Konkursą vadovauti Raseinių pirminiam sveikatos priežiūros centrui laimėjo kėdainietis

 Konkursą vadovauti Raseinių pirminiam sveikatos priežiūros centrui laimėjo kėdainietis

Kėdainių rajono tarybos narys, buvęs vicemeras Paulius Aukštikalnis laimėjo Raseinių rajono savivaldybės organizuotą konkursą ir tapo Raseinių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriumi./ BNS Eriko Ovčarenkos ir „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono tarybos narys, buvęs vicemeras Paulius Aukštikalnis laimėjo Raseinių rajono savivaldybės organizuotą konkursą ir tapo Raseinių pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktoriumi. Pareigas jis pradės eiti tuomet, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba pateiks apie jį informaciją Raseinių savivaldybei.

Iki šio konkurso P. Aukštikalnis yra gavęs ir dar du rimtus darbo pasiūlymus, tačiau būdamas mediku, apsisprendė dirbti būtent medicinos srityje ir imsis atsakomybės vadovauti Raseinių PSPC.

Konkursą lydėjo skandalai

Panašu, kad darbo pradžia Raseiniuose P. Aukštikalniui nebus lengva – konkursai tiek į Raseinių PSPC direktoriaus, tiek į Raseinių ligoninės direktoriaus pozicijas viešoje erdvėje jau spėjo apaugti gandais, o šio rajono savivaldybė buvo kaltinama organizuojanti juos esą neskaidriai.

P. Aukštikalnis kategoriškai atmeta bet kokius tokio pobūdžio kaltinimus: „Kiekvienas mato situaciją savaip arba taip, kaip nori matyti. Per tai jau esu praėjęs dirbdamas savivaldoje. Gal ministrui ar kam kitam iš šono pasirodė konkursas neskaidrus, bet man, dalyvavusiam Raseinių ligoninės ir PSPC konkursuose atrodė kitaip: skaidru, profesionalu ir viskas pagal nustatytas tvarkas.“

Sėkmę lėmė pristatyta įstaigos strategija

P. Aukštikalnis užtikrina, kad konkursą laimėjo visiškai sąžiningai, o jo sėkmę lėmė ne tik tai, kad jis atitiko visus konkurso reikalavimus tiek turimo išsilavinimo, tiek įgytos darbo patirties aspektais, bet ir tai, kad raseiniškiams tiko jo pristatyta įstaigos strategija.

„Pristačiau aiškią Raseinių PSPC viziją, tiksliai įvardinau, kokius matau šios įstaigos siekius ir perspektyvas, kaip spręsiu problemas“, – sako P. Aukštikalnis.

Paklaustas, kaip jis, kėdainietis, gali žinoti, koks turi būti Raseinių PSPC, P. Aukštikalnis sako: „Šis matymas, galima sakyti, yra visa mano gyvenimo istorija. Kuo kvėpuoja medicina ir su kokiomis problemomis ji susiduria, žinau nuo kūdikystės lopšio – mano mama yra medikė, teta ir dėdė taip pat medikai, tarp jų yra ir sveikatos įstaigų vadovų.

Pats baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, dirbau tarptautinėse farmacijos įmonėse, tad natūralu, kad mano šeimoje nuolat diskutuojama sveikatos įstaigų veiklos temomis ir nuolat analizuojama, ką ir kaip Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose būtų galima padaryti geriau.

Kai baigiau farmaciją, įstojau į Kauno technologijos universitetą, į viešąjį administravimą, kad geriau perprasčiau viešųjų įstaigų valdymą.
Na,  o pastaruosius ketverius metus buvau vicemeras, kuruojantis sveikatos klausimus rajone, tad bendravau, diskutavau ir su įstaigų vadovais, ir su jose dirbančiais medikais apie sveikatos paslaugas, teikiamas rajono gyventojams. Gavau labai daug patirties ir susidariau savo aiškią viziją, kaip turi dirbti ligoninė ir poliklinika rajone.

Pristačiau aiškią Raseinių PSPC viziją, tiksliai įvardinau, kokius matau šios įstaigos siekius ir perspektyvas, kaip spręsiu problemas.

P. Aukštikalnis

Be to, pastaruoju metu dalyvaudamas ne vienos gydymo įstaigos konkurse, Kėdainių ligoninės, beje, taip pat, visur girdėjau tuos pačius klausimus – kokia būtų tavo, kaip vadovo, įstaigos vizija, kokiomis priemonėmis didinsi prisirašiusių pacientų skaičių, ką naujo duosi įstaigai ir panašiai, tad natūralu, kad ruošdamasis konkursams išanalizavau gydymo įstaigų ataskaitas, kiekvienai įstaigai rengiau vis kitus strateginius planus, įvertindamas kiekvienos jų silpnybes, stiprybes, galimybes ir grėsmes, tad patirtis šiuose konkursuose prisidėjo prie mano sėkmės Raseiniuose. Džiaugiuosi, kad šio rajono vadovai mano pristatytoje strategijoje įžvelgė perspektyvą ir gavau Raseinių mero pasitikėjimą avansu, tad dabar laukia itin didelis iššūkis realizuoti savo viziją.“

Partiškumo nepaisė

Raseinių rajono savivaldybė ir jos meras Arvydas Nekrošius, atstovaujantis valstiečiams ir žaliesiems, P. Aukštikalniui pavedė vadovauti Raseinių PSPC nepaisydamas jokių partiškumų.

P. Aukštikalnis yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys, dirbantis ir Kėdainių rajono savivaldybės taryboje.

Naujos pareigos P. Aukštikalniui tikriausiai neužkirs kelio dalyvauti Kėdainių rajono politinėje veikloje. Veikiausiai rajono taryboje jis galės likti dirbti, nes vadovaus ne Kėdainių rajono įstaigai.

57 Komentarai

 • Kodel nerašoma, kad buvo du kandidatai, vienas atsisake ,o tas, kuris atsisake buvo vilnietis, kuris nežadejo net eiti direktoriauti, žodžiu – sužaista.

 • Tai jau apšikai, „Vaidute“ ? Pasilengvino? O mum gaila, kad ne Kėdainiuose, nors gal bus ir nauja nebloga. Kad tik tokių cirkų nebūtų kaip prie anos.

  • Bus bus, užrūgimas. Bet jums gal ir tiks. Svarbiausia bu, kad nebūtų jokio gerejimo, naujumo, kad galėtų klestėti korupcija, vogimqi, ir gerai tada sovietzmogiam.

  • Gerai kad sklaidosi mafijos lizdas kedainiuose. Bus ramu ir del chemijos ir del mitingų….ir ttt

 • Padorus žmogus.Pasisekė Raseiniam. Sėkmės Pauliau. Nepamiršk Kėdainių.

 • partietis raseiniu meras valstietis o ir aukstikalnis buvo vastiečių kaminsko patarėjas juk savi savus gina užtaria o ginasi dedasi nekaltais

  • tai kad Raseinių meras valstietis ir aukstikal is buvo kaminsko valstiečio padejejas ta pati partija o dedasivnepažystamais ginasi kaip sakoma savi savus palaiko tokie konkursai dėl akių

  • taiko į kėdainių ligoninės direktoriaus vietą nnepretendavo o kita rajona keista

   • Priêmê savo chebrą. Tikiu gal jaunas zmogus nepasiduos vagystems

  • Koks iš Kaminsko valstietis, kai Kėdainių valstiečių skyriaus pirmininkė senė Štelmokienė per rinkimus visus agitavo prieš Kaminską. Net pupas po pigiai siūlė ūkininkams, kad tik Bičiūną prastumti.

 • Iš Kėdainių visi išeina. Liks tik tamulininkai ir jo chebrantai.

 • „Pitreli“ , o tiksliau pletbobe, tau proteliu negerai? Kiek melagingo šūdo tu išpylsi, kad ne taip smirdėtum?
  Pirmyn, Pauliau.

 • Už tai niekas normalus tuose nusipletkinusiuose Kėdainiuose ir nenori pasilikt. Tik pencininkai ir lieka. Gaila, Aukštikalnio, kad išėjo, o savam rajone nereikėjo. Jaunas ir perspektyvus žmogus. Mums ligoninėje būtų ramiau.

 • paskaitykite siandien straipsni 15 min ir ten parasyta viskas

  • Jau prasideda purvo pylimas. Suprantama , Raseiniai ne Pasvalys , čia konservatnikai be postų lieka

 • laikas parodys kaip jis ten tvarkysis

 • Sėkmės ir pagarba Pauliau. Tikiuosi, kad varysim su dviračiais ir toliau?

 • Džiaugiamės su tavim, Pauliau nors ir gaila, kad ne Kėdainiuose. Jaunas žmogus esi , ko nemoki tą išmoksi. Manu, kad pasisekė Raseiniam.

 • Perskaičiau. Nekreipk dėmesio į piktus ir menkus žmogas. Aišku, kad lengva nebus.Nuoširdžiai linkiu sėkmės. Žinau, kad už kolektyvą tu pastovėsi ir žmonių netaškysi. nemeluosi ir neapvaginėsi.

 • Gaila, kad Aukštikalnis palieka Kėdainius. Padorus ir geras žmogus. Neprapuls toksai.Tik gal tą partiją skvernelio palik…

  • Toks sąžiningas, kaip ir uošvienytė, vienodai lakstantis po partijas ir judėjimus

 • galėtų atsisakyti tarybo nario bet kur tau juk valdzia įtaiga rupi ir galetų perleisti partios kolegei pavyzdžiui uosvei kuri neatsisakytų

 • Tai jis neišvažiuoja iš Kėdainių? O šiaip tai sėkmės naujam darbe. Ne visi čia Kėdainiuose nupušę ir nusipulitikavę. Vertinam jaunus žmones ir norim gero.

 • galėtų atsisakyti tarybo nario bet kur tau juk valdzia įtaiga rupi ir galetų perleisti partios kolegei pavyzdžiui uosvei kuri neatsisakytų

  • paskaityikite 15 min straipsni ir bus aisku

 • „Petriukai“, tu kaip iš tų anekdotų apie petriukus, tik dar durnesnis.

 • Oi kaip apsišiko iš baimės ir gėdos Kėdainių politikieriai. Ir ėmė savo š… ant Aukštikalnio pilti. Toks jau mero ir kai kurių tarybos narių supratimas, kad geriau veterinarė, bet tik ne Paulius su visa reikalinga kompetencija. Kiek dar orą gadins šie politikieriai, o žmonės nesupranta iš kur mieste smarvė sklinda. Taigi iš J. Basanavičiaus 36 antro aukšto.

  • Simpatiškas direktorius ir nuodėmes bus galima atleisti gal ir žmogus geras, tai gal tikrai pasisekė rokiškienams. Sekmės darbe.

 • Va tai tau. O tai kas tada be šio nuostabaus perspektyvaus jaunuolio int merus eis? Dzyvų dzyvai.

 • Kėdainių ligoninės medikai būtų labai dėkingi RA ir Kėdainių mugei, kad pradėtų tyrimą dėl gydytojo, kuriam buvo skirtas 10000 atlyginimas prie ankstesnės direktorės. Kokiu krūviu šis gydytojas dirba, kokia jo specialybė, kokios pareigos? Kai vienas gydytojas teuždirba tik 1000 eurų, mokėti kitam 10000 eurų -medikams nesuvokiama. Sklinda kalbos, kad šis gydytojas tapo valdančiosios frakcijos tarybos nariu.

 • Pritariu „Anzelmutei“ : „Oi kaip apsišiko iš baimės ir gėdos Kėdainių politikieriai. Ir ėmė savo š… ant Aukštikalnio pilti. Toks jau mero ir kai kurių tarybos narių supratimas, kad geriau veterinarė, bet tik ne Paulius su visa reikalinga kompetencija. Kiek dar orą gadins šie politikieriai, o žmonės nesupranta iš kur mieste smarvė sklinda. Taigi iš J. Basanavičiaus 36 antro aukšto.“ Ir ne tik.

 • Kokia gėda Kėdainiams toks visų drabstymasis. Žmonės, ne jau jum negėda? Ne jau žmoniškumą praradot? Ir kuo tas žmogus jaunas kaltas? Jis ką nusikaltėlis, vagis ar tiesiog jaunam ir perspektyviam nėra vietos tarp mūsų ir jis turi iš Lietuvos bėgt, kad jūs nustotumėt žmogų akmenim mėtyt? Pažiūrėkit į save, į savo vaikus – kokia gėda tokius tėvus turėt.

 • Apsišikom ,praradom Raseinius, atidavem ligoninės direktoriaus vietą , o mūsų muzikantas blaškosi be darbo.

 • Vaistiniką įkišo,gal rinka apsiramins del “lifosos?nes žentelis jau turi darbą?

 • Aha,kai darbo neturėjau,tai ir man siūlė darbą Raseiniuose.Ne ,ne direktoriaut,o traktoristu žemės ūkyje.Man dėl atstumo ir dėl gyvenimo per du rajonus būdo atsisakius,prikišo ,kad reikia būt mobiliu…Ką žinai,kaip darektorius,tai gal turės valdišką mašiną su kibirėliu ant stogo ,tad ko jam palikt gyvenimą Kėdainių Alpėse?O jei rimtai,tai kažkaip tai keistokai iš šalies atrodo,kad jis nebūt išlankstęs tos savo strategijos Kėdainių ligoninės direktoriaus vietai ir ne partiškumas pamaišė kartais?

 • Skaičiau siandien 15 min straipsni meras raseinių sake kad turejo reikalų buvo susidūres su aukstikalniu o aukstikalnis sake neturėjes reikalu su Raseinių meru tai kuris čia meluoja

 • Ne jau tokie dalykai yra, kaip kad Medikas RAŠO? :“ Kėdainių ligoninės medikai būtų labai dėkingi RA ir Kėdainių mugei, kad pradėtų tyrimą dėl gydytojo, kuriam buvo skirtas 10000 atlyginimas prie ankstesnės direktorės. Kokiu krūviu šis gydytojas dirba, kokia jo specialybė, kokios pareigos? Kai vienas gydytojas teuždirba tik 1000 eurų, mokėti kitam 10000 eurų -medikams nesuvokiama. Sklinda kalbos, kad šis gydytojas tapo valdančiosios frakcijos tarybos nariu.“ Tai kas ča tas tarybos narys, dirbantis ligoninėj? Smagu jam.Kažin kuriuo galu užsitarnavo tokią algą?

  • Sveikatos komiteto pirmininkas Talmantas ir vicemerė Baltraitienė, atsakinga už sveikatos priežiūrą, manau tikrai bus principingi ir išsiaiškins, kaip jų valdančiosios daugumos atstovas sugeba taip uždirbti, daugiau nei Prezidentas ir Premjerė kartų sudėjus. Ką tokio reikia nuveikti, kad gautų į rankas 10000?

 • Sveikinu. Gal pagaliau baigsis intrigos kėdainių ligoninėje nes nebus kam sumaišities kelt. Raseiniškiai galės dabar džiaugtis.

 • Tapai direktorium ir būk dorektorium, kaip tarybos narys būsi suėstas, pradės sklisti visokios informacijos. Jau mugė pradėjo tyrimą del kažkokių galimų afiorų. Kol alikas dėk mandatą ir ramiai dirbk raeiniams.

 • Laikykis Pauliau. Palaikom ir matom kaip suviduriavo visi .
  Smagu. Tik į priekį. Dėk ant jų skersą.

 • Praskaidre, pravaziavo visas gydymo įstaigas kad tik priimtu dirbti 🤣 visi aplinkiniai rajonai išmaišyti ir Kaunas ir Kauno rajonas.
  Linkiu, kad taip kaip pylei pamazgas ant ligoninės, Raseinių politikai papiltų atgal su kaupu.
  Lazda turi gyvenime du galus ir viskas apsisuka bumerangu!

 • nori ir tarybos nariu ,nori buti ir partijoje skverneljo , ir direktoriumi dabar raseiniuose nori ant keliu ked
  žiu buti

 • Man tai patinka Nijolė, tikrai apsukri, nors moteris amžiuje, taciau padeda Pauliui, juk kiekvienas padetume savam, jei sugebėtume. Superinė matka, norėtume matyti taryboje

  • oho Nijolytė gudri apsukri laputė daug valdziuoj prabuvusi ir saviškiems gerai padedan ti si karta nepateko i taryba nes atsibodo žmonėms

   • Jei nilka eis i faryba, pauliunes ateitis pakibs ant plauko, nes dabar jo nemegsta vien del uosvenes

   • Gaila lieka tik fermų vedėjas valstiete ir prasigėrė pensininkai valio Kedainiams

 • NIJOLEI KAIP AKLAIVIŠTAI GRŪDAI ATITEKO ŠANSAS PATEKTI Į TARYBĄ IR VĖL BURBULUOTI KAIP VISKAS VISUR BLOGAI 😀

  • O ką veikt daugiau senjorei? Galės toliau vandenį visiems drumsti 😀 vis linksmiau gyvensim

   • Nu jo cirkai tesiasi. Laukiam Nijoles pasirodymo scenoje

 • Jo, ims ir gaus kažkoks kedainietis ( dar toks meme, ne minimum niekuo neisskirtinis Raseiniuoe tokį postą. Daugiau nei akivaizdu, jog per stogą kažkokį pateko. Galimai juoda korupcija. Neakivaizdu nebent, jei jūs esat boba su gėlių kvietku ant galvos feisbuke. Tai jums jau niekas nepagelbes.

 • Naujasis Raseinių ligonines vadovas teistas laisves atėmimo bausme už sukciavima.

  Kai padoresnių gydytojai išeina iš ligonines dėl tokio vadovo paskyrimo, Aukštikalnis eina kartu. Tai tiesiog iškalbinga. Kaip sako kai kurie išminčiai “padorus“ žmogus. Nu bet uosviene irgi kažkada į politika ėjo su „padoraus“ žmogaus vyktariuko partija.

 • Apsimyšiu. Mugė ir Marjošienė atliks tyrimą apie ligoninę. Gal tegul save ištiria ir Nevėžį? Iš kur tokių žmonių ant svieto, kaip Grinkus priima tokius dirbti. Nemėgsta žmonės jos labai

 • Paulius šaunuolis, įstatė ragus Kėdainių „fermai“. O šū.. taško tik tie, kuriuos privertė apsiš…i🤣. Smirda, oi smirda Kėdainių „ferma“🫣

 • nera cia jokios fermos Kedainiuose jokiu Puliukas ragu niekam neistatė ir visur dirbes ir Kaune ir Lifosoje ir Vilijampolėje ir savivaldybeje ir dabar raseiniuose tiesiog pastovumas trykšta

 • Kriste, aprašyk kaip ,, puikiai” dirbo Vilijampolėje, kodel iš ten išbraškėjo, juk ten dyrikas vaikus rišdavo prie lovos. Norėtusi apie tą sužinoti. Toks ,, puikus” vaistininkas po to atsiduria Lifosoje- ką ten veikia, juk ten ne vaistinė, o gal jau trąšos ir vaistai tas pats- atsiduria tiesiai į uošvės glėbį.Tai apsprendžia gabumų neturėjimą, o visur giriasi vos ne daktaras.

 • Tik pirmyn, Pauliau. Gero vėjo. Būtinai grįšk į Kėdainius. Šita valdžua ne amžina.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video