Kraštiečiai ir vėl ištiesė pagalbos ranką silpnesniam

 Kraštiečiai ir vėl ištiesė pagalbos ranką silpnesniam

Didžioji dalis moterų į LIONS klubo palapinę Miesto šventės mugėje susirinko nuo pat ankstyvo ryto. Čia buvo renkamos aukos sunkiai sergančiai naujagimei Viltei./Indrės Dambrauskienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Miesto šventės metu tradiciškai nuo ankstyvo ryto suorganizuotoje mugėje stovėjo ir Kėdainių LIONS moterų palapinė su margaspalvėmis rankų darbo gėlėmis. Šį kartą joje buvo renkama parama sunkiai sergančiai naujagimei Viltei. Kraštiečiai nebuvo abejingi ir iš viso paaukojo 1 tūkst. 517 eurų. Tai didžiausia surinkta suma per Miesto šventę nuo pat 2015 metų. Už ją bus galima apmokėti dalį reabilitacijos paslaugų ir nupirkti specialių kūdikėliams tinkamų kateterių. Visi aukotojai namo parsinešė po rankų darbo suvenyrą – keraminę gėlę.  

Nelaiminga nuo pat gimimo

Šių metų vasario mėnesį per patį pandeminį baisumą gimusi mergaitė Viltė vos per pirmuosius 2 savo gyvenimo mėnesius operuota 3 kartus. Kodėl? Nes be galo nepalankiai nuo pirmųjų dienų susiklostė jos likimas – mergaitė gimė labai komplikuotai ir jai nustatytas nugaros smegenų apsigimimas.

Ji nevaldo kojyčių ir dabar yra nuolat kataterizuojama. Tiesa, pradėjus taikyti valstybės kompensuojamas reabilitacijos procedūras, labai pagerėjo motorika. Mergaitė daug geriau verčiasi ant šoniuko ir net laiko galvytę, o iki tol jos net visai nepasukdavo.

Medikai jaučiasi prisidėję prie jos sveikatos pagerėjimo, o dabar didžiausias džiaugsmas 28 metų mamai Agnei, kad mergaitė jau nuolat šypsosi išgirdusi jos balsą.

Kėdainiečiai tampa dosnesni: šiais metais surinkta didžiausia suma per visą mugių istoriją – 1 517 Eur./Indrės Dambrauskienės nuotr.

Reikalinga reabilitacija

Nors mergaitės šeima gyvena ne pačiuose Kėdainiuose, o rajone, bet tėvai daro viską ir yra pasiryžę ją vežioti į Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos skyrių Kėdainių ligoninėje, kur jai bus suteiktos visos paslaugos, tačiau nesusidūrusiems su tokia nelaime reikia pasakyti, kad tai tik pirmas gydymo etapas.

Vėliau reiks naudotis ir Reabilitacijos ligoninės paslaugomis, bet… mergaitė ten tik 80 eilėje po visų sunkių vaikučių, kuriems taip pat nedelsiant reikia rimtos pagalbos.

Šeima kol kas sunkiai įsivaizduoja kas bus vėliau, ar mama galės grįžti į darbą, nes dabar jauna šeima susitelkusi tik į savo pirmagimės gydymą. Šeimai labai padeda vyro artimieji: močiutė, teta bei kiti.

Labai svarbu priemonės, kurios naudojamos. Kadangi mergytei netrukus bus dar vos tik 7 mėnesiai, jai reikalingi ypatingi maži kateteriai, kurie nežalotų šlapimo takų ir nesukeltų jų infekcijos. Tiek, kiek priemonių skiria valstybė, yra per mažai. Be to, juk mergytė Viltė auga.

Tuoj reikės specialaus vežimėlio ir kitokių jos komplikuotą judėjimą ir buitį palengvinančių priemonių. Tačiau mergytės mama Agnė kreipėsi į LIONS klubą su konkrečiu prašymu − padėti padengti šiuo metu privačiai perkamas kineziterapijos procedūras, nes akivaizdžiai mato, kaip jos pagerino dukrytės judesius ir paspartino visą kūdikio vystymąsi. 

LIONS klubo moterų rankomis pagamintos keraminės gėlytės iškeliauja į kiekvieno aukotojo namus./Indrės Dambrauskienės nuotr.

Dėkoja prisidėjusiems

Kėdainių moterų LIONS klubo 2021 metų prezidentė Jūratė Tylienė kartu su visomis klubo narėmis labai dėkinga už pagalbą kiekvienam kraštiečiui asmeniškai. Mergaitės mama Agnė labai paprastais žodžiais, bet itin nuoširdžiai dėkojo už pagalbą.

„Kaip gerai, kad mumis domisi, padeda ir suteikia pagalbą“, − jaudindamasi rinko žodžius Agnė.  

Gerumo nenusipirksi, bet geri darbai vis dėlto turi ir piniginę išraišką. Šiais metais kraštiečiai buvo dosniausi ir net dosnesni nei 2015 metais. Miesto šventės mugės metu mažos mergaitės gydymui paaukojo net 1 517 eurų.   

Aut. past.

Mugėje dalyvauja kasmet

Šiemet surinkta daugiausia pinigų Miesto šventės metu. Rajono žmonės jau įprato, kad nuo pat 2015 metų mugėje matoma LIONS palapinė. Nors nė karto surinkta suma nebuvo mažesnė kaip 1 tūkst. eurų, tačiau iki šių metų didžiausia surinkta suma per Miesto šventės mugę buvo pačiais pirmaisiais metais – 1 tūkst. 400 eurų.

Tą kartą moterys už auką dovanojo ant pieštuko su klubo logotipu pritvirtintus rankomis padarytus spalvotus vėjo malūnėlius iš popieriaus.

Kitais metais lipdė suvenyrus iš sūriosios keramikos. Dar vienais metais − skareles su klubo simbolika.

Pastaruosius metus pereita prie moterų LIONS klubo narės Jurgitos Grigarienės keramikos studijoje kuriamų originalių gėlyčių. Jas nuo pradžios iki pabaigos, prižiūrimos profesionalios keramikės, gamina tik pačios klubo narės.

Už auką galima buvo išsirinkti norimos spalvos ir formos gėlę iš „gerumo pievos“.

Pernai mugėje aukoję žmonės ir šiemet darė tą patį, o rinkdamiesi gėles derino prie savo jau turimų žiedų.

Klubas globoja Kėdainių moterų krizių centrą, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kėdainių skyrių, Kėdainių rajono senelių namus, Gyvenimo namus sutrikusio intelekto asmenims, Savarankiško gyvenimo namų padalinį – Josvainių socialinį ir ugdymo centrą bei Kėdainių pagalbos šeimai centrą ir remia pavienius asmenims.

Šiuo metu į klubą susibūrę 23 veiklios Kėdainių moterys. Kėdainių moterų LIONS klubas per pandemiją atšventė penktuosius gyvavimo ir aktyvios veiklos metus.

Klubas inauguruotas 2015 metų balandžio 21 dieną. Tai vienas iš jaunesnių tarptautinės LIONS organizacijos klubų Lietuvoje.

Jeigu dar yra norinčių paremti konkrečios mergaitės Viltės gydymą ar prisidėti prie Kėdainių moterų LIONS klubo veiklų, galite padaryti pavedimą į banke „Swedbank“ esančią klubo sąskaitą  LT427300010142373281. Įmonės kodas 303800356.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video