„Lifosos“ sąskaitos areštuotos – patvirtino įmonė

 „Lifosos“ sąskaitos areštuotos – patvirtino įmonė

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS.lt inf.

Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą trečiadienį įtraukus netiesioginį Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosos“ savininką Rusijos oligarchą Andrejų Melničenką, įmonės sąskaitos areštuotos. Tai BNS patvirtino Kėdainių meras Valentinas Tamulis ir pati įmonė. 

„Šiuo metu gamykla funkcionuoja, šiandien dar niekas darbuotojų neatleidžia, bet jiems sąskaitų areštas uždėtas, jų veikla kaip ir sustabdyta“, – BNS sakė V. Tamulis

„Situacija labai problematiška nes „Lifosoje“ dirba per tūkstantis žmonių, o jų vidutinis atlyginimas buvo virš 2,4 tūkst. eurų, kai mūsų rajone vidutinis atlyginimas yra apie 1,5 tūkst. eurų, tai jeigu visiškai sustotų tokia įmonė, tai labai stipriai atsilieps visam mūsų rajonui“, – sakė Kėdainių meras.

Pasak Kėdainių mero, trąšų gamykla ne tik įdarbino per tūkstantį žmonių, bet ir per „Panevėžio energiją“ aprūpino šiluma  miestą.

„Lifosos“ viešųjų ryšių specialistas Nauris Vilkevičius sako, kad šilumos tiekimas miestui dar nėra nutrauktas. 

„Gali taip būti, bet dar nėra nutrauktas tiekimas, situacija kinta labai greitai, todėl dar komentuoti nereikėtų“, – BNS sakė  N. Vilkevičius.

„Taip, miestas yra šildomas „Lifosos“, jei ji sustoja, tą šilumą „Panevėžio energija“ turės iš kitur gauti. Aišku, tada ir šilumos kaina galėtų būti didesnė“, – sakė miesto meras V. Tamulis.

„Lifosos“ akcijas nuo 2014 metų netiesiogiai valdo Rusijos koncernas „Eurochem“, priklausantis su Vladimiro Putino aplinka siejamam A. Melničenkai. „Eurochem“ registruotas Šveicarijoje, Cūge. 

Neprognozuoja

Premjerė Ingrida Šimonytė neprognozuoja Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ likimo, jos netiesioginį savininką Rusijos oligarchą Andrejų Melničenką įtraukus į ES sankcijų sąrašą.

„Nesiimu spėlioti“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė premjerė, paklausta dėl įmonės ateities.

„Dabar turime daug neapibrėžtumų ir dėl globalių tendencijų, tarkime, naftos rinkose ir dėl sankcijų taikymo, todėl nenorėčiau nei spėlioti, nei spekuliuoti“, – teigė I. Šimonytė.

39 Komentarai

 • Jūs čia neverkit ir neapsimeskite aukomis, čia tas tūkstantis nieko ne reiškia kiek pasaulyje rusų įmonių uždarė kiek žmonių be darbo liko tai čia lašas jūroje kad lifosa uždarys. Čia karas nevyksta darbą susirasite, čia vaikai nera žudomi dėl kažkieno pinigų ir interesų. Tad prieš vergdami ir rašydami komentarą gerai apgalvokite ka rašote…

  • kokiam reikia būti bukui,kad tokias nesamones rašyti.čia juk ne rusija,o Lietuva,Kėdainiai.1000 žmonių tau dzin?pati Lietuva sau duobia kasasi.tu garantija koks biudžetininkas ar panašiai,nes taip kvailai normalus lietuvis negali parašyti

   • Nū tikriausiai ponas pats dirbate šioje imoneje ir iš vieno lovio edate kartu su svogeriais. Gaila turbūt kad pats darbo neteksite ir dar 20 kokiu giminaiciu🤔

   • turi sveiką , veikiantį moralinį kompasą, kur gyvybė svarbiau už bet kokį pinigą. Darbo yra, susirasit kitą, darbuotojai laukiami visur . Džiaukitės, kad dar namai ant pamatų stovi ir , kad į ligoninę galit šeip ne taip prisibelsti, kad Jūsų vaikai gyvi ir sveiki , kad miegate daugmaž ramiai, be bombų sprogimo už lango. O euras yra tiesiog popierius,kurį uždirbsite kitur!!!

 • As slamu, tu slami, mes abu labai slami. Kur slamas desis? Keista kaip iki siol jis dirbo rusams, juk toks patriotas feisbuke buvo

  • Slqama Lifosoje? Cia skandalas ant viso svieto!!!

 • Šlama , dirbo Lifosoje???? netekau žado – juk jis rusams niekada nedirbtų – čia toks šmeižtas, kad į teismą jus paduos. šlama duonos kriaukšlės neturėtų, bet jau ruskiams niekada nedirbtų kaip ir jodeikienė, sejonienė ir visi kiti dori konservatoriai.

 • pasipylė tikri lietuviški pilni džiaugsmo komentarai.
  „Džiaugiamasi, kad pas kaimyną 2 karvės nudvėsė.“

  • Juokingiausia kai koncervatoriai feisbuke loja uz Ukaraina, loja kokia bloga Rusija, o patys dirba Ruso imonei. Pradaznos skuros koncervai jus.

 • Prisirėkavo mūsų nevykelių valdžia su anūku. Kėdainių rajonas tai nebalsuoja už tuos netikėlius konservatorius, čia Vilnius tą dovanėlę Lietuvai pametėjo.

  • Ruskij korabl idi nachui

   • Trąsas Lifosa išveža amerikos ūkininkams, turtus krauna putino oligarchams, o lietuviams palieka „nekenksmingų“ atliekų kalnus 😂

    • 100% pritariu. 👍

  • Aš balsuoju už konservatorius ir pažįstu nemažai žmonių, kurie taip pat balsuoja už juos.

 • As nusizudysiu jai uzdarys Lifosa. Pasikarsiu prie imones duru 🙁 kaip man gybent krv urodai? Ta koncervatoeiu valdzia kad pykstasi su rusais reiks isvaryt is Lietuvos. Su kinais susipykom, su rusais, su belarusais. Su bisu pasauliu lietuvele pyskgasi per koncervatnykus. Padlos

 • Vat ir irodymas kas yra kas,kai valde amerikosai buvo krachas,pereme rusas-klestejo,1945 metais irgi sake-eikit i miskus kovoti mes padesim,bet taip ir nepadejo,UA praso pagalbos -USA nepritaria naikintuvu perdavimui is PL.Zodziu kapstikiyties patys,o amerika palauks.

 • Juokas juokais, bet, kiek ten dirba pažįstamu, tai visi daugiau mažiau paskolose sėdi. Butai, namai. Va čia tai užjaučiu žmones…

 • Prakeikiu komcervatoeiu valdzia kurie susiko Lietuvele ir ukrainieciams duoda pasalpas, nemokamas keliones nemokamas gyvenimas. O mes skestam paskolose lietuviai. Nieko nebelieka tik nusizudyti

 • o meras, meras, ko jis pas mus lakstė fotografuotis – dabar pirmas šaukia ,,Juos areštavo“ . džiaugiasi paskelbęs naujieną – tai kuo reikia būti ??? pasakykite mums lifosos žmonėms.

 • Čia taip patriotizmą auklėja? Per karą žmonės kenčia, vaikai..gyvenimas, Karas. Žinoma baisu. O čia karo nėra. Valdžia į savus „šaudo“. Juk tie žmonės kurie liks be darbo irgi turi vaikus

 • Ta bergždžia karvė,,nesiima spėliot“’ kaip gyvens gal 1000 kėdainiečių šeimų,kaip mokės kėdainiečiai už šilumą,kuri be abejo pabrangs.Bet paklausykit,karštas vanduo praktiškai būdavo perpumpuojamas vamzdžiais ir už tai Panevėžys sau ėmė pinigus.Tai kiek dabartės plėš kai dujas pilnai atsukę pakurs?Atsimenu,Jonui sakydavau-kodėl gi bent jau lifosiniams nesumažinus šilumos kainų?Tokia neva sutartis,atsakydavo…O ji ne tam,kad aptart ir susitart,a?Aha,žmonių dar neatleidžia.O kai atleis,tai visos dabar siūlomos darbo vietos bus jau tiū tiū.Nieko nepadarysi-,,tautų mūs draugystė kaip plienas tvirta“.Vos nenuvirtau pamatęs nikelio tonos kainą už 23000.

 • Konservatorių ir landsberginių dovanėlės Lietuvai. Reikia skelbti pirmalaikius rinkimus ir nevykdyti tu sankcijų, nes mes patys labiau nukentėsimė už rusus ar kokius ten dar oligarchus.

 • Tik neapsišik iš tos baimės ir pykčio. Niekas kol kas neatleidinėja darbuotojų. O jeigu taip atsitiks, susiras darbą kitur. Svarbiausia, kad nebūtų karo. Juk Ukrainoj dabar vyksta skerdynės. Kodėl išvis pardavė gamyklą kažkokiam kacapui, kuris kraunasi milijardus ir yra lojalus putleriui? Šiuo metu konservatoriai , Šimonytė, Landsbergis, Nausėda viską daro teisingai. Netgi susivienijo visi.

 • Dar Aukstikalnis feisbuke grybauja… Gelbetojas atsirado. Nu cirku cirkai, vel visi juokiasi. Lifosiniai algas geras gaudavo ir gaus, neverk, Paulyti. Nesidaryk piaro is zmoniu nelaimes!

 • Ponas Fiodorovas visus seimo nevykelius, ministrus tempesi i Lifosa parodyt kaip cia viskas zjb, tai buk malonus Viktorai atitempk juos ir dabar kada reikalai ne kokie.

 • Deda aukstikalniui, griuk kryzium uz chocholus, one uz lifosa. Siuksle !

 • Žentui vėl Jorū ė surašė tekstą eilinį sykį ir vėl žentelis politikuoja. Dieve, Dieve, apsaugok viešpatie nuo tokių kvailių. Gerai, kad nors žmonės juikiasi, nes meras informuoja visus kas yra kas.

 • Mažiau verkit, išlepę lifosiečiai. Jei reikės, susirasit darbus kitur, kaip ir dauguma kėdainiečių. Pajausit, kad laimė yra ne piniguose, o ir džiaugsitės gyvendami šalyje, kurioje nėra karo.

 • Kolegos, kai sedesime be algu nepamirskite prie to prisidejusiu heroju:
  Šlamos ir jo žmonos kurie visada stengesi per savo partiinius draugelius ar anonimiskai pavaryt ant Lifosos ir jos darbuotojus.
  Ukininku sajungos sekretores Jurates Juodeikienes kuri daug anksciau visur FB džiaugesi kas nutiko Lifosai.
  Štelmokaite ir Grinkeviciaus kurie senai jau terorizavo Lifosa.
  Mariosiene – kuri ne tik sukniso Nevezio kluba, bet dabar ir debiliska muges straipsni ikale.
  Stelmokiene – kuri pardavineja Karbauskio rusiskas trasa, dalinasi SPUTNIK straipsniais ir varo ant lifosos.

 • Tai dabar DAUMANTAI ir ju gamykla Kaliningrade?

 • Dabar pulsiu DAUMANTUS!!!
  Kai pamatysit užrašyta „Kaliningradskij“, žinokit, ten mūsų gaminiai. Pradžioje tai buvo mirštanti gamyklėlė, gamino du padažus, mes ją prikėlėm, pastatėm naują. Bet dabar Rusijoje sunku, žaliavas reikia pirkti už dolerius arba eurus, o parduoti – už rublius, kurie labai nusėdę, tai bėda!
  https://www.vz.lt/laisvalaikis/akiraciai/2016/06/23/daumantai-lt-verslo-istorija-nuo-kibiro-iki-gamyklos

  • Tau jau sene net daktarai nepades…

 • Biski bijo lifosiniai su giminem savo,uzsux kranely:D ot gerai

 • Jūratė by by kratė 😉 eik bulvių ravėt, šliapa

 • Jei kovojame prieš rusus tai kovojame visi. Kokios čia dar išimtys. Kiek vienas sustabdytas dėl sankcijų verslas paveiks kažką neigiamai. Taip, kad leiskime tada visiems dirbti, arba niekam. Kam tie dvigubi standartai.

 • Pagaliau tegul tik greiciau nebus to sieros kvapo oras bus švarus

  • Geros naujienos pagaliau sustabdys sita giminiu ir sportininku irstva

 • Gyvensim be sieros ekstra keli meteliai nuo svaresnio oro

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video