Kompensacija už būsto šildymą 2022-aisiais: viskas, ką reikia žinoti

 Kompensacija už būsto šildymą 2022-aisiais: viskas, ką reikia žinoti

BNS Egidijaus Jankausko nuotr.

Nuo kitų metų pradžios kompensaciją už būsto šildymą gaus daugiau nepasiturinčių šalies gyventojų. Atsižvelgiant į reikšmingai išaugusias šildymo kainas, būsto šildymo kompensacijoms papildomai skirta 16 mln. eurų. Skaičiuojama, jog dėl pasikeitusios būsto šildymo išlaidų kompensacijų apskaičiavimo metodikos, tokia pagalba pasieks daugiau kaip 110 tūkstančių gyventojų.

2021 m. I pusmetį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo daugiau kaip 95 tūkst. žmonių (3,42 proc. visų Lietuvos gyventojų). Kompensacijoms teikti per minėtą laikotarpį išleista per 10 mln. eurų.

Kam priklauso kompensacija už būsto šildymą?

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. tiek būstą šildant centralizuotai, tiek kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).

Kaip bus nuo 2022 m. pradžios?

Dvigubės valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis, taikomas būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti. Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir 2 VRP dydžių (258 Eur – 2022 m.) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (387 Eur – 2022 m.) vienam gyvenančiam asmeniui.
 
Pavyzdžiui, jeigu šeima augina 2 vaikus, o tėtis ir mama uždirba minimalią mėnesinę algą arba jeigu dirba vienas iš tėvų ir uždirba vidutinę mėnesinę algą, šeimai kompensacija būsto šildymui pagal išankstinius skaičiavimus priklausytų. 
 
Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas
•    kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) vienas gyvenantis asmuo – 50 m2; 
•    kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) šeima: pirmam šeimos nariui – 38 m2; antram – 12 m2; trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 m2.
 
Pavyzdžiui, nepasiturinčiai 4 asmenų šeimai būtų kompensuojamos būsto šildymo išlaidos už 70 m2 naudingąjį būsto plotą.

Kur kreiptis dėl kompensacijų skyrimo?

Gyventojai dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę (prašymai priimami ir seniūnijose), taip pat elektroniniu būdu www.spis.lt

Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle. 
 
Svarbu. Primename, kad karantino ir ekstremalios situacijos metu bei 6 mėnesius po jų atšaukimo nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (t. y. socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) jų turimas turtas nevertinamas.

 SADM inf.

18 Komentarai

 • Faktas, jei Nijole issiskirs su Tamuliu atskirai jie tikrai pralos Grinkeviciui. Grinkeviciu jie gali iveikti tik eidami kartu. Taciau kad Tamulis paskutiniu metu su Tomu glostosi, laikina ji, komentuoja, netgi palaikino ta posta Tomo kur apie RA jis negraziai pasisake. Negi Tamulis perejo i kita puse?

 • Laba diena .Noreciau paklausti ir gauti issamų atsakymą del savo buto sildymo kompensacijos.Priklauso ar ne?
  Tai isskirtinis atvejas (pirmas lietuvoje kaip anksciau mums buvo teigta VMI),KAD DAUGIABUTIS NAMAS -6 BUTŲ SŠILDOMAS DYZELINIU KROSNINIU KURU.Ar galima butų gauti kompensacija namui ar atskiriems butų savininkams?Aciu

 • Gal kas galite pasakyti per kiek laiko nuo prašymo sutikimo pervedami pinigai?

  • IŠTRAUKA IŠ VMS PUSLAPIO

   Kodėl turiu apmokėti visą sąskaitą, o tada kelis mėnesius laukti kompensacijos?

   Sprendimas dėl teisės į kompensaciją priimamas per vieną mėnesį nuo prašymo su visais reikiamais dokumentais pateikimo. Priėmus sprendimą, duomenys perduodami kompensacijas skaičiuojančioms įstaigoms (šilumos tiekėjams). Pasitaiko atvejų, kad asmenims atkeliauja visa sąskaita, tačiau kitoje sąskaitoje už priklausantį laikotarpį būna pritaikyta kompensacija.

   Pavyzdžiui, jei prašymą pateikėte gruodžio 28-ąją kompensacijai nuo spalio 1 d. gauti, o prašymas ir sprendimas teikti kompensacijas priimtas sausio 3 d., tai duomenys Vilniaus šilumos tinklams perduoti sausio 7 d. Informaciją apie pritaikytą kompensaciją gyventojas gaus vasarį. Taigi kompensacija nuo spalio 1 d. bus pritaikyta tik vasarį – po 4 mėn.

   Išaugus kreipimosi dėl kompensacijų srautams, yra rizika, kad prašymų nagrinėjimo trukmė pailgės ir gyventojams kompensacijų laikas išsitęs.

  • Kokiu būdu pritaikoma kompensacija?

   Priklausanti šildymo kompensacija gyventojui neišmokama nei grynaisiais, nei į banko sąskaitą. Kompensavimo mechanizmas veikia taip: kompensacijos sumą gauna paslaugos teikėjas, kuris ją išskaičiuos iš sąskaitos už šildymą ir nurodys tai siunčiamame mokėjimo pranešime.

   Kompensuojamosios sumos į nurodytą banko sąskaitą pervedamos tik tais atvejais, kai būstui šildyti naudojamas kitas kuras – dujos, elektra, kietas kuras (malkos, durpės, akmens anglis).

 • Būste gyvena pensininkė mama ir 40 metų sūnus, turintis 30 % darbingumą. Abiem priklauso kompensacija už šildymą. Prašymus turėjo teikti abu atskirai, kaip atskiros šeimos.

  Kaip turi būti skaičiuojamas būsto naudingojo ploto normatyvas? Ar kaip vienos šeimos 38+12=50 kv. m, ar kaip atskirų šeimų su vienu asmeniu 50+50=100 ?

  Kaip taikomas VRP ? Ar abiem po 3VRP, kaip šeimoje esančiam 1 asmeniui ar abiem po 2VRP kaip vienos šeimos nariams?

 • Ar priklauso kompensacija,jei namas nuosavas, kūrenama dujomis?

  • Taip

   • Šiandien gavau atsakymą.
    Ar taip gali būti? Ar nennori čia niekas nieko kompensuoti? Kur yra parašyta, kad jei dujos iš balionų o ne trasos, tai nekompensuoja?

    Laba diena, informuojame, kad kompensacijos už būsto šildymą Jūsų būstui skirti negalėsime, nes būstą Jūs šildote ne kietu kuru, o dujų balionais. Tokios kompensacijos nėra skaičiuojamos.

 • Kodėl nėra trumpo aiškaus pareiškimo pavyzdžio kurį būtų galima nukopijuoti??. Duodami nesikopijuoja.Juk papraščiau namuose užpildyti ir nunešti.

 • du bendrabucio kanbariai perdaryti i viena buta Visu buto plotas 30 kvadratu Konpencacija sako nepriklauso nes skaicuoja du bendrabucio kanbarius kai du butus AR TEISINGAI?

 • Laba diena, esu pensininkė, man nustatytas antrojo lygio specialusis nuolatinės slaugos poreikis, gyvenu viena prvačiame name, būstą šildau žymėtu dyzelinu šildymui. Kreipiausi į seniūniją dėl kompensacijos už šildymą, bet gavau atsakymą, kad naudojant šį kurą, kompensacija nepriklauso. Kuro kainos išaugo iki neįmanomo lygio. Ar priklausytų man kompensacija? Dėkoju už atsakymą.

 • Jei vieno sutuoktinio pensija 290, o kito 310 eurų, namas, kurio plotas yra 75 kvadratiniai metrai ir šildomas kietu kuru ar priklausytų senukams kompensacija?

 • Laba diena,
  Gyvename Kauno rajone nuosavame name. Namą šildome granulėmis. Name gyvena 4 asmenys. Visi suaugę.
  1- Kur kreiptis?
  2-Kokių dokumentų reikia norint gauti kompensaciją už šildymą?
  3-Kokio dydžio ar kaip bus apskaičiuojama kompensacija?

 • Laba diena,noriu paklausti,ar priklauso kompensacija,jei turiu savo vardu butą ir pusę namo,aš registruota name,kuris kūrenamas malkomis o vyras bute -autonominis dujinis šildymas,ar priklausys mums kompensacija
  Ačiū

 • Sveiki,gyvename sodo namelyje,ten ir deklaruota gyvenamoji vieta,ar priklauso sildymo kompensacija?

 • Laba diena iki kada galima tvarkytis kompensacija už kurą iki kada ačiū

  • iki kada galiu tvarkyti kompensacija ačiū

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video