – tai lėmė ne tik operacijų patikra bankuose, bet ir sustiprinta „Lietuvos geležinkelių“ politika sankcijų atžvilgiu.

„Apsirūpinimas gamybai būtinomis žaliavomis vis dar yra didelis iššūkis. Kai kurie tarptautiniai ir netgi Lietuvoje veikiantys bankai ir toliau blokuoja arba sulaiko atsiskaitymus, todėl pirkimų ir tiekimo organizavimas nėra sklandus“, – teigia I. Mažeikienė.

Pasak jos, dešimt dienų buvo nutrauktas žaliavų ir produkcijos gabenimas geležinkeliu tarp Klaipėdos uosto ir gamyklos – tai lėmė ne tik operacijų patikra bankuose, bet ir sustiprinta „Lietuvos geležinkelių“ politika sankcijų atžvilgiu.

„Praeitą savaitę dėl bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vykdyto sustiprinto sankcijų apėjimo režimo bei ilgų bankinių institucijų atliekamų mokėjimų tikrinimo procedūrų laikinai buvo nutrauktas žaliavų ir produkcijos gabenimas tarp bendrovės ir uosto. Pašalinus administracinius trikdžius, „Lifosos“ produkcijos ir žaliavų gabenimas geležinkeliais buvo atnaujintas“, – sakė I. Mažeikienė. 

„Apsirūpinimas gamybai būtinomis žaliavomis vis dar yra didelis iššūkis. Kai kurie tarptautiniai ir netgi Lietuvoje veikiantys bankai ir toliau blokuoja arba sulaiko atsiskaitymus, todėl pirkimų ir tiekimo organizavimas nėra sklandus“.

I. Mažeikienė

Bendrovė išsamiau nekomentuoja situacijos trąšų rinkoje bei pagamintos produkcijos realizavimo galimybių.

„Situacija trąšų rinkoje yra sudėtinga, tačiau opesnė problema išlieka „Lifosos“ galimybės naudotis tarptautinės bankų sistemos finansinėmis paslaugomis su tiekėjais atsiskaityti ir mokėjimams iš klientų gauti“, – sakė „Lifosos“ atstovė.  

PAPILDYTA

LTG teigia, kad „Lifosos“ krovinių gabenimas buvo stabdomas negavus atsiskaitymų iš anksto. 

„LTG Cargo“ paslaugas didžiajai daliai klientų jau kurį laiką teikia pagal išankstinio atsiskaitymo sąlygas – tik gavusi apmokėjimą už jas. Tai reiškia, kad būtina sąlyga komercinėms krovinių gabenimo paslaugoms teikti – klientų galimybė už jas tinkamai atsiskaityti. Jei krovinio vežimo paraiškos atitinka LTG grupės taikomus atitikimo sankcijoms reikalavimus ir mokėjimas už prekių gabenimą yra gautas, krovinys būna gabenamas“, – teigiama grupės komentare BNS.   

Užsitęsus bendrovės atsiskaitymų už žaliavas tikrinimui ir dėl vėluojančių mokėjimų sustojus jų tiekimui, gamyba „Lifosoje“ vasario 22-ąją buvo laikinai sustabdyta ir atnaujinta kovo pradžioje.

2 Komentarai

  • Niekaip negali konservai pasisavinti gamyklos,todėl kaip tad kiemsargis loja ir kandžioja tik į kelnių kalaške.Prieš galą žveris pasidaro nenuspėjamas.

  • Nesuvarė Lifosos sumautos sankcijos,dabaigs lietuviškai skandinavskas bankas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video