„Lifosiečiams“ jau vėluoja atlyginimai

 „Lifosiečiams“ jau vėluoja atlyginimai

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Veiklą šiuo metu sustabdžiusioje Kėdainių fosfatinių trąšų gamykloje „Lifosa“ darbuotojams ir toliau – neramios dienos. Šį mėnesį vėlavo atlyginimai. Kaip teigiama įmonės administracijos išplatintoje informacijoje, tokia situacija susidarė gegužės 24 dieną pasikeitus laikinajam administratoriui. O gamyklos vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas skaičiuoja, kad dėl daugiau nei metus trunkančių apribojimų bendrovė jau prarado apie 100 mln. eurų pajamų.

Siekia kuo greičiau pranešti apie ateities planus

„Bankai paprašė atnaujinti tam tikrus duomenis apie bendrovę, kad galėtų toliau teikti paslaugas. Vis dėlto, kai kurie formalumai stringa. Todėl nenumatytai vėluoja mokėjimai darbuotojams“, – rašoma kreipimesi į darbuotojus, kur taip pat pabrėžiama, kad atlyginimai turėjo būti išmokėti tą pačią  dieną, kai buvo išplatinta minėta informacija.

Dar praėjusio mėnesio pradžioje „Lifosos“ atstovė spaudai Indrė Mažeikienė pabrėžė, kad nepaisant to, jog „šių metų pirmą ketvirtį bendrovė patyrė nuostolį ir planuojama, kad ir ketvirto mėnesio rezultatas bus neigiamas, <…> bendrovės finansinė būklė yra labai gera, ji neturi įsiskolinimų“. Nors jau tada, kaip skelbė „Rinkos aikštė“ dėl sudėtingos situacijos įmonėje, čia dirbantys žmonės susidūrė su problemomis imdami paskolas ar norėdami pirkti prekes išsimokėtinai.

Šiuo metu atostogauja 23 proc. darbuotojų, 10 proc. darbuotojų yra prastovose, 3 proc. serga. Artimiausiu metu, kai bus baigti valymo darbai, atostogaujančių ir į prastovas išleistų darbuotojų skaičius, planuojama, didės.

bendrovės administracija

Vis dėlto pasklidę gandai neva bendrovė grimzta į bankrotą, kaip tuomet teigė I. Mažeikienė, neturi pagrindo: „Bendrovės vadovybė ir valdyba yra suinteresuoti, kad bendrovė sklandžiai ir pelningai vykdytų veiklą“. Tą patį įmonės vadovybė ir valdyba patvirtina ir dabar.

„Nuo gegužės 24 dienos laikinai administruoti „Lifosą“ buvo paskirtas naujas administratorius bendrovė „Valnetas“. Laikinojo administratoriaus atstovas, UAB „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis lankėsi „Lifosoje“, susitiko su generaliniu direktoriumi ir kitais bendrovės vadovais. Susitikimo metu bendrovės vadovybė pabrėžė, kad dabar reikia priimti labai svarbius sprendimus, kurie leistų atnaujinti bendrovės veiklą, pasibaigus kasmetiniams remontui“, – rašoma praėjusią savaitę išplatintame kreipimesi į darbuotojus.

„Mes išsakėme savo poziciją ir lūkesčius ponui G. Adomoniui ir tikimės, kad bus rastos išeitys. Mums labai svarbu, kad kuo greičiau galėtume pranešti apie bendrovės ateities planus savo lojaliems darbuotojams“, – po pirmojo susitikimo su laikinojo administratoriaus atstovu teigė A. Savčiukas.

Tuo metu „Lifosos“ valdybos pirmininkas Marcas Hechleris (Markas Hešleris) sako, kad įmonės ateitis priklausys nuo to, ar ji galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi.

„Bendrovės ateitis priklauso nuo to, ar „Lifosa“ vėl galės būti „EuroChem“ grupės tiekimo ir pardavimų grandinės dalimi, dėl ko bendrovė visada veikė be pertrūkių ir pelningai“, – sakė M. Hechleris.

„Lifosoje“ darbai ir toliau vyksta

Kaip skelbiama pranešime darbuotojams, nors kiek daugiau nei trečdalis jų šiuo metu gamykloje nedirba ir planuojama, jog artimiausiu metu nedirbančių bus dar daugiau, kasmetinio planinio remonto darbai gamykloje tęsiami sklandžiai.

„Gamybos darbuotojai baigia atlikti didžiuosius valymo darbus amofoso ir aliuminio fluorido cechuose. Fosforo rūgšties ceche šiuos darbus planuojama baigti šios savaitės pradžioje. Sieros rūgšties ceche tęsiamas ilgiausiai šio sustojimo metu truksiantis darbas – sieros deginimo krosnies remontas, – pranešama lifosiečiams. – Šiuo metu atostogauja 23 proc. darbuotojų, 10 proc. darbuotojų yra prastovose, 3 proc. serga. Artimiausiu metu, kai bus baigti valymo darbai, atostogaujančių ir į prastovas išleistų darbuotojų skaičius, planuojama, didės.“

Bankai paprašė atnaujinti tam tikrus duomenis apie bendrovę, kad galėtų toliau teikti paslaugas. Vis dėlto, kai kurie formalumai stringa. Todėl nenumatytai vėluoja mokėjimai darbuotojams.

bendrovės administracija

Taip pat teigiama, kad mechaninės ir energetinės gamybos cechų tarnybos toliau dirbs visu pajėgumu ir atliks svarbius remonto ir įrengimų priežiūros darbus.

„Ūkio transporto cecho darbuotojai vykdo naujo tvenkinio kasimo darbus bei remontuoja specialiąją techniką. Dauguma energetikos cecho darbuotojų šiuo metu atostogauja arba yra prastovose, ceche atliekami tik profilaktiniai remonto darbai. Didžiausias prastovose esančių darbuotojų skaičius yra geležinkelio transporto ceche, tačiau per artimiausią mėnesį planuojama dalį darbuotojų pakviesti grįžti atlikti būtinųjų remonto darbų. Didžiausias darbuotojų užimtumas numatomas mechanikos ceche, kurio darbuotojai turi planų dirbti visą liepos mėnesį“, – apie atskirų cechų veiklą rašoma pranešime.

Dėkoja darbuotojams už kantrybę ir lojalumą

Kiek tiksliai „Lifosa“ nevykdys veiklos, kol kas neaišku. Tačiau anksčiau buvo skelbta, jog gegužės 20 d. prasidėję remonto darbai turėtų trukti iki šešių savaičių.

Vis tik nepaisant sudėtingų darbo sąlygų, bendrovės administracija džiaugiasi, kad „po itin sunkaus periodo, trukusio ilgiau nei metus, pasaulyje esame žinomi ir vertinami kaip patikima ir kokybišką produkciją gaminanti bendrovė. Tai visų Jūsų atsakingo ir nuoseklaus darbo rezultatas, už kurį esame Jums labai dėkingi. Nepaprastai vertiname ir Jūsų ypatingą kantrybę bei lojalumą šiuo sunkiu bendrovei metu.

Tuo pačiu linkime gražių atostogų atostogaujantiems, o kitų prašome toliau atsakingai dirbti, saugoti save ir savo kolegas“.

Laikinojo administratoriaus nuo 2022-ųjų pavasario prižiūrima „Lifosa“ pernai uždirbo 30,3 mln. eurų grynojo pelno – keturis kartus mažiau nei 2021 metais (120,7 mln. eurų), jos pajamos sumažėjo beveik perpus iki 274,5 mln. eurų (526 mln. eurų), ji pagamino 322 tūkst. tonų įvairių trąšų – 65-79 proc. mažiau.

7 Komentarai

  • Jakubauskiene, nerasynek nesamone, nezinai kaip yra visai geriau nerasyk pliotku.

    • Nustokit rašynėje tas nesamones..niekas ten neveluoja..Kam čia naudinga tokia info..????

  • Seku seku pasaką…Aha,pagarba lojaliesiems,bet jūs tik ir tikėkite šiems anekdotams apie tai,kad gamyklai esate svarbūs ir reikalingi.Kadaise ir mes tris mėnesius negavome algų ir buvome lojalūs,o atėjus jų numatyto reikalo,pavadinto reorganizacija laikui,be jokių skrupulų ir sentimentų beveik šimtas žmonių buvome išpravodyti.

  • Vėl bandoma žaisti skaičiais. Pamanykite, negavo 100 milijonų pajamų. Pajamų galima turėti, kad ir 500 milijonų, o pelno turėti tik vieną eurą arba aplamai dirbti į minusą.

  • Jau geriau parašytumėte kaip sekasi Raimondai iš ligoninės nei apie lifosa. O kodėl nerašote kiek texdanas ar ryterna atleido ar greitu laiku atleis žmonių ?

  • Prieš 3 savaites algas gavom, briedus rašo kažkokius. Senas straipsnis gal čia įkeltas???

  • ikalti, Bardauskui linkejimai, esi GAIDYS KAIP KRASAUSKA

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video