Kruša ir griaustinis neaplenkė ir Kėdainių

 Kruša ir griaustinis neaplenkė ir Kėdainių

Įspūdingais pavasarinės krušos vaizdais pasidalino Babėnų kvartalo ir miesto teritorijoje esančių „Justinavos“ sodų gyventojai./ Gyventojų nuotr.

Pirmadienio vakarą dalyje Kėdainių krašto iš dangaus ne tik lijo, bet ir pasipylė kruša, buvo girdėti griaustinio trenksmai. Kėdainiečiai ėmė dalintis užfiksuotais vaizdais. Hidrometeorologijos tarnybos atstovai sako, kad šiomis dienomis Lietuvos orai yra tarsi brandžios vasaros dienomis. Sprendžiant pagal radaro vaizdus, pirmadienį šiek tiek lietaus sulaukė ir tie regionai, kurie sekmadienį ir šeštadienį negavo nieko. 

Lietus iškrito pavakarę

Griaudėti Kėdainiuose ėmė pirmadienio pavakarę. Tuomet dalyje krašto ėmė lyti, dalyje kristi iš dangaus kruša, o kai kur nebuvo jokių kritulių. Įspūdingais pavasarinės krušos vaizdais pasidalino Babėnų kvartalo ir „Justinavos“ sodų gyventojai.

„Lietuva tokiais savo orais neišskirtinė, visame regione aplink mus (Latvija, Baltarusija, Lenkija, Vokietija ir kt.) orai panašūs. Nėra jokių ciklonų ir ryškių frontų, maži atmosferos slėgio gradientai, randasi tik nepastovumo linijos, todėl popiet kyla neilgai gyvuojantys trumpo lietaus su perkūnija židiniai. Pasitaiko ir smulkios krušos“, – aiškina specialistai.

Griaudėti Kėdainiuose ėmė pirmadienio pavakarę. Tuomet dalyje krašto ėmė lyti, dalyje kristi iš dangaus kruša, o kai kur nebuvo jokių kritulių.

Aut. past.

Sunku prognozuoti

Orus stebintys ir analizuojantys specialistai sako, kad nuspėti, kur vėl kris krituliai ir kada – labai sunku, tad išėjus į lauką pavakare šią savaitę, geriau su savimi pasiimti ir skėtį.

„Ateinančios šios savaitės dienos plius minus bus panašios, todėl taip ir planuokitės, kad įdienojus ir vakare pravartu su savimi turėti skėtį.

Dalis vietovių nei krušos, nei lietaus nesulauks. Labai tipinė situacija, kai krituliai formuojasi čia vietoje, o ne juos atneša koks atmosferos frontas. Visa savaitė bus panaši. Nei kur, nei kada tiksliai iškris krituliai vargiai įmanoma prognozuoti. Įmanoma pasakyti tik tiek, kad didžiausia lietaus tikimybė bus popiečio valandomis“, – aiškinama orų stebėtojų entuziastų grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“.

11 Komentarai

 • Vauu stebuklas skrito krusos ir pazaibavo pirma karta gyvenime

 • Nei liūties,nei ,tuo labiau,krušos.Gerus žmones ir gamta daboja.O gyvename antroje Justinavos pusėje .

  • Apytalaukį saugo Dievuli, o ant Justinavos pyksta ;-*

   • ba pas mus bažnyčia stovi…

 • Rurui iš RA labai pasisekė – šiandien ir iškrušo jį ir išrūrijo vienu metu.

  • Prie koncervų valdžios vyras vyrą pisa ir normalu. Juk šimonis priemjeras ono. Tik įdomu kas ją pisa?

   • Šlamą labai domina kas ką pisa. Ant kiek turi būti sugedusios smegenys pas tokį primityvą? Gyvenime nieko nėra pisęs, bet labai norėtų, tai ir fantazuoja kaip čia taip būtų jam.

    • Juk tai gręžinio kirtavietėje sutrintos uolienos į žemės paviršių išneštas bevertis gruntas.Nusėdęs zumfuose po kiek laiko klaidins jį suradusius archeologus.

 • Tai buvo Babėnų kvartale ir Justinavos kaime. Negi Justinavos kaimas nėra Kėdainių miesto teritorijoje

  • Paklausk šimonytės nuopisa

  • Ciulpkit man pedalus ir geltonus mazoliuotus kulnus laizykit lopai

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video