Kuriuos pavadinimus vartoti?

 Kuriuos pavadinimus vartoti?

Rūta ŠVEDIENĖ

Ar galimi vartoti adaptuoti simbolinių pavadinimų „Facebook“, „Twitter“, „Google“ variantai feisbukastviteris, gūglas?

Taip, galimi, ypač jei tai yra paprastas tekstas, o ne koks oficialus dokumentas, ne teisinė kalba.
Labai paplitę nelietuviški simboliniai pavadinimai adaptuojami ir virsta bendriniais žodžiais (vartojamais be kabučių ir mažąja raide), pvz.: mersedesasboingas ir pan.

Bendriniais žodžiais jau tapę ir socialinių tinklų pavadinimų „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“ adaptuoti variantai – feisbukastviteris, jutubas. Galimi vartoti ir kiti adaptuoti plačiau paplitusių pavadinimų variantai: instagramasskaipas ir pan.

Paieškos pavadinimas „Google“ adaptuota forma yra gū́glas.

Jei rašote paprastą tekstą, vartokite adaptuotas formas feisbukastviteris, jutubas, gūglas, o jei rašote oficialų tekstą, dokumentą, vartokite socialinis tinklas „Facebook“, paieškos sistema „Google“ ir pan.

Pvz., Man patinka naudotis feisbuku, nes ten daug informacijos, sužinau apie būsimus renginius;  Informacija bus pateikta socialiniuose tinkluose „Facebook“. 

Jei nerašome žodžių „socialiniai tinklai“, „paieškos sistema“ ir tai yra rišlus tekstas, reikia pridėti galūnę, pvz., „Facebooke“ bus pateikta visa informacija; „Facebooko“ paskyra nesutvarkyta tinkamai, informacija pasenusi. 

Galima galūnę dėti ir po apostrofo, pvz., „Facebook‘o“ paskyra nesutvarkyta tinkamai, informacija pasenusi. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video