Laisvę švęskime kasdien

 Laisvę švęskime kasdien

Minint šalies Nepriklausomybės dieną Josvainių kultūros centre pristatytas filmas apie KGB veiklą – „Aš už Tave pakalbėsiu“. Filmą pristatė, diskusiją vedė ir apie savo patirtis projekte „Misija Sibiras‘14“ pasakojo Andrius Bautronis.

A. Bautronis – istorijos mokytojas, Butkiškių meno ansamblio vadovas, visuomenininkas, šaulys, projekto „Misija Sibiras‘14“ dalyvis.

Trumpai apie filmą

Labai svarbu, kad šiame filme kalba ne tik tie, kurie nukentėjo nuo KGB veiklos, bet ir tie, kurie dalyvavo šios struktūros veikloje. Filme atskleidžiama, kodėl buvo dalyvaujama KGB veikloje, kodėl žmonės pasirinko tokį kelią.

„Šį filmą nusprendėme rodyti prieš kovo 11 dieną dėl to, jog šią medžiagą bei Nepriklausomybės atkūrimo dieną galime sieti su disidentų veikla. Juk jie ir padėjo Lietuvai vėl tapti nepriklausoma valstybe“, – teigė A. Bautronis.

Jaunimas neliko abejingas

Vakaro svečias tikino stebėjęsis, kad Josvainiuose užtruko taip ilgai. A. Bautronis nesitikėjo, kad jaunimui ir visai publikai ši tema bus tokia įdomi.

„Mane pribloškė jų žingeidumas ir noras kalbėti šia tema. Projektas „Misija Sibiras“ man – neišsemiamos galimybės ir dideli patyrimai. Tokius potyrius galima pajusti tik dalyvaujant šiose ekspedicijose, – įspūdžiais dalinosi pašnekovas. – Tikrai labai džiaugiuosi, kad jaunimas neliko abejingas Lietuvos istorijos vingiams ir buvo ypač aktyvus diskutuojant šia tema.“

[#gallery=98#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video