Kompensavo mažiau nei trečdalį „Kėdbuso“ nuostolių

 Kompensavo mažiau nei trečdalį „Kėdbuso“ nuostolių

Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybei iš valstybės rezervo skirta 147 tūkst. eurų kompensacija dėl koronaviruso apribojimų išaugusioms išlaidoms viešajam transportui.

Kadangi dėl koronaviruso buvo ribojamas judėjimas, o gyventojams rekomenduota vengti naudotis viešuoju transportu ir vietoj jo rinktis kitas transporto priemones, o valdant pandemiją dar reikėjo ir naujų saugos priemonių autobusuose, didžiausius nuostolius savivaldybių kontroliuojamos įstaigos patyrė pernai.

Iki šiol nuostolių už viešąjį transportą valstybė nekompensavo per jokias paramos programas. Juos padengė pačios savivaldybės. Kėdainių rajono savivaldybė UAB „Kėdbusas“ du kartus vežėjų patirtiems kaštas padengti paskyrė 566 tūkst. eurų.

Iš viso lėšų kompensuoti patirtoms išlaidoms už viešąjį transportą skirta 51 savivaldybei, daugiausiai lėšų atiteko didiesiems miestams.

Vilniaus miesto savivaldybė gavo 1,6 mln. eurų, Kauno miesto – per 905 tūkst. eurų, Klaipėdos – per 485 tūkst. eurų, Šiaulių – per 323 tūkst. eurų.

Kėdainiams skirta 147,06 tūkst. eurų, kitoms, dar mažesnėms savivaldybėms teks po kelias dešimtis tūkstančių eurų.

Iš viso Lietuvos savivaldybėms iš rezervo paskirstyta 8,35 mln. eurų

Metų pradžioje į Vyriausybę prašydamos kompensuoti nuostolius kreipėsi penkios didžiosios savivaldybės – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio.  

Informaciją apie visų savivaldybių patirtas išlaidas surinko ir Finansų ministerijai pateikė Lietuvos savivaldybių asociacija.

2 Komentarai

  • geda pazadukams nemokamo pavezejimo ,kada ne vienoj savyvaldybej tai jau vyksta…

  • Tai gal ne tokia baisi ta dabart Lietuvą valdančioji dauguma?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video