Kodėl norima „nuversti“ Dotnuvos seniūną?

 Kodėl norima „nuversti“ Dotnuvos seniūną?

Dotnuvos miestelyje – neeilinė situacija, ieškoma seniūno darbo trūkumų, turėsiančių tapti pretekstu jo atstatydinimui. Ketvirtadienį vykęs vietos bendruomenių bei seniūnaičių susitikimas su savivaldybės administracijos vadovu Ovidijumi Kačiuliu bei Tarybos nariu Dariumi Petrausku priminė generalinę repeticiją prieš linčo teismą valdžios nemalonę užsitraukusiam valdininkui.

Kėdainių rajono savivaldybės kuluaruose jau kuris laikas kalbama, jog Dotnuvos seniūnijoje artėja permainos, jai vadovaujantis Vytautas Grigas neabejotinai bus atleistas, o jo vietą turėtų užimti vienas valdančiajai koalicijai priklausantis savivaldybės Tarybos narys. Nors šios kalbos lieka tik kai kurių politikų pasvarstymais, akivaizdu, jog prasidėję procesai vienareikšmiailiudija – išties siekiama atstatydinti V. Grigą. Tuo buvo galima įsitikinti ketvirtadienį apsilankius Dotnuvos seniūnijoje, kur susirinko vietos bendruomenių atstovai, seniūnaičiai, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Tarybos nariai Darius Petrauskas bei Algimantas Kižauskas.

Oficialus šio susirinkimo tikslas – aptarti visiems aktualius klausimus, kurių pagrindinis – vietos seniūno veikla, gyventojų nuomonė bei vertinimai. Visgi tapo akivaizdu, politiko D. Petrausko moderuotas renginys – akivaizdi preliudija seniūno atstatydinimui, o kai kurie pasisakymai priminė elementarų priekabių ieškojimą.

Šiame susirinkime turėjo dalyvauti ir rajono meras Saulius Grinkevičius, tačiau sužinojęs, jog Dotnuvos seniūnas V. Grigas serga, pakeitė savo planus. Pasak mero patarėjos Aušros Malinauskienės, nėra tikslinga vertinti žmogaus darbą jam pačiam nedalyvaujant.

Kuo kaltinamas Dotnuvos seniūnas ir kokie argumentai jo atstatydinimui? Į šį klausimą Tarybos narys D. Petrauskas tiesiai atsakyti negalėjo. Susirinkimą moderavęs politikas tik užsiminė, jog esama daug priekaištų seniūnui, tačiau pastebėjo, kad jo, kaip valstybės tarnautojo taip paprastai atstatydinti negalima, nebent sprendimą išeiti iš darbo priimtų jis pats. „Tačiau mes galime jį įtikinti tai padaryti“, – kalbėjo politikas.

Regis konkrečių argumentų, kuriais remiantis būtų galima iš posto išversti Dotnuvos seniūną savivaldybės atstovai neturi, tad pageidavo išgirsti vietos bendruomenių atstovų bei seniūnaičių vertinimus.

[#gallery=770#]

Pagrindiniu argumentu tapo apgailėtina šios seniūnijos kelių būklė, tačiau galiausiai išsiaiškinta, kai kuriuos jų turi tvarkyti ne savivaldybė ar seniūnija, o respublikinei Kelių direkcijai pavaldžios įmonės. Kita vertus, vietos keliai tvarkomi lėšomis, kurias skyrė savivaldybė, tad seniūnija jų padidinti nėra pajėgi.

Kitas kaltinimas seniūnui, nuskambėjęs susirinkime, jog šis esą ignoruoja bendruomenes, nedalyvauja jų renginiuose. Regis ši aplinkybė labai patiko D. Petrauskui, politikas ne kartą klausinėjo vietos aktyvistų ar jie dažnai šventėse mato V. Grigą, domėjosi kaip šis bendrauja su žmonėmis.

Konkrečių kaltinimų seniūnui pateikta nebuvo, o žmonių nuomonė pasidalino per pusę. Kai kurie jų teigė norintys iš V. Grigo daugiau iniciatyvų, betarpiškesnio santykio su žmonėmis, na o kiti tikino jam  jokių pretenzijų neturintys. Ne vienas pripažino, kad seniūnas padėjo, kai tik buvo į jį kreiptasi. Pasigirdo ir kitų nuomonių, esą seniūnas labiau proteguoja vietos kelius sunkiąja technika niokojančius ūkininkus, na o eiliniams žmonėms simpatijų nejaučiantis.

O ką apie tai mano šiuo metu sergantis V. Grigas? Kodėl jo manymu prasidėjo šis procesas bei kuo jis gali baigtis ne tik jam, bet ir kai kuriems rajono savivaldybės Tarybos nariams? Galų gale – kas yra tas mistinis kandidatas, kurį rajono valdantieji neva siekia paversti Dotnuvos seniūnu?

Plačiau apie tai skaitykite antradienio „Rinkos aikštės“ numeryje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video