Kompensacija už būsto šildymą 2022-aisiais: viskas, ką reikia žinoti

 Kompensacija už būsto šildymą 2022-aisiais: viskas, ką reikia žinoti

BNS Egidijaus Jankausko nuotr.

Nuo kitų metų pradžios kompensaciją už būsto šildymą gaus daugiau nepasiturinčių šalies gyventojų. Atsižvelgiant į reikšmingai išaugusias šildymo kainas, būsto šildymo kompensacijoms papildomai skirta 16 mln. eurų. Skaičiuojama, jog dėl pasikeitusios būsto šildymo išlaidų kompensacijų apskaičiavimo metodikos, tokia pagalba pasieks daugiau kaip 110 tūkstančių gyventojų.

2021 m. I pusmetį būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gavo daugiau kaip 95 tūkst. žmonių (3,42 proc. visų Lietuvos gyventojų). Kompensacijoms teikti per minėtą laikotarpį išleista per 10 mln. eurų.

Kam priklauso kompensacija už būsto šildymą?

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. tiek būstą šildant centralizuotai, tiek kitos rūšies kuru (malkomis, anglimi, dujomis ar pan.).

Kaip bus nuo 2022 m. pradžios?

Dvigubės valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis, taikomas būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti. Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojama mokesčio už būsto šildymą dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamų ir 2 VRP dydžių (258 Eur – 2022 m.) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (387 Eur – 2022 m.) vienam gyvenančiam asmeniui.
 
Pavyzdžiui, jeigu šeima augina 2 vaikus, o tėtis ir mama uždirba minimalią mėnesinę algą arba jeigu dirba vienas iš tėvų ir uždirba vidutinę mėnesinę algą, šeimai kompensacija būsto šildymui pagal išankstinius skaičiavimus priklausytų. 
 
Kompensacijai apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas
•    kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) vienas gyvenantis asmuo – 50 m2; 
•    kai būste gyvenamąją vietą deklaruoja (būstą nuomoja) šeima: pirmam šeimos nariui – 38 m2; antram – 12 m2; trečiam ir kiekvienam paskesniam – 10 m2.
 
Pavyzdžiui, nepasiturinčiai 4 asmenų šeimai būtų kompensuojamos būsto šildymo išlaidos už 70 m2 naudingąjį būsto plotą.

Kur kreiptis dėl kompensacijų skyrimo?

Gyventojai dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų skyrimo gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę (prašymai priimami ir seniūnijose), taip pat elektroniniu būdu www.spis.lt

Paprasčiausias būdas sužinoti, ar priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacija ir preliminarų jos dydį – pasinaudoti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt esančia Būsto šildymo išlaidų kompensacijos skaičiuokle. 
 
Svarbu. Primename, kad karantino ir ekstremalios situacijos metu bei 6 mėnesius po jų atšaukimo nepasiturintiems gyventojams kreipiantis dėl piniginės socialinės paramos (t. y. socialinės pašalpos ir būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų) jų turimas turtas nevertinamas.

 SADM inf.

2 Komentarai

  • Faktas, jei Nijole issiskirs su Tamuliu atskirai jie tikrai pralos Grinkeviciui. Grinkeviciu jie gali iveikti tik eidami kartu. Taciau kad Tamulis paskutiniu metu su Tomu glostosi, laikina ji, komentuoja, netgi palaikino ta posta Tomo kur apie RA jis negraziai pasisake. Negi Tamulis perejo i kita puse?

  • Laba diena .Noreciau paklausti ir gauti issamų atsakymą del savo buto sildymo kompensacijos.Priklauso ar ne?
    Tai isskirtinis atvejas (pirmas lietuvoje kaip anksciau mums buvo teigta VMI),KAD DAUGIABUTIS NAMAS -6 BUTŲ SŠILDOMAS DYZELINIU KROSNINIU KURU.Ar galima butų gauti kompensacija namui ar atskiriems butų savininkams?Aciu

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video