„Lifosa“ dirba puse pajėgumų – profesinė sąjunga

 „Lifosa“ dirba puse pajėgumų – profesinė sąjunga

D. Umbraso nuotr.

BNS inf.

Europos Sąjungai paskelbus sankcijas netiesioginiam Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ savininkui Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai, įmonė pirmadienį dirba puse pajėgumų, apie darbuotojų atleidimus kol kas nepranešama, teigia darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas. 

Kėdainių meras Valentinas Tamulis sako, kad situacija „Lifosoje“ aptarta su vietos Užimtumo tarnybos skyriumi, tačiau kol kas jokie sprendimai nepriimti, laukiama daugiau informacijos iš bendrovės. 

„Buvo tik pasitarimas, kaip reikėtų elgtis, jeigu darbuotojai būtų atleidžiami. Mano žiniomis, šiandien įmonėje situacija tokia, kad nuo ketvirtadienio iš esmės niekas nepasikeitė, žinau, kad bendrovės vadovybė šią savaitę turės susitikimą su darbuotojais, vadovai geriausiai ir pakomentuotų, ir aš planuoju su jais susitikti, tada būtų daugiau informacijos“, – pirmadienį BNS sakė V. Tamulis.

„Lifosos“ administracijos atstovai komentarų kol kas neteikia. Praėjusį ketvirtadienį įmonė pranešė, kad tęsia veiklą ir sieks išsaugoti darbo vietas.

„Toks buvo generalinio direktoriaus kreipimasis į įmonės darbuotojus, buvo pranešta, kad įmonė dirba 50 procentų pajėgumu. Kol kas nėra žinių, kad kažkas būtų išsiųsta į prastovas“, – BNS pirmadienį sakė „Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama. 

A. Melničenką dėl karo Ukrainoje ES į sankcijų sąrašus įtraukė kovo 9-ąją, o „Lifosos“ sąskaitos areštuotos diena vėliau. Darbo užmokestis darbuotojams, anot K. Šlamos, išmokėtas dar iki sankcijų paskelbimo, tačiau dėl to kyla problemų atsiskaitant pagal kitus darbo santykius.

„Atlyginimai buvo išmokėti dar iki sankcijų pritaikymo, bet yra anksčiau suplanuotos atostogos ar išėjimas iš darbo, tai atsiskaitymai su šiais žmonėmis neįmanomi, dėl užblokuotų sąskaitų šiems žmonėms pinigų išmokėti negalima“, – sakė K. Šlama.

„Lifosoje“ dirba kiek daugiau nei tūkstantis žmonių, maždaug trečdalis jų priklauso dviem profesinėms sąjungoms, kurių atstovai BNS patvirtino, kad pirmadienį įmonės darbuotojai dirbo taip, kaip ir anksčiau. 

„Niekas nepanikuoja, visi susitelkę, stengiasi dirbti savo darbą ir padėti vieni kitiems, tikimės, kad vadovai padarys viską. Nuo mūsų visų priklauso, ką geriausiai galima padaryti, šiuo atveju socialinė partnerytė yra pirmoje vietoje“, – teigė K. Šlama.

„Mes dirbame įprastai“, – pirmadienį BNS sakė nepriklausomos „Lifosos“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vitalijus Varnas.

Bendrovė jos gaminama pertekline šiluma aprūpino Kėdainius, o areštavus jos sąskaitas miestui didžiąją dalį šilumos tiekia „Panevėžio energija“. 

„Ketvirtadienį po pietų mes perėmėme Kėdainių šildymą – trečdalį pasiliko „Lifosa“, o likusią dalį mes. Iki ketvirtadienio 100 procentų šilumą miestui tiekė „Lifosa“. Mes visą laiką buvome pasiruošę“, – BNS pirmadienį sakė „Panevėžio energijos“ generalinis direktorius Petras Diksa. 

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis praėjusį ketvirtadienį sakė, kad, jo žiniomis, „Lifosa“ kreipsis į teismą ir aiškinsis, ar jai sankcijos pritaikytos teisingai.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų teismo pirmininko padėjėja Vaiva Milkeraitienė BNS pirmadienį sakė, kad bendrovė nei į šį, nei į kitą Lietuvos teismą kol kas nesikreipė.

100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group“, kurios 90 proc. priklauso A. Melničenkos valdomai Kipro įmonei „AIM Capital“.

„EuroChem Group“ kovo 10 dieną pranešė, kad A. Melničenka nuo kovo 9 dienos atsistatydino iš jos direktorių valdybos, jis taip pat nebėra pagrindinis grupės naudos gavėjas. Tačiau kaip konkrečiai tai padaryta, nepranešama.

 

9 Komentarai

 • Nesuprantu, kaip koncervatorių vadas Šlama dirba rusų įmonėjė, profsąjungos pirmininkas ir neruošia piketo , ar jam atrodo tai sąžininga, kai Belarus Kalij užsidare.

  • Tas ir juokingiausia, kad kraunantys pinigus rusui fecebooke užsidėję ukrainos vėliavas. Galima tik įsivaizduoti, kaip tokie veidmainiai gintu lietuvą.

   • Kas įvedė sankcijas,tas tegul ir gins,nors vargu ar reikės.

   • Išvis negintų Lietuvos. Pabėgtų į užsienį arba su gėlėm sutiktų kacapus.

 • Gal tas nuodu fabrikas pagaliau bus uždarytas ir nebekenks kėdainiečiams. Tūkstančiai žmonių Kėdainiuose mirė nuo įvairių plaučių ligų, vėžio per tą sovietų pastatyta monstra mieste. Tegu puslaukiniai pas save Sibire stato nuodu gamyklas, o mes iš jų pigiai trąšų nusipirksim

  • Asile,nebliauk.

 • Žmones, kodėl jūs tokie pikti? Ukrainiečiams tiesiat pagalbos ranką, o saviems linkite bedarbystės ir vargo?
  Tai juk virš tūkstančio žmonių gyvenimai ir likimai. Nejau negaila žmonių kurie galimai gali netekti darbo? Juk jei žlugs tokios didžiulės įmonės pajausime tai visi. Mažiau bus surenkama pinigų į biudžetą, padidės bedarbystė. Užburtas ratas.

 • Cia jau zmonem tokiu negalima vadinti, cia pavyduoliai, nieko nebaige sedi ir per klavetura bando islieti tulzi, tokius galima vadinti bomzais.

 • […] „Lifosos“ finansų direktorė Regvita Ivanovienė patvirtino, kad ministerijai trečiadienį išsiųstas visas būtinų mokėjimų sąrašas. […]

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video