„Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja jau rugpjūčio pradžioje

 „Lifosa“ gamybą atnaujinti planuoja jau rugpjūčio pradžioje

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

AB „Lifosa“, kuri dėl sankcijų taikymo sustabdė savo veiklą š. m. balandžio pradžioje, atnaujinti gamybą planuoja rugpjūčio pirmosiomis dienomis.

Birželio 23 dieną, sulaukus AB „Lifosa“ administracijos vadovų pastabų bei pasiūlymų, į kuriuos buvo atsižvelgta, baigtas ruošti ir laikinojo administratoriaus UAB „Finance Guru“ įgalioto asmens Egidijaus Kaselio pasirašytas „Lifosos“ veiklos atnaujinimo planas.

Šį planą laikinasis administratorius kartu su „Lifosos“ direktorių komanda birželio 29 d. gyvai pristatė LR Finansų ministerijai.

Glaudžiai bendradarbiaujant laikinajam administratoriui ir įmonės vadovų komandai, susitikime įvardintas ir pilnas produkcijos gamybos atnaujinimo startas, kuris planuojamas rugpjūčio 7 dieną. 

Didžiausias iššūkis įmonei – suderinti produkcijos pardavimo ir fosfatinės žaliavos pirkimo sandorius. Produkcijos, esančiuose sandėliuose, pardavimas leis užsitikrinti tinkamą apyvartinių lėšų kiekį žaliavai įsigyti. Tai užtikrins tvarią įmonės veiklą ilguoju periodu.

Glaudžiai bendradarbiaujant laikinajam administratoriui ir įmonės vadovų komandai, susitikime įvardintas ir pilnas produkcijos gamybos atnaujinimo startas, kuris planuojamas rugpjūčio 7 dieną. 

Šiandien laikinasis administratorius jau patvirtino pagamintos produkcijos pardavimo sandorius už 19 mln. €, dar keli 6 mln. € vertės sandoriai vertinami, o įmonės vadovai intensyviai vykdo derybas fosfatinei žaliavai įsigyti.

„Liepos mėnesį turime išsikėlę tikslą parduoti didžiąją dalį turimos produkcijos, atnaujinti žaliavų pirkimo sutartis, užtikrinančias ilgalaikį žaliavų tiekimą. Dalis sutarčių jau yra derinamos. Jau liepos pabaigoje sieksime visus įmonės darbuotojus grąžinti iš prastovų. Rugpjūčio 7 dieną numatomas gamybos atnaujinimas 70 proc. pajėgumų“, – teigia AB „Lifosa“ pirkimų ir logistikos direktorius Linas Kieras bei gamybos direktorius Darius Monkelis.

„Lifosos“ laikinojo administravimo metu, laikantis gerosios tarptautinės praktikos, visi jos sandoriai yra įvertinami tiek tarptautinių sankcijų laikymosi, tiek ekonominio naudingumo aspektu.

Laikinasis administratorius, vykdydamas savo veiklą, privalo užtikrinti, kad iš įmonės sandorių jokios naudos negautų sankcionuoti bei su jais susiję asmenys, todėl tam yra skiriamas didžiausias laikinojo administratoriaus bei jo teisininkų ir finansų specialistų komandos dėmesys.

„Siekiame, kad visi įmonės pateikti sandoriai būtų peržiūrimi ir įvertinami kaip galima greičiau. Aktyviai bendradarbiaujame su AB „Lifosa“ direktorių komanda, patys proaktyviai padedame įmonei prisitaikyti prie veiklos veikiant sankcijų režimui. Stebime teigiamus pokyčius ir tikime, kad  pavyks gamybinę veiklą pradėti įmonės planuojamą dieną“, – pažymi „Lifosos“ laikinojo administratoriaus įgaliotas atstovas E. Kaselis.

13 Komentarai

 • Rase kad liepa jau bus 90% gamyba. Man rodos kazkas negerai ten istikro uz tu duru vyksta, paleist gal paleis, isparduos produkcija ir toliau perspetkyvos niurios mano nuomone, tikiuos klystu

  • 50 m. nuodijo Kedainius tas sovietinis nuodų fabrikas , tūkstančiai kraštiečių, susirgę vėžiu jau seniai po žeme, šimtai hektarų miško apnuodyta, atliekų kalnai iki dangaus . Pamąstykim – ar sutiktų tarkim Ukmergė, Utena ar Radviliškis savo teritorijoje statyt tokia chemijos gamykla…? Kažkodėl man atrodo, kad vos tik užsiminus apie tokios gamyklos statybas tautiečiai protestais nusluotu aplinkos ir ūkio ministerijas. Aš už chemijos uždarymą !

   • O kaip tu išlikai, idiote?
    Geriau savo srėbtuvę ir užpakalinę angą uždaryk, kad oro nenuodytum ir parazitai iš burnos nekristų!
    Be rusų pinigų tu ir tualeto nepastatysi!

    • Dabar bent oras švaresnis.

     • 30 m. jau gyvenam be maskaliu pinigų ir neprapuolem… Iš kur tas vergo mentalitetas…! ? Oasigirk ką namuose turi rusiško- skalbianke, mikrobangine, kompiuterį, o gal Lada vairuoji artiste iš sudegusio teatro…?

   • Pritariu.

   • Tokio asilo dar nemačiau

 • Planuoti ir atnaujinti tai du labai skirtingi dalykai. Aplamai keista, kodėl dėl tos gamyklos taip plėšomasi. Geležinkeliai ir uostas daug daugiau darbuotojų atleido ir nuostoliai valstybei žymiai didesni. Manau sąskaitas ištuštins ir viskas. Kažkam pinigėliai rūpi pasinaudojus situacija. Netikiu, kad čia kėdainiečiai kažkam rūpi. Tikiuosi klystu.

 • Kolegė rodė komentarus Facebook’e šito straipsio, kažin valdžia kaip reaguoja i ponios Masiulienės pasisakymus apie gamykla, man iš šalies tai šlykštu skaityt, galvojau išsilavinus moteris, o pasirodė nekaip nuomone. Bet kadangi aš ten nedirbu tai nežinau, gal ten priimtina tai…

  • Kuo tau (asilenu mama)nepatiko Masiulienė nuomonė?

 • Konservatorių dovanėlė Kėdainiams, niekšų skurdintojų gauja ir čia jau ranka uždėjo.

 • Cia bus chuinia koncervatoriai prapils viska o visgaidis šimonyte su lansbergiu nori sunaikinti viska😤😤😤😤😤

 • valdžią, kuri iki tokio lygio nusmigdė Lietuvos geležinkelius, jūrų uostą.’ lifosą’ ir kitas strategines
  įmones, reikia pripažinti (geriausiu atveju) neveiksnia.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video