Labūnava ir Pernarava šventė Onines (FOTOGALERIJA)

 Labūnava ir Pernarava šventė Onines (FOTOGALERIJA)

Ir Labūnava, ir Pernarava Oninių tradicijomis garsėja nuo seno. Čia Oninių šventė švenčiama daugybę metų./Dimitrijaus Kuprijanovo ir Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienį dviejuose Kėdainių rajono miesteliuose – Labūnavoje ir Pernaravoje – vyko tradicinės Oninių šventės. Šiuose kaimuose Oninės švenčiamos nuo seno ir yra pagrindinės metų šventės, kuriose pagerbiamos Onos bei atiduodama pagarba duonai. Šiųmetės šventės tradiciškai sulaukė būrio smalsuolių iš viso Kėdainių rajono.

Garsėja nuo seno

Labūnavos kraštas Oninių tradicijomis garsus nuo seno. Čia Oninių šventė švenčiama daugybę metų, bažnyčioje aukojamos šv. Mišios.

Šiuolaikines Oninių šventes Labūnavoje daug metų organizuoja Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus vadovė Rita Kučiauskienė kartu su Labūnavos bendruomenės centru, kuriam vadovauja Jurgita Vaitiekūnienė.

„Labūnavoje Oninės suburia ne tik vietinius ar buvusius labūnaviškius, bet ir aplinkinių kaimų, kitų rajonų gyventojus.

Stengiamės visiems paruošti džiaugsmo akims, ausims bei sielai, suskaičiuoti ir apdovanoti visas Labūnavos Onas“, – pažymėjo R. Kučiauskienė.

Pirmą kartą Oninių šventės metu Labūnavoje vyko galiūnų trikovės varžybos. Jas organizavo Pelėdnagių sporto klubo „Ištvermė“ vadovas Nerijus Jakubauskas, teisėjavo Saulius Stanionis./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Prasidėjo nuo žvejų varžybų

Labūnavos bendruomenės centras po metų pertraukos ankstyvą šventės dienos rytą organizavo žvejų varžybas plūdinėmis meškerėmis. Varžybose dalyvavo 14 žvejų iš Kėdainių, Labūnavos ir svečiai iš Babtų, Šaulių, Kauno, Vilniaus.

„Po registracijos, burtų traukimo ir varžybų iniciatoriaus bei teisėjo Pauliaus Baltrušaičio švilpuko, dalyviai pradėjo žvejybą. Vieniems geriau sekėsi, kiti palaikė kolegas ir po trijų valandų varžybų organizatoriai jau galėjo skaičiuoti ir sverti laimikį.

Labūnaviškis Andrius Vandzinskas užėmė I vietą, antroji vieta atiteko aristaviečiui Modestui Antipovui, trečiąją vietą pelnė šiaulietis Arvydas Kšivickas.

Didžiausią žuvį pagavo Arvydas Banevičius iš Babtų. Džiaugiamės aktyvia Liberių šeima iš Labūnavos ir jauniausiu žveju Donatu.

Po apdovanojimų visi žvejai ir juos palaikantys susibūrė ir gardžiavosi Labūnavos šeimininkių keptomis bandelėmis“, – pavykusiomis varžybomis džiaugėsi bendruomenės pirmininkė J. Vaitiekūnienė.

Kėdainių rajono miesteliuose – Labūnavoje ir Pernaravoje – vyko tradicinės Oninių šventės. Šiuose kaimuose Oninės švenčiamos nuo seno ir yra pagrindinės metų šventės.

Aut. past.

Perdavė duoną

Šventės pradžioje labūnaviškiai perdavė Labūnavoje keptą duonelę Kėdainių rajono merui Valentinui Tamuliui, vicemerui Pauliui Aukštikalniui, Labūnavos žemės ūkio bendrovės direktoriui Simonui Greičiui, Seimo nariui Viktorui Fiodorovui, kitiems garbiems svečiams ir Labūnavos krašto rėmėjams bei palaikytojams.

Pirmą kartą Oninių šventės metu Labūnavoje vyko galiūnų trikovės varžybos. Jas organizavo Pelėdnagių sporto klubo „Ištvermė“ vadovas Nerijus Jakubauskas, teisėjavo Saulius Stanionis./Andriaus Kasparavičiaus nuotr.

Galiūnų varžybos

Pirmą kartą Oninių šventės metu Labūnavoje vyko galiūnų trikovės varžybos. Jas organizavo Pelėdnagių sporto klubo „Ištvermė“ vadovas Nerijus Jakubauskas, teisėjavo Saulius Stanionis.

Varžybų dalyviams reikėjo ir jėgos, ir greičio. Po padangos ridenimo, kiekvienam teko nešti maišą su smėliu ir po 10 kartų kelti štangą.

Po įdomių ir įtemptų varžybų paaiškėjo, kad I vieta atiteko Virginijui Dambrauskui, II vieta – Matui Beliūnui,  III vieta – Janui Tuskevičiui.

Daugiausia jėgos turintieji susirėmė ir milžiniškos padangos ridenimo rungtyje, kurioje nepralenkiamas buvo Audrius Bartusevičius.

Įspūdingas pasirodymas

Labūnaviškius ir šventės svečius savo pasirodymais džiugino liaudiškų šokių kolektyvas „Volungė“, liaudiškos muzikos kapela „Gatunkas“, grupė „Strago“, atlikėja Donalda Meiželytė.

Vakarą vainikavo ugnies teatro pasirodymas bei šventinis laužas.

Pernaravoje didžiulio vietos gyventojų susidomėjimo sulaukė duonos kepimo edukacija. Kiekvienas norintis galėjo išsikepti savo duonelę ant specialaus medinio iešmo. Duonelę kepė ir Pernaravos seniūnas A. Gustas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Viena Ona

Vienintelę Pernaravos Oną pasveikino ir pernaraviškiai. Tiesa, miestelyje jų yra dvi, bet šventėse dalyvauja tik viena. Onai gėlių puokštę įteikė ir rajono meras V. Tamulis.

Pernaravos seniūnas Artūras Gustas sakė, kad Oninės Pernaravoje švenčiamos jau daugybę metų, jos sutampa ir su miestelio gimtadieniu bei yra pagrindinė seniūnijos šventė.

Duonos edukacija

Pernaravoje didžiulio vietos gyventojų susidomėjimo sulaukė duonos kepimo edukacija. Kiekvienas norintis galėjo išsikepti savo duonelę ant specialaus medinio iešmo. Duonelę kepė ir Pernaravos seniūnas A. Gustas.

„Džiugu, kad mūsų šventė vyksta kasmet. Ji kasmet sutampa su miestelio gimtadieniu. Šiemet jam sukanka 673 metai. Šventėje kaskart pasveikiname Onutes. Taip pat tradiciškai vyksta sporto varžybos, kuriose dalyvauja visos seniūnijos sportininkai.

Kasmet renkame ir gražiai tvarkomos aplinkos šeimininkus.

Šiemet bendruomenės ir seniūnaičių komisija nusprendė, kad Langakiuose gražiausia Bričkų sodyba, Paaluonyje gražiausia pripažinta Brazinskų sodyba, Jakščių kaime – Bronislavos ir Romualdo sodyba, Pernaravoje – Sorokų sodyba“,  – dėstė A. Gustas.

Vienintelę Pernaravos Oną pasveikino ir pernaraviškiai. Tiesa, miestelyje jų yra dvi, bet šventėse dalyvauja tik viena. Onai gėlių puokštę įteikė rajono meras V. Tamulis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Linksmybių netrūko

Pernaravoje linksmybių netrūko nei jaunam, nei senam. Vaikams buvo pripūstas milžiniškas batutas, suaugusieji dalyvavo įvairiose edukacijose, kurias organizavo svečiai iš Vilniaus.

Susirinkusieji galėjo klausytis vietos saviveiklininkų pasirodymų. Taip pat koncertavo šokių kolektyvas iš Kaišiadorių. Vakaro vinimi tapo kapelos „Daumantų muzikantai“ koncertas. Jas sveikino meras V. Tamulis.

Šventės pradžioje labūnaviškiai perdavė Labūnavoje keptą duonelę Labūnavos krašto rėmėjams bei palaikytojams.

Labūnavos kraštas Oninių tradicijomis garsus nuo seno. Čia Oninių šventė švenčiama daugybę metų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video