Lančiūnava šią vasarą pražydo!

 Lančiūnava šią vasarą pražydo!

Idealiai nupjauta žolė – Vilainių seniūnijos žolės pjovėjų Vinco Valikonio ir Rolano Šeliako nuopelnas./Danutės Sakalauskienės nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Jau keletą metų iš eilės darbščių žmonių tvarkomas ir puoselėjamas Lančiūnavos kaimas šią vasarą atsiskleidė visu savo grožiu: sutvarkytas tvenkinys, nugenėti medžiai, nupjauta žolė, sutvarkyti ir prižiūrėti takeliai, viešose vietose išpuoselėti gėlynai. Visko, kuo Lančiūnava gali didžiuotis, ir neišvardinsi. Beje, net ir rajono savivaldybės skelbtame konkurse „Gražiausiai tvarkoma daugiabučio namo aplinka“ pripažintas lančiūnaviškių daugiabutis. 

Visi kratu

Šio krašto gyventoja, įvairių iniciatyvų organizatorė ir seniūnaitė Danutė Sakalauskienė sakė, jog išpuoselėtas kraštas yra pačių iniciatyvių lančiūnaviškių, seniūnijos, ūkininkų ir tiesiog geradarių nuopelnas.

„Prieš kelis metus kilo idėja, kad reikia  žmogaus, kuris galėtų kasdien prižiūrėti švarą kaime. Tuomet ir pasiūlėme Birutei Martinkaitienei užsiimti šia veikla. Ji sutiko ir, manau, kad jos indėlis yra akivaizdus.

Beje, tuomet dar ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas, o šiuo metu Vidmantas Kvedaras šiai moteriai atsilygina kas mėnesį.

Tuomet aktyvios lančiūnaviškės buvome susibūrusios į iniciatyvinę grupę, kuri, deja, iširo. Bet pradėtos veiklos gyvuoja ir Lančiūnava žydi“, – dėstė seniūnaitė.

Nei laiko, nei pinigų

Gyvenamajai aplinkai puoselėti lančiūnaviškiai negaili nei laiko, nei pinigų. Prie gražesnio krašto kūrimo prisideda ir ūkininkas, ir paprastas kaimo žmogus.

„O žydi mūsų kaimas dėl likusių savanorių: Liuda Smolskienė išpuoselėjo gėlynus prie ambulatorijos, tvenkinio. Liudos daugiabučio namo Liepų alėjoje 15 aplinka savivaldybės konkurse pripažinta gražiausiai tvarkoma.

Rosita Muznikienė, Zita Tamilinienė puoselėja aplinką ir gėlių žiedus prie daugiabučio namo Stuobrių gatvėje.

Audronė Aleknavičienė, Marytė Bielkuvienė, Staselė Vaičiškienė ir jaunosios talkininkės Deirina Liaudanskaitė ir Ineta Logminaitė  prižiūri takus ir takelius“, – geradarių nuopelnus vardijo D. Sakalauskienė.

Šio krašto gyventoja, įvairių iniciatyvų organizatorė ir seniūnaitė Danutė Sakalauskienė sakė, jog išpuoselėtas kraštas yra pačių iniciatyvių lančiūnaviškių, seniūnijos, ūkininkų ir tiesiog geradarių nuopelnas.

Aut. past.

Sutvarkė tvenkinį, nugenėjo medžius

Prie krašto aplinkos kūrimo aktyviai prisideda ir kaimo vyrai. Jie dirba vyriškus darbus.

„Aktyviausių mūsų kaimo vyrų dėka mūsų gražuolis tvenkinys šią vasarą ypač gražus. Vilainių seniūnija taip pat labai pagelbėjo, turėjome progos matyti, kaip tvenkinyje valomi žolynai.

Valentas Galinis, Andrius Rutkauskas, Andrius Macionis, Marius Macionis, Gediminas Smolskas, Kęstutis Makajoras, Tadas Lukošius, Rolanas Šeliakas, Justas Kriūnas – Lančiūnavai pasišventę žmonės.

Per vasaros laiką turime svečią iš Kėdainių Vilių Mieliauską, kuris gyveno Lančiūnavoje ir liko neabejingas, vis atvažiuoja  prie jo iniciatyva sukurtos tinklinio aikštelės, išpurena smėlį, kad  neužgožtų žolės, nušienauja aplinką“, – dėstė seniūnaitė.

Kad kaimas žydėtų pasistengė ir savanoriai: Liuda Smolskienė išpuoselėjo gėlynus prie ambulatorijos, tvenkinio. Liudos daugiabučio namo Liepų alėjoje 15 aplinka savivaldybės konkurse pripažinta gražiausiai tvarkoma. Rosita Muznikienė, Zita Tamilinienė puoselėja aplinką ir gėlių žiedus prie daugiabučio namo Stuobrių gatvėje.

Aut. past.

Dėkoja seniūnijai

Didžiausią darbą atlieka ir žolės pjovėjai seniūnijos darbuotojai Vincas Valikonis ir Rolanas Šeliakas.

„Žinoma, ir kiekvienas daugiabutis neatsilieka vienas nuo kito. Jei šiandien pjovė žolę vienas namas, tai kitą dieną jau tikrai pjaus kitas, ir taip dūzgiame visą vasarą.

Dar labai noriu pastebėti Nijolę Meškaitienę. Jis daug prisideda prie buvusios Lančiūnavos profesinio rengimo centro skyriaus aplinkos tvarkos.

O medžių kasas dailinau ir aš su anūko Kajaus Sakalausko pagalba. Visi esame kaip vienas kumštis, nes visus vienija bendras tikslas – graži ir tvarkinga mūsų Lančiūnava, kurioje gera gyventi kiekvienam“, – atsiduso D. Sakalauskienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video