Krakių seniūnijoje nauja tvora aptvertos dar dvejos kapinės

 Krakių seniūnijoje nauja tvora aptvertos dar dvejos kapinės

Krakių seniūnijos pastangomis atnaujinta naujųjų Krakių kapinių tvora./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Krakių seniūnija vasarą pasitiko įvykdžiusi du nemenkus darbus – atnaujinta naujųjų Krakių kapinių tvora bei nauja tvora aptverta Peštiniukų kaime esanti Krakių ir apylinkių žydų sušaudymo vieta.   

Ir fiziškai, ir moraliai

Krakių seniūnas Ernestas Barčas pažymėjo, kad naujųjų kapinių tvora Krakėse buvo pasenusi tiek fiziškai, tiek moraliai, todėl žūtbūt buvo ieškoma resursų jai atnaujinti.

„Tvora buvo labai sena, stulpai taip pat seni. Vietomis ji buvo kiaura, surūdijusi. Stulpai buvo išsikraipę, dalis kapinių iš viso nebuvo aptverta. Todėl šį darbą atlikti buvo būtina“, – akcentavo E. Barčas.

Nemažai krakiškių ar šiaip Krakių gyvenimu besidominčių žmonių stebisi, kaip seniūnijai pavyksta tiek daug darbų padaryti. Seniūno atsakymas paprastas – viskas daroma savomis rankomis. 

Aut. past.

Savomis rankomis

Nemažai krakiškių ar šiaip Krakių gyvenimu besidominčių žmonių stebisi, kaip seniūnijai pavyksta tiek daug darbų padaryti. Tokį pastebėjimą išgirdusio seniūno atsakymas paprastas – viskas daroma savomis rankomis. 

„Iš viso buvo pastatyti 155 metrai naujos tvoros su stulpais. Sumontuotos segmento dalys, pastatyti vartai, varteliai.

Labai noriu padėkoti seniūnijos darbuotojams, kurie visus darbus atliko savomis rankomis. Nereikėjo mums samdyti jokių rangovų, tad darbai neišbrango. Taip seniūnija gali atlikti daug daugiau“, – paaiškino Krakių seniūnas.

Ypatinga sukaktis

Šiemet sukanka 80 metų nuo to meto, kai Peštiniukų kaime netoli Krakių buvo sušaudyti 1 tūkst. 125 Krakių ir apylinkių žydai. Ta proga buvo sutvarkyta ir nauja tvora aptverta žydų sušaudymo vieta minėtame kaime.

Čia visus darbus taip pat atliko nagingieji Krakių seniūnijos darbuotojai.

„Tvora aplink kapines turi būti, taip pagerbiama ta vieta. Ir estetiškai vaizdas atrodo tvarkingesnis“, – apibendrino E. Barčas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video