Kur dingo Skandinavija?

 Kur dingo Skandinavija?

Jolanta Blažytė.

Jolanta BLAŽYTĖ, „Vikonda grupės“ valdybos pirmininkė

Atrodo, dar taip neseniai kone visi Lietuvos politikai triūbino apie įvairius ir sektinus Skandinavijos šalių pasiekimus: „ach, kokia Skandinavijoje maža pajamų nelygybė“, „ach, koks didelis socialinis teisingumas“, „ach, koks sektinas biudžeto perskirstymas“, „ach, kaip gerai ten veikia švietimo sistema“, „ach, kaip puikiai ten diegiamos inovacijos“, ach, ach, ach….

Tačiau šiandien Lietuvoje Skandinavija jau pamiršta. Mat, įvesdama fašistinę žmonių segregaciją įteisinantį dokumentą, mūsų Vyriausybė, deja, nusliūkino ne Skandinavijos, bet komunistinės Kinijos pėdomis.

Lietuviškas Galimybių pasas (GP) – tai ne kas kita, o komunistinės Kinijos socialinių kreditų sistemos klonas, kurio vienintelė misija – priversti žmones paklusti.

GP nieko bendro neturi su pandemijos valdymu – net pačiame atokiausiame kaime gyvenanti beraštė bobutė jau žino, kad tiek vakcinuotieji, tiek nevakcinuotieji yra viruso nešiotojai bei platintojai. Ir kad šis GP, kartu su galimybe nueiti į kavinės tualetą, suteikia dar papildomą galimybę nekliudomai platinti virusą – šio paso turėtojai jau nebėra niekur testuojami.

Šiandien didelė „nepaklusnių“ Lietuvos žmonių dalis buvo išmesta už sociumo ribų. Kas gi jie?

1. Tai žmonės, kurie vis dar nori likti Žmonėmis ir nesutinka transformuotis į eksperimentinius triušius šiame masiniame su žmonėmis vykdomame medicininiame eksperimente.

2. Tai žmonės, kurie suprato, kad reikia būti labai budriam, norint atskirti, kur yra tikras mokslas, o kur tik farmakompanijų propagandinės trielės.

3. Tai žmonės, kurie prieš Seimo rinkimus rimtai tikėjo, kad A. Dulkys tikrai turi tą 130 priemonių pandemijos valdymo planą, o dabar tiki tik tuo, kad viskuo, ką sako A. Dulkys, nebegalima tikėti.

Šiandien Lietuvoje Skandinavija jau pamiršta. Mat, įvesdama fašistinę žmonių segregaciją įteisinantį dokumentą, mūsų Vyriausybė, deja, nusliūkino ne Skandinavijos, bet komunistinės Kinijos pėdomis.

Aut. past.

4. Tai žmonės, kurie gyvena tikroje realybėje, o ne Vyriausybės pasiūlytoje saugumo iliuzijoje, kurią neva suteikia GP.

5. Tai žmonės, kurių sąmonė dar nėra prišiukšlinta konformizmo pagundomis ir kurie nesiruošia savo įsitikinimų konvertuoti į galimybę nueiti į kavinės tūliką.

6. Tai žmonės, kurie vis dar svajoja apie Skandinavijos, o ne apie Kinijos socialinį modelį.

7. Tai žmonės, kurie klausia: kiek ir kaip yra moralu išmetinėti neskiepytus studentus iš bendrabučių? Juk bendrabučiuose daugiausia gyvena vaikai iš mažesnes pajamas turinčių šeimų… Tai kur tas socialinis teisingumas ir visiems vienodos galimybės siekti mokslo?

8. Tai žmonės, kurie nuoširdžiai užjaučia visus tuos, kurie į GP gardą buvo suvaryti, naudojant psichologinę bei ekonominę prievartą ar net apgaulę – pavyzdžiui, be tėvų sutikimo skiepijant vaikus.

9. Tai žmonės, kurie tiki šalies Konstitucija. Ir kurie žino, kad kažkur Niurnberge kažkas kažko jau laukia.

10. Tai žmonės, kurie gyvena tam, kad gyventų, o ne tam, kad bijotų.

11. Tai žmonės, kurie yra laisvi nuo dvasinės šizofrenijos, kurios metu reikia kalbėti ne tai, ką pats jauti ar žinai, o tai „ką privalai“, ar tai, už ką tau yra užmokėta.

12. Tai žmonės, kurie galvoja, kad sprendimas atkišti petį eksperimentinei vakcinai neturi būti paremtas vieninteliu motyvu: „kad anksčiau pasiskiepiję nesijaustų kvailiais“.

P. S. Vakar su vienu bendraminčiu valgėme blynelius su varške, gėrėme pelynų trauktinę (fu, koks netinkamas derinys – pasakytų educated) ir džiaugėmės tokiu reiškiniu, kaip… korona. Rimtai. Mat tik koronos dėka prasiplėtė draugų ratas tais žmonėmis, kurie mato ir mąsto vienodai. Tik koronos dėka sužinojome daugybę įvairios informacijos, kuri padėjo pakeisti užsistovėjusį požiūrį į pasaulį. Tik koronos dėka atsisakėme senų „pašvinkusių“ įsitikinimų, kurie kabėjo po kaklu tarsi apsamanoję pakelės akmenys ir nieko naujo gyvenime nebekūrė.

Su bendraminčiu dar sutarėme, kad pietauti važinėsime į Lenkiją – ten, kur nėra nei žmonių segregacijos, nei jokių kitų fašistinių atributų.

Taigi, gyvenimas už sociumo ribų visai fainas. Vien dėl to, kad jis – tikras… Tarsi koks skandinaviškas socializmas.

8 Komentarai

 • Saunuole ponia Jolanta ,pritariu 100 procentu.

  • AČIŪ..

 • Man taippat patiko gerb..ponios J. Blažytės straipsnis….Net mano mama , jau 95 metų senutė, buvusi mokytoja, supranta, , kad GP tikrai neišspręspandemijos valdymo,nes tiek vakcinuotieji ir nevakcinuotieji gali būti viruso platintojai….Mama manęs klausia, kodėl Latvija , Estija pralenkia Lietuvą visais pandemijos valdymo klausimais…..(ir ne tik panddemijos).,..Kad kaltas?…..Ir ką jai pasakyti? Ir ne tik jai, bet ir paprastam žmogui??😶

  • Ech p.Blazyte,maniau esate labiau išprusęs,bet deja….

  • Tipiniai homosovoetiniai senu bobu kliedesiai. Pas mus kaimynas kaimo buvo lasiniais aptekes tinginus: tai net nuo stalo pasoka, kai uzsimeni apie dietu programas ar manksta ir klykia: nepades. Jum niekas nepades: skiepai nepades, ribojimai, nepades. Pades supi…asuspaskichas ir jo svestas vanduo. Padetu labai greitai, jei zmones laikytusi taisykliu.. O kai uz 500 prisiperka padirbiniu, tai kur cia pades.

 • Ir vel ta gariunu tipo silpnaprote islindo su savo kliedesiais. Pas mus nera ne 10 procentu grieztumo, koks buvo skandinavijoje. Pisa smegenis sita durne runkeliam. Ar ji butu laikoma verslininke skandinavijoje?. Ar jos verslas isvis gyvuotu skandinavijoje?. Zinoma, kad ne. Ar skandinavai balsuotu uz darbo partija?. Zinoma, kad ne.

 • Tiesa, noreau citata isryskinti:

  fašistinę žmonių segregaciją įteisinantį dokumentą, mūsų Vyriausybė, deja, nusliūkino ne Skandinavijos, bet komunistinės Kinijos pėdomis.

  Ar sita kvaila komediante turi bent zalia suvokima, kas yra fasizmas ir komunizmas? Tik paskutinis durnius gali sitaip svaidytis tokiomis sąvokomis. O gal stokholmo sindromas? Gal ji pasąmoneje tiek iskrušta, kad iki siol nekencia savo salies ir nori tepti ja bjauriausi diais, dalykais. Juk tokie teiginiai niekuo nesiskiria nuo tu isgamu, vadinamu vatniku..

 • Šaunuolė Jolanta , ir graži ir protinga !!!

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video