Kuriuos pavadinimus vartoti?

 Kuriuos pavadinimus vartoti?

Rūta ŠVEDIENĖ

Ar galimi vartoti adaptuoti simbolinių pavadinimų „Facebook“, „Twitter“, „Google“ variantai feisbukastviteris, gūglas?

Taip, galimi, ypač jei tai yra paprastas tekstas, o ne koks oficialus dokumentas, ne teisinė kalba.
Labai paplitę nelietuviški simboliniai pavadinimai adaptuojami ir virsta bendriniais žodžiais (vartojamais be kabučių ir mažąja raide), pvz.: mersedesasboingas ir pan.

Bendriniais žodžiais jau tapę ir socialinių tinklų pavadinimų „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“ adaptuoti variantai – feisbukastviteris, jutubas. Galimi vartoti ir kiti adaptuoti plačiau paplitusių pavadinimų variantai: instagramasskaipas ir pan.

Paieškos pavadinimas „Google“ adaptuota forma yra gū́glas.

Jei rašote paprastą tekstą, vartokite adaptuotas formas feisbukastviteris, jutubas, gūglas, o jei rašote oficialų tekstą, dokumentą, vartokite socialinis tinklas „Facebook“, paieškos sistema „Google“ ir pan.

Pvz., Man patinka naudotis feisbuku, nes ten daug informacijos, sužinau apie būsimus renginius;  Informacija bus pateikta socialiniuose tinkluose „Facebook“. 

Jei nerašome žodžių „socialiniai tinklai“, „paieškos sistema“ ir tai yra rišlus tekstas, reikia pridėti galūnę, pvz., „Facebooke“ bus pateikta visa informacija; „Facebooko“ paskyra nesutvarkyta tinkamai, informacija pasenusi. 

Galima galūnę dėti ir po apostrofo, pvz., „Facebook‘o“ paskyra nesutvarkyta tinkamai, informacija pasenusi. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video